Live: ΑΡΗΣ-ΠΑΟΚ 2-0(Τελικό)

Σε εξέλιξη το δεύτερο ημίχρονο στο μεγάλο ντέρμπι της 26ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας, με τον Άρη να υποδέχεται τον ΠΑΟΚ. Με γκολ του Κάμπορα στο 22' και στο 64', προηγούνται 2-0 οι γηπεδούχοι. Στο 19' αστόχησε σε πέναλτι ο ίδιος παίκτης, σημαδεύοντας το δεξί δοκάρι του Χαλκιά. Παρακολουθήστε live από το www.sport-fm.gr όσα συμβαίνουν στην αναμέτρηση.

90'+4' Λήξη της αναμέτρησης

Τέσσερα θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων

90' Αλλαγή για τον Άρη. Ο Χαβίτο στη θέση του Κόκε

89' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Φωτάκης στη θέση του Μουσλίμοβιτς

86' Αλλαγή για τον Άρη. Ο Τζόνσον στη θέση του Κάμπορα

86' Σουτ του Ναφτί, η μπάλα πέρασε άουτ δίπλα απο το δεξί δοκάρι του Χαλκιά

85' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Αραμπατζής στη θέση του Ίβιτς

81' Κίτρινη κάρτα στον Χαλκιά για διαμαρτυρία

80' Με εννέα παίκτες θα συνεχίσει το παιχνίδι ο ΠΑΟΚ. Ο Βιερίνια ανέτρεψε από πίσω τον Κάμπορα και αντίκρισε κι αυτός τη δεύτερη κίτρινη κάρτα από τον διαιτητή.

78’ Κόκκινη κάρτα στον Σνάουτσνερ. Ο αμυντικός του ΠΑΟΚ ανέτρεψε τον Κάλβο στο χώρο της μεσαίας γραμμής και αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη κάρτα από τον διαιτητή.

75' Καλό σουτ του Σορλέν, εκτός της μεγάλης περιοχής, ο Σηφάκης με υπερένταση έδιωξε την μπάλα κόρνερ.

71' Νέα ευκαιρία για τον Άρη με το σουτ του Κάλβο και την ασθενή απόκρουση του Χαλκιά

69' Αλλαγή για τον Άρη. Ο Νάτσο Γκαρσία αντί του Πρίττα.

68' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Κουτσιανικούλης αντί του Γκαρσία.

64' ΓΚΟΛ 2-0 Ο ΑΡΗΣ! Εξαιρετικό γυριστό σουτ από τον Κάμπορα, στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

63' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Σνάουτσνερ.

Συμπληρώθηκε το πρώτο δεκάλεπτο στο δεύτερο ημίχρονο, χωρίς κάποια ιδιαίτερη φάση.

48' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Μεριέμ.

46' Έναρξη του δευτέρου μέρους.

45' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

45' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη, με τον Νέτο να βγαίνει ταχύτατα στην αντεπίθεση, αλλά στο γύρισμα που δοκιμάζει, παρεμβάλλεται ο Χαλκιάς και μαζεύει την μπάλα.

43' Συρτό σουτ του Κάλβο έξω από την περιοχή, η μπάλα καταλήγει άουτ.

41' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Βιεϊρίνια.

Οι παίκτες του ΠΑΟΚ, μετά το γκολ που δέχτηκαν, κερδίζουν σταδιακά μέτρα μέσα στο γήπεδο και έχουν αναλάβει την πρωτοβουλία των κινήσεων.

25' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Ίβιτς.

22' ΓΚΟΛ 1-0 Ο ΑΡΗΣ! Ο Μεριέμ βρίσκει τον Κάμπορα στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής και εκείνος αφού γύρισε, έπιασε σουτ και έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του Χαλκιά.

19' Ο Κάμπορα στέλνει την μπάλα στο δεξί δοκάρι του Χαλκιά και χάνει τη μεγάλη ευκαιρία να βάλει τον Άρη μπροστά στο σκορ!

18' Πέναλτι σε ανατροπή του Κόκε από τον Κοντρέρας.

15' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Κόκε.

13' Τεχνικό χτύπημα φάουλ του Νέτο, όχι όμως και ιδιαίτερα δυνατό, θα μπλοκάρει σταθερά ο Χαλκιάς.

Συμπληρώνεται το πρώτο πεντάλεπτο. Εντυπωσιακή η ατμόσφαιρα στο "Κλεάνθης Βικελίδης", αναγνωριστικό ποδόσφαιρο από τους παίκτες των δύο ομάδων.

2' Κίτρινη κάρτα ο Γκαρσία.

1' Δυναμικό ξεκίνημα από τον Άρη με την επικίνδυνη σέντρα σουτ του Κάλβο, έδιωξαν οι αμυντικοί του ΠΑΟΚ.

1' Έναρξη του αγώνα, στη σέντρα οι παίκτες του ΠΑΟΚ.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΑΡΗΣ (Κούπερ): Σηφάκης, Νέτο, Αράνο, Ρονάλντο, Ναφτί, Κάλβο, Κόκε(90' Χαβίτο), Νασούτι, Μεριέμ, Κάμπορα(86' Τζόνσον), Πρίττας (69' Νάτσο Γκαρσία).

ΠΑΟΚ (Σάντος): Χαλκιάς, Γκαρσία(68' Κουτσιανικούλης), Βιτόλο, Σορλέν, Μουσλίμοβιτς(89' Φωτάκης), Μαλεζάς, Κοντρέρας, Λίνο, Βιεϊρίνια, Ίβιτς(85' Αραμπατζής), Σνάουτσνερ.

Διαιτητής: Σπάθας (Πειραιά). Βοηθοί: Τρύφωνας (Κέρκυρας), Σωτηρόπουλος (Αχαΐας).
Γήπεδο: "Κλεάνθης Βικελίδης".