Champions League

ΜΑΡΣΕΪΓ - ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ 1 - 2 ΤΕΛΙΚΟ

.

90'+3 Λήξη του ματς
92' Ακόμα μια μεγάλη ευκαιρία χαμένη για τη Μαρσέιγ, ο Ρέινα με το πόδι απέκρουσε το σουτ του Νιάνγκ

89' «Καρδιοχτύπια» στην άμυνα της Λίβερπουλ, όταν ο Νιάνγκ μέσα από την μικρή περιοχή αστόχησε στην κεφαλιά- ψαράκι που επιχείρησε

86' Αλλαγή για τη Λίβερπουλ Ο Κιν στη θέση του Κάουτ

80' Δοκάρι για τη Λίβερπουλ με τον Μπάμπελ

78' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λίβερπουλ, ο Μανταντά θα αποκρούσει εξ επαφής σουτ του Μπάμπελ

76' Αλλαγή για τη Μαρσέιγ Ο Σαμασά στη θέση του Κονέ

75' Δυνατό σουτ του Τσάνα από μακριά, ο Ρέινα δεν δυσκολεύεται να αποκρούσει

72' Δυνατό σουτ του Ζιανί έπειτα από σέντρα του Νιάνγκ, η μπάλα ψηλά άουτ

68' Αλλαγή για τη Λίβερπουλ Ο Μπεναγιούν στη θέση του Τζέραρντ

65' Πολύ δυνατό σουτ του Ζιανί΄εξω από την περιοχή του Ρέινα, η μπάλα ψηλά άουτ

64' Αλλαγή για τη Λίβερπουλ Ο Ριέρα στη θέση του Τόρες

62' Σημαντική ευκαιρία χαμένη για τη Μαρσέιγ, όταν η σκαστή κεφαλιά που επιχείρησε ο Χίλτον έπειτα από κόρνερ του Σεϊρού πήγε πάνω στον Ρέινα, που δεν δυσκολεύτηκε να μπλοκάρει.

59' Ωραίο γυριστό σουτ του Κονέ μέσα από τη μεγάλη περιοχή, η μπάλα θα πάρει περίεργη τροχιά και θα περάσει πολύ κοντά από τη συμβολή των δοκών του Ρέινα

58' Αλλαγή για την Μαρσέιγ Ο Ζιανί στη θέση του Μπεν Αρφά

47' Κίτρινη κάρτα στον Λούκας

46' Έναρξη Β' μέρους

45' +1 Λήξη ημιχρόνου

41' Αλλαγή για τη Μαρσέιγ Ο Βαλμπουένα στη θέση του Μ΄Μπαμί

32' Προβολή του Νιάνγκ από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα λίγο έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι του Ρέινα

31' Κίτρινη κάρτα στον Ζουμπάρ

31' ΓΚΟΛ για τη Λίβερπουλ Ο Τζέραρντ θα ευστοχήσει στο πέναλτι που κέρδισε ο Μπάμπελ

26' ΓΚΟΛ για τη Λίβερπουλ Ο Στίβεν Τζέραρντ με δυνατό, τεχνικό πλασέ εκτός περιοχής θα κρεμάσει τον Μανταντά και θα ισοφαρίσει πολύ γρήγορα το ματς

23' ΓΚΟΛ για τη Μαρσέιγ Ο Λόρικ Τσάνα θα δεχτεί την πάσα στην πλάτη της άμυνας από τον Σεϊρού, θα βρεθεί μόνος του με τον Ρέινα και δεν θα αστοχήσει, ανοίγοντας το σκορ στο Βελοντρομ

21' Κίτρινη κάρτα στον Σκρτελ

17' Συρτό σουτ του Τζέραρντ εκτός περιοχής, ο Μανταντά με δυσκολία θα διώξει σε κόρνερ

16' Ο Μπάμπελ θα αστοχήσει από καλή θέση

14' Πρώτη καλή φάση για τη Μαρσέιγ, το πολύ δυνατό σουτ του Νιάνγκ από τη γωνία της μεγάλης περιοχής θα καταλήξει ψηλά άουτ από την εστία του Ρέινα.

7' Πρώτη αξιόλογη φάση για την Λίβερπουλ, με τον ο Μανταντά να διώχνει σε κόρνερ τη δυνατή κεφαλιά του Τόρες. Η εκτέλεση του δεν επεφύλασσε ιδιαίτερες συγκινήσεις