Ολυμπιακός-Άρης

Καλησπέρα σας! by Χρήστος Κατριμουστάκης
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον Άρη, για την 1η αγωνιστική των playoff της Super League 1. by Χρήστος Κατριμουστάκης
Το ματς που θα γίνει στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης», είναι προγραμματισμένο να ξεκινήσει στις 17:15. by Χρήστος Κατριμουστάκης
Φυσικά μπορείτε να ακούσετε ζωντανά το παιχνίδι από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Νίκου Σταματέλου, ενώ μαζί μου στο σχόλιο θα είναι ο Αποστόλης Λιβάνιος. by Χρήστος Κατριμουστάκης
Οι Πειραιώτες θέλουν τη νίκη με την οποία θα φτάσουν πιο κοντά στην κατάκτηση του 46ου τίτλου της ιστορίας τους, αφού χρειάζονται έντεκα βαθμούς για να πετύχουν τον στόχο τους. by Χρήστος Κατριμουστάκης
Από την πλευρά τους, οι Θεσσαλονικείς θέλουν να συνεχίσουν την εκπληκτική πορεία που διέγραψαν στην… regular season του πρωταθλήματος και να καταλάβουν τη δεύτερη θέση στη βαθμολογία. by Χρήστος Κατριμουστάκης
Ο Πορτογάλος τεχνικός δεν υπολογίζει τους τραυματίες Βαλμπουενά, Χασάν, Σεμέντο και Αβραάμ Παπαδόπουλο, ενώ για λόγους τακτικής έμεινε εκτός αποστολής ο Καραργύρης. by Χρήστος Κατριμουστάκης
Οι «κίτρινοι» θα παίξουν χωρίς τους Μπεναλουάν, Μήτρογλου, Κάτσε, Γκάνεα, Ματίγια και τον τιμωρημένο Σαντέ Σίλβα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων by Χρήστος Κατριμουστάκης
Ο Ολυμπιακός του Πέδρο Μαρτίνς θα παραταχθεί με τους: Σα, Χολέμπας, Μπα, Παπασταθόπουλος, Λαλά, Ρέαμπτσιουκ, Εμβιλά, Μπουχαλάκης, Μπρούμα, Μασούρας, Ελ Αραμπί. by Χρήστος Κατριμουστάκης
Από την άλλη, ο Άρης του Άκη Μάντζιου θα αγωνιστεί με τους: Κουέστα, Σούντγκρεν, Δεληζήσης, Ροζ, Σάκιτς, Τζέγκο, Σάσα, Μαντσίνι, Γκάμα, Μπερτόγλιο, Μπερούνο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
Διαιτητές: Γιάκομπ Κέλε, Λαρς Χούμελγκααρντ, Χάινε Σόρενσεν, 4ος Διαιτητής: Στέφανος Κουμπαράκης by Χρήστος Κατριμουστάκης
Εντωμεταξύ στην Τρίπολη έχουν γίνει απίστευτα πράγματα. Με δύο γκολ του Μακέντα σε ένα λεπτό ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε 2-0, αλλά ο Αστέρας ισοφάρισε με το… σεντερφορίσιο γκολ του γκολκίπερ Παπαδόπουλου στο 97'! by Χρήστος Κατριμουστάκης
Στα δικά μας και πάλι, αυτή είναι η τέταρτη φορά που οι δύο ομάδες συναντιούνται μέσα σε 40 μέρες, με τους «ερυθρόλευκους» να έχουν δύο νίκες και ένα ματς να λήγει ισόπαλο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
Η τελευταία νίκη του Άρη εκτός έδρας κόντρα στον Ολυμπιακό, ήταν το μακρινό 2002 στο ΟΑΚΑ, ενώ εδώ μπορείτε να διαβάσετε το σχετικό αφιέρωμα του Γιάννη Πολιά. by Χρήστος Κατριμουστάκης
Όλα έτοιμα για το ματς, στο αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. by Χρήστος Κατριμουστάκης
Ξεκίνησε το παιχνίδι! by Χρήστος Κατριμουστάκης
2' Ο Ολυμπιακός "πατάει" για πρώτη φορά την αντίπαλη περιοχή, όμως ο Δεληζήσης θα διώξει τον κίνδυνο για τον Άρη. by Χρήστος Κατριμουστάκης
3' Στο έδαφος ο Μπρούνο Γκάμα μετά από άτσαλο πάτημα του Μπρούμα, τίποτα το ανησυχητικό. by Χρήστος Κατριμουστάκης
5' Προσπαθεί η ομάδα του Μάντζιου να αναπτυχθεί, όμως οι Πειραιώτες πιέζουν ψηλά και έχουν την κατοχή. by Χρήστος Κατριμουστάκης
8' Πρώτη καλή στιγμή στο ματς, με τον Μπρόυμα να σουτάρει δυνατά εκτός περιοχής και την μπάλα να περνάει λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Κουέστα.
by Χρήστος Κατριμουστάκης
9' Συνεχίζει την πίεση ψηλά ο Ολυμπιακός, με το ματς να έχει αποκτήσει αρκετά γρήγορο ρυθμό. by Χρήστος Κατριμουστάκης
11' Σεντράρει ο Μπρούμα, μπλοκάρει εύκολα ο Κουέστα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15' Κίτρινη κάρτα στον Γκάμα για θέατρο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16' Η κατοχή ανήκει απόλυτα στους "ερυθρόλευκους", με τον Άρη να έχει ρίξει το βάρος στην άμυνα και να περιμένει το λάθος. by Χρήστος Κατριμουστάκης
18' Στο έδαφος ο Ελ Αραμπί μετά από χτύπημα στο κεφάλι μετά από κάποιες μονομαχίες. by Χρήστος Κατριμουστάκης
19' Σηκώθηκε ο Μαροκινός, συνεχίζεται και πάλι το ματς. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21' Αρκετά φάουλ στην μεσαία γραμμή έχουν ρίξει κάπως τον ρυθμό. by Χρήστος Κατριμουστάκης
Διαφορετική η μορφή του αγώνα σε σχέση με τις πρόσφατες αναμετρήσεις ανάμεσα στις δύο ομάδες. Εξαιρώντας την πρόσφατη ρεβάνς για τα προημιτελικά του Κυπέλλου, έχουν φάσεις και γκολ από το ξεκίνημα. Έως τώρα, ωστόσο, παρότι, έχει ρυθμό, δεν έχει φάσεις, είναι μέτριο το θέαμα. Δεν βγάζουν ένταση Ολυμπιακός και Άρης. Πιθανόν, να οφείλεται και στο γεγονός ότι πρόκειται για το πέμπτο ραντεβού τους για φέτος και πλέον γνωρίζεται πολύ καλά. Επιπλέον, οι Πειραιώτες παίζουν με τρεις αμυντικούς και πάλι. Οπότε, είναι πιο σφιχτοί by Αποστόλης Λιβάνιος
24' Απίστευτη χαμένη ευκαιρία του Ελ Αραμπί, με τον Κουέστα λίγο νωρίτερα να διώχνει ενστικτωδώς.
25' Ο Μπερτόγλιο έφυγε στην κόντρα, αλλά ο Χολέμπας με ένα τάκλιν για σεμινάριο, σταμάτησε την αντεπίθεση. by Χρήστος Κατριμουστάκης
27' Πρώτη τελική για τον Άρη στο ματς, με το μακρινό σουτ του Μπρούνο να καταλήγει στην αγκαλιά του Σα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
28' Στο έδαφος ο Εμβιλά μετά από πάτημα του Σάσα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
Σηκώθηκε ο Γάλλος, συνεχίζεται το ματς. by Χρήστος Κατριμουστάκης
29' Παρατηρήσεις του διαιτητή στον Εμβιλά για φάουλ του Μπερτόγλιο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
30' Ο Μπρούνο έβγαλε μια σέντρα στην καρδιά της αντίπαλης άμυνας, με τον Μπα να διώχνει σε κόρνερ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
31' Ξανά ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με τον Ελ Αραμπί. by Χρήστος Κατριμουστάκης
Ο Μπρούμα έφυγε στην αντεπίθεση, έδωσε στον Μαροκινό καθυστερημένα, με το σουτ του να καταλήγει κόρνερ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
33' Η σειρά του Άρη να πιέσει ψηλά τώρα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
36' Ο Ελ Αραμπί πασάρει εξαιρετικά στον Μπουχαλάκη ο οποίος πάνω στο βηματισμό του χάνει την κατοχή της μπάλας στο ύψος της μεγάλης περιοχής. by Χρήστος Κατριμουστάκης
38' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό με τον Μασούρα και 1-0.
Ο Μπουχαλάκης βρέθηκε ολομόναχος μέσα στην μικρή περιοχή, πάσαρε όμορφα στον Μασούρα και εκείνος από κοντά άνοιξε το σκορ στο Φάληρο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
40' Κόκκινη κάρτα στον Λαλά για μαρκάρισμα πάνω στον Σάσα!
Ουσιαστικά ο παίκτης του Άρη τσίμπησε τελευταία στιγμή την μπάλα, με τον Γάλλο μπακ του Ολυμπιακού να τον πατάει "γερά" με τις τάπες στον αστράγαλο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
43' Στην αντίπαλη περιοχή ο Άρης που δεδομένα παίρνει μέτρα στο γήπεδο, με τον Μπα να διώχνει. by Χρήστος Κατριμουστάκης
45' Σουτ του Σάσα από κοντά, κοντράρει η μπάλα και κόρνερ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
45+2' Απίστευτη ευκαιρία για τον Άρη με τον Σα να βγάζει το τετ-α-τετ του Μαντσίνι!
Στο έδαφος ο Πορτογάλος γκολκίπερ, φαίνεται να έχει χτυπήσει στην γνάθο από την σύγκρουση. by Χρήστος Κατριμουστάκης
Σηκώθηκε και συνεχίζεται το ματς. by Χρήστος Κατριμουστάκης
Τέλος 1ου ημιχρόνου με τον Ολυμπιακό να βρίσκεται μπροστά στο σκορ με 1-0, αλλά τον Άρη να παίζει με παίκτη παραπάνω. by Χρήστος Κατριμουστάκης
Με λίγες και καλές φάσεις το πρώτο μέρος, με το 1-0 να θεωρείται σε γενικές γραμμές δίκαιο. Η αναμέτρηση χωρίστηκε σε δύο μέρη στο πρώτο ημίχρονο. Φτωχό το θέαμα στο πρώτο εικοσάλεπτο, δίχως καλή φάση ουσιαστικά. Στη συνέχεια πήραν μπρος επιθετικά οι δύο ομάδες, οι οποίες είχαν αλληλοεξουδετερωθεί μέχρι εκείνο το σημείο. Αν ήταν πιο ουσιαστικές και είχαν καλύτερες αποφάσεις, θα είχαν πάρει κάτι παραπάνω. Ο Ολυμπιακός ένα δεύτερο γκολ ή ο Άρης ενδεχόμενη ισοφάριση. by Αποστόλης Λιβάνιος
48' Αιφνιδιάστηκε ο Εμβιλά, ο Δεληζήσης δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα μέσα και ο Σα μπλόκαρε.
51' Παραλίγο γκολ για τον Άρη με την κεφαλιά του Μάνου να περνάει ελάχιστα έξω από το δεξί δοκάρι του Σα. by www.sport-fm.gr
55' Ο Άρης είναι πλέον αυτός που ελέγχει το παιχνίδι, με τους Θεσσαλονικείς να ψάχνουν την ισοφάριση. by www.sport-fm.gr
58' Ο Ολυμπιακός προσπαθεί να μην κλειστεί πίσω, ωστόσο η αποβολή του Λαλά τον δυσκολεύει αρκετά να κάνει το παιχνίδι που θέλει. by www.sport-fm.gr
61' Τρομερός Χολέμπας σώζει τελευταία στιγμή τον Ολυμπιακό και απομακρύνει σε κόρνερ την σέντρα του Σούντγκρεν. by www.sport-fm.gr
68' Οι "ερυθρόλευκοι" θα βγουν στην αντεπίθεση αλλά το αριθμητικό πλεονέκτημα του Άρη του δεν τους επιτρέπει να πατήσουν περιοχή. by www.sport-fm.gr
70' Τρομερή απόκρουση του Σα στον σουτ του Μπρούμα, με τον βοηθό να δίνει οφσάιντ μετά την ολοκλήρωση της φάσης. by www.sport-fm.gr
77' Ο Σα θα ψάξει με βολέ τον Ελ Αραμπί, με τον Μαροκινό να κερδίζει ένα κόρνερ. by www.sport-fm.gr
79' Το σουτ του Τζέγκο θα "ξύσει" το δεξί δοκάρι του Σα που έδειχνε να ελέγχει την φάση. by www.sport-fm.gr
86' Το "παλεύουν" οι παίκτες του Μάντζιου αλλά ο Ολυμπιακός έχει κλειστεί καλά. by www.sport-fm.gr
87' "Κεραυνός" του Μαντσίνι, δίώχνει σε κόρνερ ο Σα!
88' Πρώτη τελική για τον Ολυμπιακό στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Χολέμπας να δοκιμάζει ένα σουτ με το δεξί και την κατάληξή του να είναι τουλάχιστον απογοητευτική. by www.sport-fm.gr
90+4' Φάουλ για τον Άρη σε καλό σημείο για γέμισμα, τελευταία φάση στο ματς. by www.sport-fm.gr
Αν και ο Ολυμπιακός έπαιξε για πάνω από ένα ημίχρονο με 10 παίκτες, ο Άρης δεν κατάφερε να "τρυπήσει" την σφιχτή του άμυνα, με τους "ερυθρόλευκους" να φτάνει σε μια σπουδαία νίκη με 1-0. by www.sport-fm.gr
Πλέον οι Πειραιώτες έφτασαν τους 70 βαθμούς και οι "κίτρινοι" έμειναν στους 51. by www.sport-fm.gr
Αυτά από εμάς, μείνετε συντονισμένοι στον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 και το sport-fm.gr για την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με την ΑΕΚ, αλλά και πλούσιο ρεπορτάζ! by www.sport-fm.gr