LIVE: Αρης-Εργοτέλης 2-1 (Τελικό)

Με τα γκολ των Κόκε (29') και Αντού (45+1') ο Άρης ανέτρεψε το εις βάρος του 1-0, με το οποίο βρέθηκε να χάνει από το 2' με το γκολ του Μπέτο. Στο δεύτερο ημίχρονο η αναμέτρηση της 22ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας στο «Κλεάνθης Βικελίδης». Με δέκα παίκτες οι γηπεδούχοι λόγω της αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Γκαρσία. Παρακολουθήστε live την εξέλιξη του αγώνα από το www.sport-fm.gr

90+4' Λήξη αγώνα

83' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Κάλβο αφήνει τη θέση του στον Χαβίτο

80' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Κοιλιάρας στη θέση του Ορφανού

78' Σούτ του Βερπακόφσκις μέσα από τη μεγάλη περιοχή του Άρη, η μπάλα ελάχιστα άουτ

73' Κίτρινη κάρτα στον Βερπακόφσκις

73' Σουτ του Κόκε, η μπάλα ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Πόζα

71' Κίτρινη κάρτα στον Λεάλ

69' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Βερπακόφσκις αντί του Κορδονούρη

68' Κίτρινη κάρτα στον Κάμπορα

63' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Λεάλ αντί του Μπέτο

61' ΔΙΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ. Ο Κάμπορα αντί του Τζόνσον και ο Κουλουχέρης αντί του Αντού

59' ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ Ο ΑΡΗΣ. Ο Γκαρσία αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη κάρτα

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

45+2' Λήξη πρώτου ημιχρόνου

45+1' ΓΚΟΛ Ο ΑΡΗΣ 2-1. Ο Νέτο σέντραρε παράλληλα μέσα στην περιοχή και ο Αντού με πλασέ στην κίνηση έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του.

29' ΓΚΟΛ Ο ΑΡΗΣ 1-1. Ο Κόκε έπιασε ένα πολύ δυνατό σουτ εκτός μεγάλης περιοχής, η μπάλα ξέφυγε μέσα από τα χέρια του Πόζα και κατέληξε στα δίχτυα της εστίας του

26' Κίτρινη κάρτα στον Γκαρσία

24' Σουτ του Αντού από τα αριστέρα, πολύ ψηλά άουτ

16' Κίτρινη κάρτα στον Τζούνιορ

12' Σέντρα του Αράνο, ο Τζόνσον πιάνει την κεφαλιά, αλλά ο Πόζα μπλοκάρει εύκολα

12' Μακρινό σουτ του Μπέτο, εκτός μεγάλης περιοχής του Άρη

8' Κίτρινη κάρτα στον Μπέτο

5' Σέντρα του Κάλβο, ο Τζόνσον με κεφαλιά βρήκε τον Κόκε, αλλά ο Πόζα έδιωξε σε κόρνερ την εναέρια προβολή του Ισπανού φορ

2' ΓΚΟΛ Ο ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 0-1. Ο Ρομάνο σέντραρε, ο Μπέτο πετάχτηκε στην περιοχή του Άρη και με πλασέ έβαλε την ομάδα του μπροστά στο σκορ