Confederations Cup

LIVE: Ν. ΖΗΛΑΝΔΙΑ-ΙΣΠΑΝΙΑ 0-5

Στο δεύτερο ημίχρονο το δεύτερο παιχνίδι της ημέρας, για το 8ο Κύπελλο Συνομοσπονδιών στα γήπεδα της Ν. Αφρικής. Η Ισπανία προηγείται 5-0 της Νεας Ζηλανδίας, με τον Φερνάντο Τόρες να πετυχαίνει χατ-τρικ. Το www.sport-fm.gr σας μεταφέρει ζωντανά την πορεία των αγώνων. Νωρίτερα, Ν.Αφρική και Ιράκ, έμειναν στο 0-0.

76' Αλλαγή για την Νέα Ζηλανδία: Ο Τζέιμς στη θέση του Σμελτζ

70' Αλλαγή για την Ισπανία: Ο Σίλβα στη θέση του Τόρες

54’ Αλλαγές για την Ισπανία: Ο Καθόρλα στη θέση του Τσάβι και ο Αρμπελόα στη θέση του Ράμος

48' Γκολ για την Ισπανία! Ο Βίγια εκμεταλλεύεται το λάθος των αμυντικών από την Νέα Ζηλανδία και κάνει το 5-0

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

45' Ημίχρονο

27' Αλλαγή για την Ν.Ζηλανδία: Ο Κρίστι στη θέση του Μπρόκι

22' Γκολ για την Ισπανία! Ο Φάμπρεγκας δεν δυσκολεύεται σε κενή εστία να κάνει το 4-0

17' Γκολ για την Ισπανία! Χατ-τρικ από τον Τόρες, ο οποίος με δυνατή κεφαλιά έκανε το 3-0

14' Γκολ για την Ισπανία! Πάλι ο Τόρες, με πλασέ από το ύψος του πέναλτι, ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-0

6' ΓΚΟΛ για την Ισπανία! Ο Τόρες με ωραίο σουτ, βάζει μπροστά στο σκορ τους πρωταθλητές Ευρώπης