SKODA ΞΑΝΘΗ-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1-1(Τελικό)

H SKODA Ξάνθη φιλοξενεί στα "Πηγάδια" το νεοφώτιστο ΠΑΣ Γιάννινα, στην πρεμιέρα του φετινού πρωταθλήματος της Super League. Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης ζωντανά από το www.sportfm.gr.

93' Λήξη της αναμέτρησης

90+1' Καλό σουτ του Κιντάνα η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Ελευθερόπουλου.

85' Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Σουάνης στη θέση του Πόι.

78' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Σαϊτιώτης πήρε τη θέση του Ντάσιου

72' Δυνατό σουτ του Μαρσελίνιο, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι της εστίας του Ελευθερόπουλου

64' Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη. Οι γηπεδούχοι βγήκαν στην αντεπίθεση. Ο Ελευθερόπουλος, όμως, ήταν εκεί για να σταματήσει το σουτ του Πόι

63' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Μπακαγιόκο βρέθηκε μόνος του απέναντι από τον πορτιέρο της Ξάνθης, χωρίς ωστόσο να καταφέρει να τον νικήσει

62' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Τη θέση του σκόρερ Τζάνη πήρε ο Στάθης

58' ΓΚΟΛ για τη Ξάνθη. Οι αλλαγές με την έναρξη του δευτέρου μέρους έδωσαν άλλο αέρα στην ομάδα της Θράκης. Ο Κιντάνα έβγαλε τη σέντρα από δεξιά και ο Μαρσελίνιο πλασάροντας ιδανικά κατάφερε να φέρει το παιχνίδι σε ισορροπία

53' Λίγα λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο ο Λουτσιάνο έκανε αισθητή την παρουσία του. Μετά το σουτ που επιχείρησε ο Βραζιλιάνος, ο Ελευθερόπουλος κατάφερε να αποκρούσει τη μπάλα

49' Λίγο έληψε να διπλασιάσει ο ΠΑΣ τα τέρματά του. Ο Μπακαγιόκο με δυνατό σουτ από το ύψος του πέναλτι δεν κατάφερε να νικήσει τον Γκσπούρνινγκ

46' Αλλαγές για την Ξάνθη. Τις θέσεις των Ριζογιάννη και Αλ Σαΐφι πήραν οι Λέιτε και Λουτσιάνο αντίστοιχα.

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

45' Λήξη πρώτου ημιχρόνου

34' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ Γιάννενα. Η πίεση των φιλοξενούμενων φαίνεται ότι απέφερε καρπούς. Ο Τζάνης πλάσαρε ιδανικά και κατάφερε να νικήσει το Γκσπούρνινγκ, ανόιγοντας με αυτό τον τρόπο το σκορ της αναμέτρησης

23' Αισθητή την παρουσία του στα γκολπόστ των γηπεδούχων έκανε ο Μπακαγιόκο. Ο Ιβοριανός επιθετικός από καλή θέση έκανε το σουτ, αλλά ο Γκσπούρνιγκ κατάφερε να διώξει τη μπάλα σε κόρνερ.

21' Καλό σουτ του Μπαλάφα για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

17' Καλή κυκλοφορία της μπάλας από τους παίκτες του ΠΑΣ Γιάννινα που δείχνουν να έχουν κερδίσει σε αυτά τα πρώτα λεπτά το χώρο του κέντρου.

7’ Πρώτη καλή ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους. Ο Τζανής επιχείρησε το δυνατό σουτ χωρίς ωστόσο να ανησυχήσει τoν Γκσπούρνιγκ.