Europa League

ΝΟΡΤΖΕΛΑΝΤ- ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-2 ΤΕΛΙΚΟ

.

90' +4 Λήξη του αγώνα

94' Δυνατό σουτ του Στορμ από τη γωνία της μεγάλης περιοχής, ο Νικοπολίδης θα μπλοκάρει επιτυχημένα

92' ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό Ο Λέτο θα εκμεταλλευτεί τη σύγχηση στα καρέ των γηπεδούχων και δεν θα αστοχήσει σε κενό τέρμα

90' Σουτ του Μπερνιέ εκτός περιοχής, η μπάλα θα κοντράρει στα σώματα και θα κατελήξει κόρνερ

89' Δεύτερη κίτρινη στον Στολτίδη για επικίνδυνη προβολή

85' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Ο Ντούντου στη θέση του Μπελούτσι

84' Αλλαγή για τη Νόρτζελαντ Ο Στορμ στη θέση του Ρίχτερ

81' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Ο Λέτο στη θέση του Μήτρογλου

77' Δυνατό σουτ του Μπέρνμπουργκ εκτός περιοχής, η μπάλα θα περάσει λίγο έξω από τη συμβολή των δοκών

76' Αλλαγή για την Νόρτζελαντ Ο Πέντερσεν στη θέση του Νταλ

73' ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό. Ο Τοροσίδης έβγαλε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Λούντμπεργκ έδιωξε λάθος, η μπάλα κατέληξε στον Μήτρογλου, ο οποίος με ένα δυνατό αριστερό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα

71' Μακρινό σουτ του Στολτίδη, εντελώς άστοχο

68' Κίτρινη κάρτα στον Άντζα

67' Τραγικό λάθος του Νικοπολίδη, έδωσε την μπάλα στον Μπερνιέ, έκείνος βρέθηκε σε θέση τετ-α-τετ αλλά το σκάψιμό του ήταν τραγικό.

65' Πολύ άσχημο σουτ του Μπελούτσι από πλεονεκτικότατη θέση, η μπάλα άουτ.

64' Αλλαγή για τη Νόρτζελαντ. Ο Κρίστενσεν στη θέση του Νακαζίμα- Φαράν

63' Κίτρινη κάρτα στον Στολτίδη

63' Κίτρινη στον Κάρλσεν

60' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ντιόγο στη θέση του Γκαλέτι.

56' Πολύ καλό σουτ του Γκαλέτι έξω από την περιοχή και δεξιά, η μπάλα πέρασε έξω

53΄Παιχνίδι από τα άκρα στα πρώτα λεπτά από τον Ολυμπιακό.

48΄Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Σέντρα του Λεονάρντο από τα αριστερά, ο Μήτρογλου έπιασε την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι, αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα δίπλα από την εστία των Δανών

46' Έναρξη της επανάληψης

45' Λήξη του πρώτου μέρους.

45' Κίτρινη κάρτα στον Μπελούτσι.

45' Γύρισμα του Ντομί από τα αριστερά, ο Μπελούτσι έκανε το κοντρόλ, γύρισε έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στα χέρια του αντίπαλου πορτιέρο.

38' Πολλά προβλήματα στα μετόπισθεν του Ολυμπιακού, δεν υπάρχουν αλληλοκαλύψεις και τα λάθη είναι αναπόφευκτα...

33' Πολύ καλό σουτ του Μπέρνμπουργκ έξω από την περιοχή, λίγο άουτ.

32' Μακρινό σουτ του Λεονάρντο από διαγώνια-αριστερά, χωρίς τύχη

27' Πρόβλημα, κυρίως στις μπαλιές στην ''πλάτη'', εντοπιζεται στον Ολυμπιακό, που σταδιακά ρίχνει την απόδοσή του και αφήνει περιθώρια στους γηπεδούχους να φτάσουν κοντά στην εστία του Νικοπολίδη.

22' Δοκάρι για τους Δανούς! Ο Ρίχτερ επιχείρησε το απευθείας σουτ από τον άξονα, η μπάλα κόντραρε και κατέλειξε στο αριστερό δοκάρι του Νικοπολίδη.

20' Συρτό σουτ του Νακαζίμα - Φαράν, η μπάλα άουτ.

18' Μεγάλη ευκαιρία για τη Νόρτζελαντ, που βγήκε στην αντεπίθεση με τον Ρίχτερ, αλλά εκείνος προτίμησε το σουτ (άουτ) αντί να πασάρει σε δυο ανενόχλητους συμπαίκτες του.

18' Όσο περνούν τα λεπτά οι γηπεδούχοι βρίσκουν κενούς χώρους και επιχειρούν να βγουν μπροστά με αξιώσεις.

13' Μακρινό σουτ του Πατσατζόγλου, η μπάλα μόλις άουτ.

11΄ Οι ''ερυθρόλτυκοι'' δεν έχουν πρόβλημα να κυκλοφορήσουν τη μπάλα. Πιέζουν ψηλά και αναγκάζουν τον αντίπαλο σε πολλά λάθη.

6' Από την αρχη ο Ολυμπιακός προσπάθησε και έχει καταφέρει να επιβάλλει το ρυθμό του.