Σάλκε-Ρεάλ Μαδρίτης

Παρακολουθήστε σε real time την πρώτη αναμέτρηση ανάμεσα σε Σάλκε και Ρεάλ Μαδρίτης για τους «16» του Champions League.

21:37
Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον πρώτο αγώνα ανάμεσα σε Σάλκε και Ρεάλ Μαδρίτης.
21:38
Αυτό το ζευγάρι είχε συναντηθεί και πέρσι, πάλι στους 16 του Champions League, με τη Ρεάλ να θέλει να επαναλάβει μια τόσο εύκολη πρόκριση και τους Γερμανούς να θέλουν αν όχι να πάρουν εκδίκηση, τουλάχιστον να αποκλειστούν... αξιοπρεπώς.
21:39
Υπενθυμίζεται πως πέρσι η Ρεάλ είχε νικήσει 6-1 στην Γερμανία και μετά στην Μαδρίτη 3-1.
21:39
Σάλκε: Βέλενροϊτερ, Χέβεντες, Αόγκο, Ουτσίντα, Νάστασιτς, Μάτιπ, Μπόατενγκ, Χέγκερ, Νοϊστέντερ, Τσούπο-Μοτίνγκ, Χούντελααρ
21:39
Ρεάλ Μαδρίτης: Κασίγιας, Βαράν, Πέπε, Μαρσέλο, Καρβαχάλ, Κρόος, Μπέιλ, Λούκας Σίλβα, Ίσκο, Ρονάλντο, Μπενζεμά
21:39
Η Ρεάλ τρέχει εννιά σερί νίκες στο Champions League (πιάνεται και ο περσινός τελικός στην παράταση) και θέλει να τις κάνει 10, ισοφαρίζοντας το ρεκόρ της Μπάγερν απ' το 2013.
21:40
Με τα ροζ απόψε η βασίλισσα. Δεύτερη φορά φέτος με την εν λόγω φανέλα η Ρεάλ, την πρώτη δεν είχε φέρει γούρι, γνωρίζοντας την ήττα απ' τη Σοσιεδάδ (4-2).
21:45
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, ακούστηκε και ο ύμνος της διοργανώσεις και πάμε... καρφί για σέντρα.
21:47
Σέντρα στον αγώνα
21:53
Μονότερμα το ματς στο πρώτο εξάλεπτο, με τη Ρεάλ να 'χει... σχεδόν 100% κατοχή της μπάλας και την Σάλκε απλώς να περιμένει και να αμύνεται.
21:56
9' Κίτρινη κάρτα στον Κρόος που σταμάτησε τον Χέβεντες που έφευγε στον αιφνιδιασμό.
22:00
13' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο -λίγο έξω απ' την περιοχή της Ρεάλ- κερδίζει η Σάλκε.
22:01
Το εκτελεί ο Αόγκο, αλλά βρίσκει πάνω στα σώματα της Ρεάλ η μπάλα.
22:03
Έχει αναθαρρήσει η Σάλκε που κρατάει περισσότερο μπάλα πλέον και η Ρεάλ δυσκολεύεται.
22:05
18' Μακρινό σουτ του Λούκας Σίλβα, δεν βρίσκει στόχο. Πρώτη απόπειρα απειλής ήταν αυτή για τους Μαδριλένους.
22:07
21' Η μπάλα στρώθηκε στον Αόγκο στα αριστερά και λίγο έξω απ' την περιοχή της Ρεάλ, αλλά το σουτ του έφυγε ψηλά άουτ.
22:11
24' Απελπιστικά άουτ το σουτ του Κριστιάνο. Κακή η Ρεάλ, δεν μπορεί να αναπτυχθεί, να κυκλοφορήσει την μπάλα. Την έχει αποδιοργανώσει η τακτική του Ντι Ματέο.
22:11
25' Πρώτη μεγάλη στιγμή στο ματς και είναι για την Σάλκε. Ο Χούντελααρ κάνει ωραίο σουτ, αλλά ο Κασίγιας είναι σε ετοιμότητα και το βγάζει.
22:13
26' ΓΚΟΛ για τη Ρεάλ!
22:15
Ωραία σέντρα του Καρβαχάλ με το... κακό του πόδι, ο Κριστιάνο πετάγεται στην πλάτη της άμυνας και με ωραία κεφαλιά γράφει το 0-1!
22:19
31' Μεγάλη φάση για τη Ρεάλ, με τον Μπεζεμά να... σπάει το τεχνικό οφσάιντ, να σουτάρει, αλλά τον Βέλνροϊτερ να μην τον αφήνει να σκοράρει.
22:20
33' Ακόμα πιο άσχημη γίνεται η εξέλιξη του ματς για τη Σάλκε, καθώς ο Χούντελααρ τραυματίζεται και αφήνει τη θέση του στον Πλάτε.
22:21
34' Κίτρινη στον Μπόατενγκ που... σήκωσε στον αέρα τον Κριστιάνο. Τιμωρείται με την τρίτη βέβαια και χάνει και τη ρεβάνς.
22:21
35' Μεγάλη ευκαιρία για τη Ρεάλ!
22:21
Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Κριστιάνο, πετάγεται στη γωνία του ο Βέλενροϊτερ και το βγάζει!
22:26
Μετά το γκολ... χάθηκε απ' τον αγωνιστικό χώρο η Σάλκε που είχε δείξει σημάδια ανάκαμψης.
22:28
40' Εξαιρετική κούρσα του Μπέιλ που ξεπερνά τους Αόγκο και Μπόατενγκ, μπαίνει στην περιοχή της Σάλκε, κάνει το γύρισμα, όμως ο Κριστιάνο δεν την βρίσκει καλά και φεύγει άουτ η μπάλα.
22:33
45' Κακό σουτ του Μπενζεμά, άουτ η μπάλα.
22:33
45+2' Κίτρινη κάρτα στον Νοϊστέντερ.
22:34
Ημίχρονο στην Γερμανία. Στο 1-0 η Ρεάλ με το γκολ του Κριστιάνο.
22:49
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος
22:56
Δεν υπάρχει κάτι αξιοσημείωτο για την ώρα στην επανάληψη, άνετα η Ρεάλ διατηρεί το υπέρ της 1-0.
22:59
55' Με καλές προϋποθέσεις η επίθεση για την Ρεάλ Μαδρίτης, αλλά η σέντρα του Μπέιλ δεν ήταν η καλύτερη δυνατή.
23:00
57΄ Δεύτερη αλλαγή για την Σάλκε. Μέσα ο Κίρχοφ, έξω ο Νοϊστέντερ.
23:06
62' Δυνατό σουτ από μακριά του Μπόατενγκ, φεύγει ψηλά άουτ η μπάλα.
23:07
63' Κίτρινη κάρτα στον Κίρχοφ για μαρκάρισμα στον Καρβαχάλ.
23:10
Η Ρεάλ Μαδρίτης κυκλοφορεί, δίχως να... καίγεται να επιτεθεί, η Σάλκε... δεν μπορεί και κάπως έτσι μπήκαμε στο 66' δίχως κάτι σημαντικό στην επανάληψη.
23:11
67' Μετά από ώρα ο Χέγκερ πάτησε στην περιοχή της Ρεάλ, δίχως όμως να βγάλει έστω τη σέντρα.
23:17
72' Εξαιρετικό τακουνάκι του Μπέιλ, βρίσκει τον Ίσκο, αλλά αυτός δεν πιάνει καλά το σουτ.
23:18
74' Δοκάρι για την Σάλκε!
23:18
Μετά από ώρα, ο Πλάτε βρίσκει χώρο (μετά την ώρα πάσα του Ουτσίντα), οπλίζει, αλλά το σουτ του σταματά στο οριζόντιο δοκάρι του Κασίγιας που στην εξέλιξη της φάσης μπλοκάρει την μπάλα.
23:23
79' Αλλαγή για τη Ρεάλ. Μέσα ο Τσιτσαρίτο, έξω ο Μπενζεμά.
23:24
79' Φοβερό γκολ για τη Ρεάλ!
23:26
Ασύλληπτο σουτ του Μαρσέλο με το δεξί χέρι, στέλνει την μπάλα στο παραθυράκι της εστίας της Σάλκε για το 0-2. Φοβερό το γκολ πραγματικά.
23:28
82' Μέσα ο Αρμπελόα, έξω ο Καρβαχάλ.
23:28
85' Και Ιγιαραμέντι αντί του Ίσκο.
23:34
90' Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων. Στο 0-2 η Ρεάλ απέναντι στη Σάλκε.
23:37
Λήξη του αγώνα. Νίκη για τη Ρεάλ με σκορ 2-0 απέναντι στη Σάλκε και... κλειδώνει την πρόκριση στα προημιτελικά. Κριστιάνο και Μαρσέλο τα γκολ.