ΠΑΟΚ-ΑΕΚ

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του ντέρμπι των δικεφάλων ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και στην ΑΕΚ για την 1η αγωνιστική των play offs. by Νίκος Ράλλης
Μεγάλη ευκαιρία για ΠΑΟΚ και ΑΕΚ να ξεφύγουν από Αστέρα Τρίπολης και Παναθηναϊκό που ήρθαν ισόπαλοι 2-2 νωρίτερα, σε ένα απίθανο ματς που ο κίπερ της ομάδας της Αρκαδίας, Παπαδόπουλος, σκόραρε το γκολ της ισοφάρισης στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων. by Νίκος Ράλλης
Την ίδια ώρα και με τον Ολυμπιακό να συνεχίζει να προηγείται 1-0 του Άρη (δείτε εδώ το live) και εφόσον μείνει αυτό το αποτέλεσμα, εάν ο ΠΑΟΚ κερδίσει ανεβαίνει 3ος και στο -1 από τους «κίτρινους» ενώ η ΑΕΚ αν πάρει αυτή το τρίποντο πιάνει τον Άρη στη 2η θέση. by Νίκος Ράλλης
O ΠΑΟΚ έκλεισε την κανονική περίοδο χωρίς νίκη στα τρία τελευταία παιχνίδια, όπου πήρε ένα μόλις βαθμό, με αποτέλεσμα να βρεθεί στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας. Ήταν η πρώτη φορά στο φετινό πρωτάθλημα, που δεν κέρδισε σε τρία διαδοχικά παιχνίδια και πρώτη που έχασε δύο διαδοχικά εκτός έδρας. Για πρώτη φορά έκανε δύο ήττες, από Αστέρα Τρίπολης και Παναθηναϊκό, μέσα σε τρεις αγωνιστικές. Είχε μια ήττα στα εννέα προηγούμενα. by Νίκος Ράλλης
Επίσης, έκλεισε αήττητος στην έδρα του την κανονική διάρκεια, αλλά φέρνοντας την πέμπτη ισοπαλία, αυτή τη φορά με τον Άρη. Έχει να χάσει στην έδρα του από την 1η Ιουλίου 2020, όταν τον νίκησε η ΑΕΚ. Έχει οκτώ νίκες και έξι ισοπαλίες στο διάστημα αυτό. by Νίκος Ράλλης
Η ΑΕΚ ολοκλήρωσε την κανονική περίοδο με ήττα στο Βόλο, που την έφερε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας. Ξεκινάει με καθοριστικό παιχνίδι στην Τούμπα τα πλέι οφ, αφού στην κανονική διάρκεια δεν νίκησε Ολυμπιακό, ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκό, ενώ πέτυχε μια νίκη επί του Άρη. by Νίκος Ράλλης
Εχει δεχτεί γκολ στα πέντε από τα έξι τελευταία, ενώ έχει δεχτεί 29 γκολ, τα περισσότερα από κάθε ομάδα που είναι στην πρώτη εξάδα της βαθμολογίας. by Νίκος Ράλλης
Ισόπαλα ήταν και τα δύο παιχνίδια στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος, με τον ΠΑΟΚ να ισοφαρίζει μια φορά στην Αθήνα σε 1-1 και δύο φορές στη Θεσσαλονίκη σε 2-2. by Νίκος Ράλλης
30-23-14 η μεταξύ τους παράδοση με γηπεδούχο τον ΠΑΟΚ. by Νίκος Ράλλης
Πέρα από τα δύο ματς των play offs, οι δύο ομάδες κληρώθηκαν να τεθούν αντιμέτωπες και στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας σε διπλά παιχνίδια με φόντο τον τελικό της διοργάνωσης. by Νίκος Ράλλης
Πάμε να δούμε και τις ενδεκάδες του αγώνα, περίπου 35 λεπτά πριν από τη σέντρα... by Νίκος Ράλλης
ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία): Πασχαλάκης – Ροντρίγκο, Ίνγκασον, Κρέσπο, Μπάμπα – Αουγκούστο, Σβαμπ – Ζίβκοβιτς, Ελ Καντουρί, Τζόλης – Σβιντέρσκι. by Νίκος Ράλλης
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους oι Z. Zίβκοβιτς, Λύρατζης, Μιχαηλίδης, Τσιγγάρας, Ουάρντα, Κωνσταντέλιας, Μουργκ, Λάμπρου, Κρμέντσικ. by Νίκος Ράλλης
Με 4-2-3-1 θα παρατάξει ο Πάμπλο Γκαρσία τον ΠΑΟΚ απέναντι στην ΑΕΚ για την 1η αγωνιστική των Play Offs της Super League 1. by Νίκος Ράλλης
ΑΕΚ (Μανόλο Χιμένεθ): Αθανασιάδης - Μπακάκης, Σβάρνας, Λάτσι, Λόπες - Σιμάνσκι, Κρίστισιτς - Γκαρσία, Μάνταλος, Ολιβέιρα - Ανσαριφάρντ. by Νίκος Ράλλης
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους οι Τσιντώτας, Χνιντ, Νταντσένκο, Μιτάι, Σάκχοφ, Αλμπάνης, Τάνκοβιτς, Κοσίδης, Μαχαίρας. by Νίκος Ράλλης
Το γράφημα που δίνει η ΑΕΚ λέει για 4-2-3-1 ως διάταξη με τον Ολιβέιρα στα εξτρέμ, αλλά δεν αποκλείεται να είναι και 4-4-2. by Νίκος Ράλλης
Διαιτητής είναι ο Νίκολα Νταμπάνοβιτς από το Μαυροβούνιο. by Νίκος Ράλλης
Αναμένουμε τους παίκτες των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο σιγά σιγά. by Νίκος Ράλλης
Τώρα βγαίνουν! by Νίκος Ράλλης
1' Έναρξη του ματς! by Νίκος Ράλλης
Ο Τζόλης εν τω μεταξύ ξεκινάει στο δεξί «φτερο» και ο Ζίβκοβιτς έχει πάει αριστερά! by Νίκος Ράλλης
Να και άλλη μία καινοτομία από τον Πάμπλο Γκαρσία. by Νίκος Ράλλης
1' Τακουνάκι του Ίνγκασον μετά από εκτέλεση κόρνερ, έφυγε άουτ η μπάλα. by Νίκος Ράλλης
3' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 1-0! Ο Σβαμπ εκτελεί φάουλ, η άμυνα της ΑΕΚ «κοιμάται», κεφαλιά του Ίνγκασον, η μπάλα φτάνει αριστερά στον Ζίβκοβιτς, που πιάνει ένα ωραίο, ξερό σουτ και ανοίγει το σκορ! by Νίκος Ράλλης
Για άλλη μια φορά φέτος η άμυνα της ΑΕΚ σε στημένη φάση πιάνεται αδιάβαστη... by Νίκος Ράλλης
6' Πρώτο κόρνερ για τη ΑΕΚ. by Νίκος Ράλλης
Πέρασε η φάση... by Νίκος Ράλλης
Είναι φοβερό αυτό που γίνεται με την ΑΕΚ και την τραγική αμυντική της συμπεριφορά τόσο σε στατικές φάσεις όσο και γενικότερα. Σαν να ξεκινάει με... χάντικαπ! Την ίδια ώρα, επιλέγοντας αυτό το 4-4-2 όπως μοιάζει περισσότερο, μοιάζουν χαμένοι οι ρόλοι των μεσοεπιθετικών στο γήπεδο με τον Μάνταλο να κινείται λίγο αριστερά, λίγο κεντρικά και τον Ολιβέρα να τριγυρνάει σε αντίστοιχα σημεία στο γήπεδο. Ιδανικό το ξεκίνημα του ΠΑΟΚ, αν μη τι άλλο αυτό το τέρμα θα τον φτάξει ψυχολογικά ενόψει της συνέχειας του αγώνα. by Γιώργος Τσανάκας
Πιέζει ψηλά η ΑΕΚ, ψάχνοντας προϋποθέσεις ευκαιρίας, αλλά τίποτα ακόμα... by Νίκος Ράλλης
by Νίκος Ράλλης
16' Ωραίο σουτ από τον Ζίβκοβιτς, με το δεξί, η μπάλα στην αγκαλιά του Αθανασιάδη, που μπλόκαρε εύκολα. by Νίκος Ράλλης
17' Φάουλ του Ροντρίγκο στον Λόπες και κίτρινη κάρτα στον παίκτη του ΠΑΟΚ. by Νίκος Ράλλης
Το γκολ του Ζίβκοβιτς στο 3' είναι το πιο γρήγορο για τον ΠΑΟΚ στη φετινή σεζόν. by Νίκος Ράλλης
21' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Εξαιρετική προσπάθεια και σέντρα του Καντουρί από δεξιά, κεφαλιά του Σβαμπ, ο οποίος ήταν αμαρκάριστος μέσα στην περιοχή, άουτ! by Νίκος Ράλλης
23' Κάρτα στον Σβαμπ για φάουλ στον Μάνταλο. Έχει ματώσει ο αρχηγός της ΑΕΚ. by Νίκος Ράλλης
Στον αγωνιστικό χώρο το ιατρικό επιτελείο της ΑΕΚ. Στο πρόσωπο έχει ματώσει ο Μάνταλος, αλλά είναι ΟΚ, θα συνεχίσει κανονικά. by Νίκος Ράλλης
Μέχρι να σταματήσει το αίμα και να αλλάξει φανέλα, περνάει εκτός. by Νίκος Ράλλης
26' Συνέχεια στο παιχνίδι... by Νίκος Ράλλης
Ξαναμπήκε ο Μάνταλος. by Νίκος Ράλλης
Η ΑΕΚ δυσκολεύεται πάρα πολύ να δημιουργήσει. Όχι απλώς δεν φτιάχνει φάσεις, αλλά δεν απειλεί καν! Ο Λιβάι είναι άφαντος και δεν τροφοδοτείται, ο Καρίμ επίσης και ο Ολιβέιρα εκτός κλίματος με τους Κρίστισιτς, Σιμάνσκι να μην μπορούν να περιορίσουν ορισμένες φορές την καλή κυκλοφορία των γηπεδούχων. Ελ Καντουρί και Τζόλης πολλές φορές αλλάζουν θέσεις σε άξονα και πλάγια και μπερδεύουν τους αντιπάλους τους, ο Σβαμπ κάνει εξαιρετικό ματς επίσης στο πρώτο μισάωρο. by Γιώργος Τσανάκας
Συνεχίζει να πιέζει ψηλά η ΑΕΚ, αλλά δεν μπορεί να φτάσει μέχρι το τέλος. Σαν να μην ξέρουν τι να κάνουν την μπάλα οι παίκτες της... by Νίκος Ράλλης
30' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 2-0! Λάθος του Ολιβέιρα, τρικυμία στην άμυνα της ΑΕΚ ξανά, και ο Καντουρί γύρισε την μπάλα στο δεύτερο δοκάρι στον Σφιντέρσκι, ο οποίος πλάσαρε και διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του! by Νίκος Ράλλης
Εξετάζει τη φάση στο VAR ο διαιτητής! by Νίκος Ράλλης
Για το αν υπάρχει χέρι του Καντουρί στο κοντρόλ! by Νίκος Ράλλης
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΚΟΛ! by Νίκος Ράλλης
Το VAR βλέπει χέρι του Μαροκινού, όταν πάει να κοντρολάρει την μπάλα, πριν σεντράρει στον Σβιντέρσκι, και ακυρώνει το γκολ! by Νίκος Ράλλης
Παραμένει το 1-0 για τον ΠΑΟΚ! by Νίκος Ράλλης
42' Ένα σουτ από τον Ολιβέιρα από αριστερά, άτσαλο, έφυγε άουτ. by Νίκος Ράλλης
44' Φάουλ στον Ζίβκοβιτς σε καλό σημείο για τον ΠΑΟΚ. by Νίκος Ράλλης
44' Κίτρινη κάρτα στον Σιμάνσκι. by Νίκος Ράλλης
45'+1' Με σέντρα εκτελέστηκε, κεφαλιά του Κρέσπο, άουτ. by Νίκος Ράλλης
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Νίκος Ράλλης
45'+2' Σουτ από τον Σιμάνσκι, ψηλά η μπάλα, άουτ... by Νίκος Ράλλης
45'+4' ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ, 1-1! Καταπληκτική κάθετη του Μάνταλου στην κίνηση του Ολιβέιρα, ο οποίος θα κάνει το πλασέ, κάτω από τα πόδια του Πασχαλάκη η μπάλα και η ισοφάριση για την «Ένωση»! by Νίκος Ράλλης
45'+4' Ημίχρονο στην Τούμπα, 1-1! by Νίκος Ράλλης
Η ΑΕΚ από το πουθενά βρίσκει το γκολ της ισοφάρισης, χάρη στη δημιουργία του Πέτρου Μάνταλου, που σε πολλούς δεν... κάνει (σσ. αστείο πραγματικά)! Ο ΠΑΟΚ ήταν καλύτερος στο πρώτο μέρος, αλλά πληρώνει μια στιγμή ολιγωρίας και το γεγονός πως έδωσε μπάλα και χώρο στο τελευταίο δεκάλεπτο στην ΑΕΚ. Η Ένωση παίρνει το μομέντουμ πλέον με τη στιγμή που βρήκε το γκολ της ισοφάρισης, κομβικό το σημείο και μένει να δούμε την αντίδραση του ΠΑΟΚ. by Γιώργος Τσανάκας
Όλα έτοιμα για τη σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. by Νίκος Ράλλης
46' Έναρξη στο β' 45λεπτο. by Νίκος Ράλλης
46' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 2-1! Στην πρώτη φάση του δευτέρου ημιχρόνου, μετά από επτά επαφές με την μπάλα, αυτή φτάνει -από ασίστ (5η) του Τζόλη- στον Σβιντέρσκι, που δίνει ξανά το προβάδισμα στους γηπεδούχους! by Νίκος Ράλλης
Ο Χιμένεθ τραβάει τα μαλλιά του στον πάγκο... by Νίκος Ράλλης
Είναι έξαλλος ο Ισπανός τεχνικός, καθώς ζητούσε συγκέντρωση από τους παίκτες του στην ανάπαυλα, αλλά εκείνοι την... έχασαν 17 δευτερόλεπτα μετά τη σέντρα! by Νίκος Ράλλης
50' Τρομερό σουτ του Ανσαριφάρντ, πετάγεται ο Πασχαλάκης και διώχνει στη γωνία του! by Νίκος Ράλλης
52' Αδύναμο σουτ του Τζόλη, έφυγε άουτ η μπάλα. by Νίκος Ράλλης
Στο 51' οι παίκτες της ΑΕΚ φώναξαν για χέρι, όταν γέμισε ο Μάνταλος και ο Αουγκούστο προσπάθησε να απομακρύνει. by Νίκος Ράλλης
Ανεπίδεκτη μαθήσεως η ΑΕΚ, που την πάτησε όπως στο πρώτο ημίχρονο. Πραγματικά είναι να απορρεί κανείς με το τι σκέφτονται παίκτες και Χιμένεθ, με τον ΠΑΟΚ να προσπαθεί να εκμεταλλευτεί κάθε κενό και αδράνεια για να χτυπήσει. Το έχει κάνεις τρεις φορές σήμερα, με τα δύο τέρματα να μετράνε και το άλλο να ακυρώνεται! by Γιώργος Τσανάκας
58' Αλλαγή για την ΑΕΚ, στη θέση του Σιμάνσκι περνάει ο Σάκχοφ. by Νίκος Ράλλης
62' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ στην κόντρα! Εξαιρετική πάσα του Ζίβκοβιτς, ο Καντουρί από πλάγια θέση πήγε να γυρίσει παράλληλα, ο Αθανασιάδης βγαίνει και λέει «όχι». by Νίκος Ράλλης
Μια μικρή διακοπή στο ματς, χάλασε η ενδοεπικοινωνία του διαιτητή... by Νίκος Ράλλης
Συνεχίζουμε... by Νίκος Ράλλης
65' Σουτ του Ολιβέιρα στην κίνηση μετά από σέντρα του Γκαρσία, πάνω στον Πασχαλάκη. by Νίκος Ράλλης
68' Αλλαγή για την ΑΕΚ, στη θέση του Ανσαριφάρντ, ο Αλμπάνης. by Νίκος Ράλλης
Και για τον ΠΑΟΚ αλλαγή. Ο Μουργκ στη θέση του Τζόλη. by Νίκος Ράλλης
69' Σουτ του Καντουρί από το ύψος της μεγάλης περιοχής, αποκρούει ο Αθανασιάδης! by Νίκος Ράλλης
Πολύ ωραία η κίνηση του Σβιντέρσκι. by Νίκος Ράλλης
Ο Ολιβέιρα είναι πεσμένος στον αγωνιστικό χώρο και δείχνει να πονάει. by Νίκος Ράλλης
Όλα καλά τελικά με τον Πορτογάλο, συνεχίζει. by Νίκος Ράλλης
75' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, ο Κρμέντσικ στη θέση του Σβιντέρσκι. by Νίκος Ράλλης
Ο Πολωνός διεκδικεί τον τίτλο του MVP της αναμέτρησης. Εξαιρετικός. by Νίκος Ράλλης
Τελευταίο τέταρτο στο παιχνίδι. Ματς... καρμπόν με το πρώτο μέρος, όπου η ΑΕΚ συνεχίζει να είναι σχετικά ακίνδυνη, χωρίς δημιουργία και φαντασία στο τελευταίο τρίτο του γηπέδου. Όταν ο Λιβάι δεν είναι καλά, δεν είναι καλά και η ΑΕΚ και δεν μπορεί να δημιουργήσει. Βέβαια, αυτό το πιστώνεται και ο ΠΑΟΚ που έχει περιορίσει στο ελάχιστο τον ταλαντούχο εξτρέμ. Αν αυτή τη στιγμή, πάντως, μοιάζει κάτι πιο πιθανό, είναι να βρει ένα τρίτο γκολ ο ΠΑΟΚ στην κόντρα, παρά η ΑΕΚ με τον τρόπο που αγωνίζεται. by Γιώργος Τσανάκας
79' Κίτρινη κάρτα στον Σάκχοφ. by Νίκος Ράλλης
81' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Φοβερή πάσα του Σβαμπ, σουτ του Κρμέντσικ, σύριζα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Αθανασιάδη και άουτ η μπάλα! by Νίκος Ράλλης
81' Δύο αλλαγές για την ΑΕΚ. Μέσα ο Νταντσένκο στη θέση του Μπακάκη και ο Κοσίδης στη θέση του Κρίστιτσιτς. by Νίκος Ράλλης
Ντεμπούτο για τον 19χρονο επιθετικό Κοσίδη! Μόλις τον Φλεβάρη έγινε επαγγελματίας. by Νίκος Ράλλης
83' Σέντρα του Μάνταλου, στον Πασχαλάκη... συστημένη η μπάλα. by Νίκος Ράλλης
87' Κίτρινη κάρτα στον Καντουρί. by Νίκος Ράλλης
88' Και γίνεται και αλλαγή, στη θέση του ο Μιχαηλίδης. by Νίκος Ράλλης
88' Κόρνερ για την ΑΕΚ, που πιέζει! by Νίκος Ράλλης
Άλλο ένα κόρνερ... by Νίκος Ράλλης
89' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 3-1! Κλέψιμο του Ροντρίγκο, πετάει απέναντι στον Κρμέντσικ, αυτός «ζυγίζει» την μπάλα, δίνει στον Ζίβκοβιτς, υπέροχο τελείωμα για το τρίτο γκολ των γηπεδούχων! by Νίκος Ράλλης
Νέο «δώρο» από τους παίκτες της ΑΕΚ, αυτήν τη φορά από τον Λόπες... by Νίκος Ράλλης
90'+2' Καταπληκτική απόκρουση του Πασχαλάκη σε σουτ του Σάκχοφ. by Νίκος Ράλλης
90'+4' Κίτρινη κάρτα στον Πασχαλάκη για καθυστέρηση. by Νίκος Ράλλης
90'+5' Λήξη του αγώνα στην Τούμπα! by Νίκος Ράλλης
Ο ΠΑΟΚ επικρατεί της ΑΕΚ με σκορ 3-1 και πάει στους 50 βαθμούς, αφήνοντας την «Ένωση» στους 48! by Νίκος Ράλλης
Μείνετε συντονισμένοι στον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 και στο sport-fm.gr, ακολουθεί πλούσιο ρεπορτάζ! by Νίκος Ράλλης