Παναθηναϊκός-Λεβαδειακός

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr το παιχνίδι Παναθηναϊκός-Λεβαδειακός για την 3η αγωνιστική της Super League 1.

20:13
20:13
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον Λεβαδειακό, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της φετινής Super League 1. by www.sport-fm.gr
20:13
20:14
Όσο για εκείνη της ομάδας της Βοιωτίας; Την απαρτίζουν οι Μάρκοβιτς, Κωνσταντινίδης, Βινίσιους, Χάμοντ, Βήχος, Μπέλμοντ, Μεχία, Μπάχανακ, Βρακάς, Δούμτσιος και Λούα-Λούα. by www.sport-fm.gr
20:14
Στον πάγκο του Παναθηναϊκού κάθονται οι Λοντίγκιν, Βαγιαννίδης, Ρούμπεν, Ιωαννίδης, Μάγκνουοσν, Σάντσες, Σιδεράς, Φρόκου και Καμπετσής. by www.sport-fm.gr
20:15
Από την άλλη, στον πάγκο του Λεβαδειακού βρίσκονται οι Στογιάνοβιτς, Ντεντάκης, Νίκας, Βουτσάς, Μουτίνιο, Τσιριγώτης, Λιάγκας, Σκβάρκα και Παναγιώτου. by www.sport-fm.gr
20:15
Οι δύο ομάδες αποσύρονται τώρα στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες των δύο προπονητών. by www.sport-fm.gr
20:16
Θυμίζουμε ότι οι Βοιωτοί συνεχίζουν τις βελτιωτικές εργασίες στο γήπεδο τους, εξ ου και η «αντιστροφή» έδρας των αγώνων με τον Παναθηναϊκό. by www.sport-fm.gr
20:16
Προκειμένου το δημοτικό στάδιο Λιβαδειάς να είναι έτοιμο να φιλοξενήσει το παιχνίδι της τοπικής ομάδας με τον Αστέρα Τρίπολης, στις 18 Σεπτεμβρίου. by www.sport-fm.gr
20:18
Να πούμε επίσης ότι στην ανάπαυλα της αναμέτρησης θα υπάρξει και η βράβευση των Γιάννη Καλιτζάκη, Κώστα Μαυρίδη, Σπύρο Λιβαθηνός και Νίκο Καρούλια. by www.sport-fm.gr
20:18
Από πλευράς απουσιών τώρα, οι γηπεδούχοι δεν έχουν στην διάθεσή τους τους τραυματίες Σένκεφελντ-Χουάνκαρ, αλλά και τον ανέτοιμο ακόμα Μπερνάρ. by www.sport-fm.gr
20:20
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Τσαγκαράκης από τα Χανιά, ενώ στο VAR θα είναι ο Παπαδόπουλος από την Μακεδονία. by www.sport-fm.gr
20:20
Σχεδόν κατάμεστα τα δύο «πέταλα» στη Λεωφόρο, αρκετός ο κόσμος και στς υπόλοιπες κερκίδες! by www.sport-fm.gr
20:26
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by www.sport-fm.gr
20:27
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by www.sport-fm.gr
20:27
20:29
20:33
2' Πρώτη φάση στο ματς, για τους φιλοξενούμενους, αλλα υπάρχει επιθετικό φάουλ του Βινίσιους στην κεφαλιά του. by www.sport-fm.gr
20:33
3' Γκολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός, με την εκτέλεση φάουλ του Αϊτόρ από αριστερά, την άστοχη έξοδο του Μάρκοβιτς αλλά και την κεφαλιά του αμαρκάριστου Βέρμπιτς, ο οποίος κάνει... σεφτέ στα γκολ. by www.sport-fm.gr
20:37
20:39
9' Νέα καλή στιγμή για τον Παναθαηναϊκό, με τημ κατα μέτωπο επίθεση του Αϊτόρ, το σουτ του οποίου περνάει λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία! by www.sport-fm.gr
20:40
10' Κόρνερ για τον Λεβαδειακό, από αριστερά, διιωχνει ο Σπόραρ και βγάζει κόντρα. by www.sport-fm.gr
20:40
11' Κίτρινη κάρτα στον Βινίσιους, ο οποίος τράβηξε την φανέλα του Παλάσιος, ενώ εκείνος έφυεγε στην αντεπίθεση. by www.sport-fm.gr
20:45
14' Ατομική ενέργεια του Σπόραρ, από τα αριστερά, απτάει περιοχή αλλά κόβεται. by www.sport-fm.gr
20:49
20:49
Ενώ ο σκόρερ Βέρμπιτς το πανηγυρίζει κι αυτός με τον τρόπο του... Εικόνα live 21972051/102823.jpg by www.sport-fm.gr
20:53
Φτάσαμε στα μισά του πρώτου ημιχρόνου και ο Παναθηναϊκός έχει καταφέρει να κάνει το... ιδανικό: προηγείται νωρίς με τον Βέρμπιτς να παίζει στον... ασβέστη από αριστερά και να συνθέτει νέο δίδυμο με τον Γκάνεα, έχοντας καλη απόδοση έως τώρα. Παράλληλα, δεν έχει απιεληθεί αλλά ούτε και απειλήσει ιδιαίτερα, ελέγχοντας τον ρυθμό, ενώ στα αξιοσημείωτα συγκαταλέγεται και η δεύτερη ασίστ του -δεκαριού σήμερα- Αϊτόρ στο πρωτάθλημα... by www.sport-fm.gr
20:53
20:56
26' Πρώτη καλή στιγμή για τους Βοιωτούς, με την κεφαλιά του Βινίσιους στο δεύτερο δοκάρι από εκτέλεση φάουλ από δεξιά και την εντυπωαισκή απόκρουση του Μπρινιόλι σε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
21:01
29' Καλός συνδυασμός Αϊτόρ και Παλάσιος, ο δεύτερος πασάρει στον Βέρμπιτς, που έκανε το γύρισμα αλλά σε ένα σημείο όπου δεν βρισκίταν κανένας συμπαίκτης του... by www.sport-fm.gr
21:01
21:02
32' Εκτέλεση του φάουλ από τον Αϊτόρ, ο Σπόραρ δεν μπορεί να κάνει την προβολή μέσα από την περιοχή. by www.sport-fm.gr
21:04
33' Μια ακόμα καλή ευκαιρία για τους «πράσινους», καθώς ο Παλάσιος γυρίζει την μπάλα έξω από την μικρή περιοχή, αλλά ο Αϊτόρ δεν βάζει καλά το σώμα του και η μπάλα περνάει άουτ! by www.sport-fm.gr
21:06
21:06
21:12
21:15
21:15
21:18
45'+3' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό να προηγείται 1-0 του Λεβαδειακού. by www.sport-fm.gr
21:23
Ημίχρονο στην Λεωφόρο με τον Παναθηναϊκό να έχει φέρει το ματς στα μέτρα του, αν και προφανώς θα ήθελε να κλείσει το 45λςεπτο με πιο «καθαρό» προβάδισμα. Ο Αϊτόρ πρωτίστως και μετά ο Παλάσιος πρωταγωνιστούν για τους γηπεδούχους, έχοντας συμμετοχή σχεδόν σε κάθε καλή φάση! Την ίδια ώρα ο Λεβαδειακός έχει απειλήσει μόνο με τον Βίνισιους σε στατικές φάσεις, έχοντας προβλήματα στο κράτημα της μπάλας.. by www.sport-fm.gr
21:32
Λιβαθηνός, Καλιτζάκης, Μαυρίδης και Καρολυλαις βραβεύονται από την ΠΑΕ Παναθηναϊκός... by www.sport-fm.gr
21:34
21:35
Ο Μουτίνιο θα αντικαταστήσει τον Λού Λούα και ο Σκβάρκα τον Χάμοντ για τους Βοιωτούς, αντιθέτως. by www.sport-fm.gr
21:35
21:39
21:42
51' Καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους, με το γέμισμα από αριστερά και το πλασέ του Βρακά, που περνάει ωστόσο ψηλά άουτ. by www.sport-fm.gr
21:45
21:47
21:48
21:50
59' Τρομερή ατομική ενέργεια του Παλάσιος, που καταλήγει να πέσει στην περιοχή του Λεβαδειακού, από μαρκάρισμα, φωνάζουν για πέναλτι οι γηπεδούχοι, αλλά συνεχίζεται το ματς... by www.sport-fm.gr
21:51
21:52
62'Φάουλ σε καλό σημείο, από αριστερά, για τον ΠΑΟ, η κεφαλιά του Σάρλια δεν είναι καλή ομως. by www.sport-fm.gr
21:56
21:56
21:56
21:57
21:58
67' Αντεπίθεση του Παναθηναϊκού, αλλά το σουτ του Παλάσιος έξω από την περιοχή είναι συρτό και μπλοκάρει εύκολα ο Μάρκοβιτς. by www.sport-fm.gr
21:58
22:00
Συμπληρώσαμε τα 3/4 του ματς, με τους Βοιωτούς να έχουν μπει καλύτερα στην επανάληψη, χωρίς ωστόσο να έχουν φτιάξει την κλάσική φάση για το 1-1, έχοντας έλλειμα ποιότητας μπροστά, ενώ ο Γιοβάνοβιτς έχει ρίξει στο παιχνίδι τον Ρούμπεν για να βρει καλύτερη κυκλοφορία και ελεγχο του ρυθμού η ομάδα του. by www.sport-fm.gr
22:02
22:03
72' Διπλή προσπάθεια του Σπόραρ, ισάριθμες κόντρες και κόρνερ για το «τριφύλλι». by www.sport-fm.gr
22:04
72' Πολύ καλή φάση για το 2-0 υπέρ του Παναθηναϊκού, με τον Σάρλια να παίρνει την κεφαλιά μέσα από την μικρή περιοχή αλλά να αστοχεί! by www.sport-fm.gr
22:06
22:10
79' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Παλάσιος να σουτάρει από θέση μεσα δεξιά, στο πλάι της εστίας του Μάρκοβιτς, ενώ έχει υποδειχθεί οφσάιντ. by www.sport-fm.gr
22:11
81' Εναέριο τελείωμα του Σπόραρ, ο Βινίσιους με φοβερό τάκλιν διώχνει σε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
22:12
22:12
22:16
22:20
89' Πολύ μεγάλη φάση για τον Παναθηναϊκό. Κάθετη του Τσέριν στον Σπόραρ, ο Μάρκοβιτς βγάζει με τα πόδια το πλασέ του Σλοβένου φορ. by www.sport-fm.gr
22:20
22:21
22:23
90'+2' Αποβολή για τον Βινίσιους, βλέπει δεύτερη κίτρινη κάρτα. Με δέκα θα τελειώσει το ματς ο Λεβαδειακός! by www.sport-fm.gr
22:26
Φινάλε στο ματς! Ο Παναθηναϊκός επικράτησε 1-0 του Λεβαδειακού χάρη στο παρθενικό τέρμα του Βέρμπιτς και έκανε το 3/3 στο πρωτάθλημα. Στον έναν βαθμό μένουν οι Βοιωτοί. by www.sport-fm.gr