ΒΕΡΟΙΑ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ 3-1 (Τελικό)

.

90' Λήξη αναμέτρησης.

86' Αλλαγή: Ο Πάεζ στη θέση του Στεφανίδη (Βέροια).

77' Αλλαγή: Ο Τουρέ πήρε τη θέση του Ζησόπουλου (Λεβαδειακός).

75' Αλλαγή: Ο Γκουανταλούπε πήρε τη θέση του Ζιλβάν.

71' Κίτρινη κάρτα: Στεφανίδης (Βέροια).

70' Αλλαγή: Ο Ζέεντορφ πήρε τη θέση του Πετκάκη (Βέροια).

67' Αλλαγή: Ο Ρούσεφ πήρε τη θέση του Πιέτρ (Λεβαδειακός).

59' Αλαγή: Ο Λεονάρντο πήρε τη θέση του Παρασκευαΐδη (Λεβαδειακός).

56' ΓΚΟΛ! 3-1. Ο Στεφανίδης εκτελεί με πάσα το φάουλ, η μπάλα φτάνει στον Ντε Λάνγκε, ο οποίος με δυνατό συρτό σουτ νίκησε τον Μπλάζιτς και έδωσε προβάδισμα δυο τερμάτων στη Βέροια.

48' Κίτρινη κάρτα: Ζιλβάν (Βέροια).

46' Έναρξη δεύτερου μέρους.

45+1' Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

45' ΓΚΟΛ! 2-1. Ο Ζησόπουλος δεν μπόρεσε να διώξει, η μπάλα έφτασε στον Κριβοκάπιτς, ο οποίος με δυνατό σουτ από το ύψος του πέναλτι έκανε το 2-1 για την Βέροια.

39'Κίτρινη κάρτα: Παρασκευαΐδης (Λεβαδειακός).

36' Ο Ζιλβάν με κοντινή κεφαλιά δεν μπόρεσε να δώσει και πάλι το προβάδισμα στην Βέροια.

34' ΓΚΟΛ! 1-1. Ο Μοντόγια με δυνατό διαγώνιο σουτ εντός περιοχής έφερε το ματς στα ίσα.

25' ΓΚΟΛ! 1-0. Ο Κόλτζος εκτέλεσε το κόρνερ και ο Αλεξίου με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους.

22' Ο Κριβοκάπιτς εκτέλεσε φάουλ, ο Μπικόφσκι έκανε το σουτ εντός περιοχής, αλλά η μπάλα κατέληξε λίγο άουτ.

10' Κόρνερ από τον Κριβοκάπιτς, ο Τσιμπλίδης παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα καταλήγει μόλις άουτ.

10' H Bέροια έχει την πρρωτοβουλία, χωρίς ωστόσο να έχει κάποια αξιόλογη φάση.

1' Έναρξη του αγώνα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΒΕΡΟΙΑ (Γιάννης Ματζουράκης): Τέρολ, Αλεξίου, Σαμαράς, Κόλτζος, Τσιμπλίδης, Στεφανίδης, Ντε Λάνγκε, Πετκάκης, Κριβοκάπιτς, Ζιλβάν, Μπικόφσκι

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Γκεόργκι Βασίλιεφ): Μπλάζιτς, Παρασκευαΐδης, Άντερσον, Εμεράν, Ποπόφ, Σίντζιελορζ, Ζησόπουλος, Πιέτρ, Θεοδωσιάδης, Μοντόγια, Ντιμπαλά

ΓΗΠΕΔΟ: Δημοτικό Βέροιας
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Σταυρίδης (Πιερίας)
ΒΟΗΘΟΙ: Λιόλιος (Λάρισας), Ευθυμιάδης (Πιερίας)

Πριν το ματς

ΒΕΡΟΙΑ

Με χαλάρωμα ολοκληρώθηκε το Σάββατο (5/1) η προετοιμασία της Βέροιας, εν όψει του αυριανού (6/1, 15:00) εντός έδρας ματς με τον Λεβαδειακό. Λίγο πριν την έναρξη της προπόνησης, πραγματοποιήθηκε αγιασμός για το νέο έτος και στη συνέχεια οι παίκτες του Γιάννη Ματζουράκη επιδόθηκαν σε ασκήσεις στο γυμναστήριο.

Ο τεχνικός της «Βασίλισσας του Βορρά», ζήτησε από τους παίκτες του προσοχή στο τελευταίο ματς του πρώτου γύρου με τους «πράσινους», προκειμένου να μπουν με το «δεξί» στις υποχρεώσεις τους για τη νέα χρονιά. Με το πέρας του προγράμματος ο κ. Ματζουράκης ανακοίνωσε την αποστολή, που απαρτίζεται από τους: Αποστολίδη, Τέρολ, Αλεξίου, Σαμαρά, Κόλτζο, Γκουανταλούπε, Πετκάκη, Ντε Λάνγκε, Ζέεντορφ, Ζουλίνιο, Τσιμπλίδη, Κριβοκάπιτς, Στεφανίδη, Παρμαξίδη, Ζιλβάν, Μεντόζα, Πάεζ, Καρακατσάνη, Μπικόφσκι και Ερέρα.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ

Με πρωινή προπόνηση το Σάββατο, ολοκληρώθηκε η προετοιμασία του Λεβαδειακού για την αναμέτρηση με την Βέροια, στο πλαίσιο της 15ης και τελευταίας αγωνιστικής του πρώτου γύρου της Σούπερ Λίγκας. Μετά το τέλος του προγράμματος, ο τεχνικός των «πράσινων» ανακοίνωσε την αποστολή.

Αυτή απαρτίζουν οι: Μπλάζιτς, Εμεράν, Παρασκευαϊδης, Άντερσον, Θεοδοσιάδης, Παβιό, Ποπόφ, Ζησόπουλος, Ρούσεφ, Λεονάρντο, Τουρέ, Καρακώστας, Ντιμπαλά, Πιέτρ, Μοντόγια, Σίντζιελορτζ, Παστός, Βασιλείου, Ντιά.