Live: ΟΦΗ-ΠΑΟΚ 0-1 (Τελικό)

.

90+3' Τελευταίο σφύριγμα στον αγώνα.

89' Τρία πρόκειται να είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

87' Αλλαγή: Ο Φωτάκης πήρε τη θέση του Βιεϊρίνια.

83' Ευθύβολο σουτ από τον Κιάσσο, έπεσε στην κλειστή του γωνία και μπλόκαρε ο Κρέσιτς.

78' Αλλαγή: Ο Περογαμβράκης πήρε τη θέση του Μανούσου.

74' Αλλαγή: Ο Γκαρσία πήρε τη θέση του Βερόν.

72' Ο Κουτσιανικούλης εισέβαλε στην περιοχή, αλλά στην προσπάθειά του να περάσει και τον Βεζυρίδη, αναχαιτίστηκε.

70' Ο γηπεδούχοι ψάχνουν το γκολ της ισοφάρισης, με ανορθόδοξο, όμως, τρόπο.

64' Αλλαγή: Ο Καρακατσάνης πήρε τη θέση του Μπουτ.

58' Βολίδα του Βιεϊρίνια από 25 μέτρα, η μπάλα πέρασε λίγο πιο πάνω από το κάθετο δοκάρι.

47' Ορεξάτος μπήκε στον αγωνιστικό χώρο ο Λάμεσιτς, που σούταρε ψηλά αουτ.

46' Αλλαγή (λ.τ.): O Λάμεσιτς πήρε τη θέση του Σταυρακάκη.

46' Αλλαγή: O Κουτσιανικούλης πήρε τη θέση του Μουν.

46' Πρώτο σφύριγμα στο δεύτερο ημίχρονο.

45+1' Λήξη του πρώτου μέρους.

45+1' Ο Βιεϊρίνια απέφυγε τον Σταυρακάκη και μπήκε στην περιοχή, αλλά σούταρε αουτ.

45' Ενα λεπτό έξτρα χρόνο θα κρατήσει ο διαιτητής.

43' Ο Κιάσσος έπιασε ένα δυνατό σουτ αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή, το οποίο πέρασε λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι της εστίας του Κρέσιτς.

40' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 0-1. Ο Νατσούρας γύρισε λανθασμένα την μπάλα προς τα πίσω, ο Παπάζογλου έγινε κάτοχος της μπάλας και με ένα ψηλοκρεμαστό σουτ νίκησε τον Βεζυρίδη.

34' Ο Βλόνταρτσικ ξέφυγε από τον Κοντρέρας και βρέθηκε φάτσα με το τέρμα, το συρτό σουτ όμως που επιχείρησε κόντραρε και κατέληξε σε κόρνερ.

33' Οι γηπεδούχοι έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων.

27' Ολιγωρία στην άμυνα του ΠΑΟΚ, ο Μανούσος σηκώθηκε ανενόχλητος και από το ύψος του πέναλτι έπιασε την κεφαλιά, ωστόσο δεν βρήκε στόχο.

25' Ομορφες ντρίμπλες του Μανούσου μέσα στην περιοχή, ο οποίος σούταρε, ενώ ο Κρέσιτς έπεσε και μπλόκαρε σταθερά.

15' Το παιχνίδι έχει γρήγορο ρυθμό, αλλά δεν έχει σημειωθεί κλασική ευκαιρία.

10' Απευθείας εκτέλεση φάουλ με τον Βιεϊρίνια, κόντραρε στους αντίπαλους αμυντικούς η μπάλα και απομακρύνθηκε.

5' Δυνατό σουτ από τον Κιάσσο, εκτινάχθηκε και έδιωξε σε κόρνερ ο Κρέσιτς.

1' Στη σέντρα οι φιλοξενούμενοι.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΟΦΗ (Νίκι Παπαβασιλείου): Βεζυρίδης, Σταυρακάκης (46' λ.τ. Λάμεσιτς), Κωνσταντινίδης, Μπερτίν, Νατσούρας, Κιάσσος, Οργκανίστα, Μπουτ (64' Καρακατσάνης), Μανούσος (78' Περογαμβράκης), Ζορμπάς, Βλόνταρτσικ.

ΠΑΟΚ (Φερνάντο Σάντος): Κρέσιτς, Αραμπατζής, Μουν (46' Κουτσιανικούλης), Βιτόλο, Σορλέν, Μαλεζάς, Παπάζογλου, Κοντρέρας, Λίνο, Βερόν (64' Γκαρσία), Βιεϊρίνια (87' Φωτάκης).

ΓΗΠΕΔΟ: «Θ. Βαρδινογιάννης»
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Παπασταμάτης (Αθηνών)
ΒΟΗΘΟΙ: Μπαλτάς (Αχαΐας), Σωτηρόπουλος (Αχαΐας)