Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr την αναμέτρηση της ΑΕΚ απέναντι στην Παναχαϊκή στο ΟΑΚΑ, για την 19η αγωνιστική της Football League.

17:24
Καλησπέρα από το ΟΑΚΑ. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της ΑΕΚ απέναντι στην Παναχαϊκή.
17:25
Με το ματς της "Ένωσης" ανοίγει η αυλαία της 19ης αγωνιστικής του Νοτίου Ομίλου της Football League.
17:28
Ως μια ευκαιρία να κοντράρουν την ομάδα του Τραϊανού Δέλλα βλέπουν το σημερινό παιχνίδι στην ομάδα της Πάτρας, που θέλουν να μειώσουν την διαφορά τους από την κορυφή (βρίσκεται στους 6) και να διεκδικήσουν μέχρι τέλους τις πιθανότητές τους για πρωτιά.
17:38
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
17:39
ΑΕΚ (Τραϊανός Δέλλας): Ανέστης, Σοϊλέδης, Λαμπρόπουλος, Κολοβέτσιος, Μπακάκης, Γιόχανσον, Ανάκογλου, Πλατέλλας, Μάνταλος, Μπαρμπόσα, Αραβίδης
17:39
Στον πάγκο: Βούρας, Τζανετόπουλος, Γροντής, Ντούνης, Ρόβας, Κρισάντους, Ζόριτς
17:40
Παναχαϊκή (Δημήτρης Σπανός): Γεωργακόπουλος, Κοντοχρήστος, Άλμπι, Κάργας, Ασίγκμπα, Αναστασόπουλος, Γκαντιάγκα, Μπουντόπουλος, Κορέτας, Στεργίδης, Κυβελίδης
17:40
Στον πάγκο: Δήμιζας, Μαρουκάκης, Ντα Κόστα, Φουρλάνος, Μπαλού, Ζλατκόφσκι, Χούσα
17:57
Διαιτητής θα είναι ο Γιώργος Φουκάκης
17:58
Λιγοστός κόσμος στο ΟΑΚΑ μέχρι στιγμής, αφού δεν βοηθάει και η ώρα διεξαγωγής. Ωστόσο οι προσέλευση συνεχίζεται.
18:02
Ξεκίνησε το ματς
18:03
1' Φάση για την Παναχαϊκή. Αναστάτωση στην άμυνα της ΑΕΚ, ο Μπουντόπουλος κάνει το σουτ και η μπάλα περνάει κόρνερ.
18:06
3' Όμορφη κάθετη πάσα του Σοϊλέδη, μαζεύει ο Γεωργακόπουλος προ του Αραβίδη
18:10
9' Κίτρινη κάρτα στον Ασίγκμπα για πολύ σκληρό φάουλ στον Μάνταλο.
18:21
20' Κακό παιχνίδι μέχρι στιγμής, με ελάχιστες φάσεις
18:26
24' Κίτρινη κάρτα στον Κάργα
18:28
27' Έξαλλος ο Δέλλας με τους παίκτες του
18:29
29' Σέντρα σουτ από τον Μπακάκη, διώχνει δύσκολα ο Γεωργακόπουλος
18:31
30' Αναγκαστική αλλαγή για την Παναχαϊκή. Ο Ντα Κόστα στη θέση του Κορέτα.
18:35
35' ΓΚΟΛ 1-0 η ΑΕΚ!
18:36
Πανέμορφο σουτ του Πλατέλλα, που βλέπει την μπάλα να του στρώνεται στο ύψος της περιοχής και την στέλνει με βολέ στα δίχτυα.
18:41
40' Μεγάλη φάση για την ΑΕΚ! Εξαιρετική ανάπτυξη με τον Αραβίδη να σπάει στον Μπαρμπόσα, αλλά το πλασέ του να φεύγει λίγο άουτ.
18:45
43' Δοκάρι για την Παναχαϊκή! Εξαιρετικό σουτ του Μπουντόπουλο, η μπάλα βρίσκει στο δοκάρι με την παρέμβαση του Ανέστη
18:46
45' Νέο δοκάρι για την Παναχαϊκή! Ο Ντα Κόστα μπαίνει στην περιοχή, κάνει δυνατό σουτ και η μπάλα βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι.
18:48
45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
18:48
Η ΑΕΚ προηγείται 1-0 στο ΟΑΚΑ με γκολ του Πλατέλλα. Δύο δοκάρια για τους φιλοξενούμενους.
19:03
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
19:04
46' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Γύρισμα του Μάνταλου, ο Πλατέλλας πλασάρει αμαρκάριστος άουτ.
19:07
50' Φάση για την ΑΕΚ. Ωραία σέντρα του Σοϊλέδη, ο Αραβίδης πιάνει την κεφαλιά με την μπάλα να φεύγει δίπλα απ' την εστία.
19:13
56' Δοκάρι για την ΑΕΚ! Κόρνερ του Μάνταλου, ο Αραβίδης παίρνει την πρώτη κεφαλιά και ο Γιόχανσον στέλνει με νέα κεφαλιά την μπάλα στο οριζόντιο
19:14
57' Αλλαγή για την Παναχαϊκή. Ο Μπαλού στη θέση του Ασίγκμπα.
19:15
58' Ευκαιρία για την Παναχαϊκή. Κεφαλιά του Κυβελίδη, η μπάλα λίγο άουτ.
19:21
64' Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Φαλτσαριστό σουτ του Πλατέλλα, λίγο άουτ η μπάλα.
19:24
67' Αλλαγή για την Παναχαϊκή. Ο Μαρουκάκης αντί του Ντα Κόστα.
19:24
67' Κίτρινη κάρτα για τον Μπαρμπόσα.
19:33
76' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Μάνταλος ανοίγει την μπάλα στον αμαρκάριστο Αραβίδη κι αυτός με πλασέ (κακό) την στέλνει άουτ.
19:38
81' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Στη θέση του Μπαρμπόσα πέρασε ο Ζόριτς
19:39
82' Φάση για την ΑΕΚ. Σουτ του Μάνταλου διώχνει ο Γεωργακόπουλος.
19:42
85' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Ρόβας αντί του Πλατέλλα.
19:43
86' ΓΚΟΛ, 2-0, η ΑΕΚ!
19:44
Αντεπίθεση για την Ένωση, με τον Μάνταλο να την τελειώνει με όμορφο πλασέ.
19:45
88' Κίτρινη κάρτα στον Γεωργακόπουλο
19:46
89' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Τζανετόπουλος αντί του Ανάκογλου
19:49
90+2' ΓΚΟΛ, 2-1, η Παναχαϊκή με τον Κυβελίδη!
19:49
Τραγικό λάθος του Ανέστη, που χάνει την μπάλα.
20:00
90+3' Τέλος στο ματς
20:00
Τα γκολ των Πλατέλλα και Μάνταλου έδωσαν τη νίκη στην ΑΕΚ με σκορ 2-1 κόντρα στην Παναχαϊκή.