Champions League

LIVE: Σταντάρ Λ. - Ολυμπιακός 2-0

Σε εξέλιξη το δεύτερο ημίχρονο στον εκτός έδρας αγώνα του Ολυμπιακού με τη Σταντάρ Λιέγης για την 4η αγωνιστική των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ. Προηγούνται 2-0 (31'Μποκανί, 89΄Γιοβάνοβιτς) οι Βέλγοι, με τους «ερυθρόλευκους» να αναζητούν το θετικό αποτέλεσμα που θα τους φέρει ακόμη πιο κοντά στην πρόκριση στους «16» του θεσμού. Παρακολουθήστε ζωντανά από το www.sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης.

90'+3'Λήξη του αγώνα.

90'Τρία λεπτα θα είναι οι καθυστερήσεις.

90'Αλλαγή για τη Σταντάρ. Ανζελί αντί του Γιοβάνοβιτς.

89'ΓΚΟΛ 2-0 Η ΣΤΑΝΤΑΡ! Αντεπίθεση για τους Βέλγους που γεύγουν τρεις με δύο αντιπάλους. Ο Νικοπολίδης αποκρούει το πλασέ του Γκορέ, αλλά ο Γιοβάνοβιτς με κεφαλιά σκοράρει.

87'Αλλαγή για τη Σταντάρ. Ο Γκορέ μπαίνει στη θέση του Καρσελά

77'Διπλή αλλάγή για Ολυμπιακό. Στολτίδης αντί Όσκαρ και Γιάννης Παπαδόπουλος αντί Αβραάμ Παπαδόπουόυ.

74'Μεγάλη ευκαιρία για τη Σταντάρ με τον Μανγκαλά να νικάει στον αέρα τον Νικοπολίδη μετά από κόρνερ, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

71'Κίτρινη κάρτα θα δει ο Όσκαρ.

63'Κίτρινη κάρτα στον Μανγκαλά.

61'Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, από σέντρα του Μαρέσκα, ο Μέλμπεργκ βρίσκεται αφύλαχτος στην μικρή περιοχή και κάνει προβολή στέλνοντας την μπάλα πάνω στον Μπόλατ.

59'Κίτρινη κάρτα θα δει ο Καμοτσάτο.

57'Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με τον Μέλμπεργκ να βγάζει σέντρα από τα δεξιά και τον Μαρέσκα να πιάνει καρφωτή κεφαλιά, στέλνοντας την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

50'Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό που έβγαλε αντεπίθεση με το νεαρό Φετφατζίδη να δίνει ωραία κάθετη πάσα στον Μήτρογλου, αλλά το σουτ του τελευταίου ήταν αδύναμο και δεν ανησύχησε τον Μπολάτ.

46'Έναρξη του δευτέρου μέρους με μια αλλαγή για τη Σταντάρ. Ο Ράμος θα μπει αντί του Σαρ.

45'+3'Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

45'Τρία θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

43' Σουτ του Όσκαρ με το αριστερό, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Μπολάτ

42'Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο νεαρός Φετφατζίδης θα πάρει τη θέση του Γκαλέτι που αποχώρησε λόγω τραυματισμού.

41' Συνεχίζει να πιέζει η Σταντάρ. Πολύ καλό σουτ του Γιοβάνοβιτς από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα περνάει δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Νικοπολίδη.

40'Δοκάρι η Σταντάρ! Απίστευτο σουτ του Καρσελά, η μπάλα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι.

31'ΓΚΟΛ 1-0 Η ΣΤΑΝΤΑΡ! Με μία μπαλιά η Σταντάρ βγάζει αντεπίθεση, ο Μέλμπεργκ δεν μπορεί να σταματήσει τον Μποκανί, ο οποίος απέναντι από τον Νικοπολίδη δεν αστοχεί.

29'Πρώτη καλή στιγμή στο ματς με τον Μποκανί να σουτάρει μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα περνάει ψηλά άουτ.

27'Κίτρινη κάρτα θα δει ο Ρικάρντο Ρότσα

20'Κίτρινη κάρτα θα δει ο Ντουντού.

Στον ίδιο ρυθμό συνεχίζεται το παιχνίδι, δεν υπάρχουν ευκαιρίες για κάποια από τις δύο ομάδες. Κανονικά αγωνίζεται ο Μαρέσκα που για λίγο πέρασε εκτός αγώνα λόγω τραυματισμού.

Συμπληρώνεται το πρώτο πεντάλεπτο του παιχνιδιού και ο Ολυμπιακός πιέζει ψηλά, χωρίς να έχει διάθεση να κλειστεί.

1'Έναρξη της αναμέτρησης.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Σταντάρ Λ. (Μπόλονι): Μπολάτ, Ρικάρντο Ρότσα, Φελίπε, Μποκανί, Ντε Καμάργκο, Καμοτσάτο, Σαρ (46'Ράμος), Μάνγκαλα, Γιοβάνοβιτς (90'Γιοβάνοβιτς), Βίτσελ, Καρσελά (87'Γκορέ).

Ολυμπιακός (Zίκο): Νικοπολίδης, Μέλμπεργκ, Γκαλίτσιος, Γκαλέτι (43'Φετφατζίδης), Όσκαρ (77'Στολτίδης), Ζεβλάκοφ, Μπράβο, Ντουντού, Αβρ. Παπαδόπουλος (77'Γ.Παπαδόπουλος), Μαρέσκα, Μήτρογλου.

ΓΗΠΕΔΟ: «Μορίς Ντιφράσν»
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Νίκολα Ριτσόλι (Ιταλία)