Αγγλία

LIVE: Μάντσεστερ Γ.-Τσέλσι 1-2 (Τελικό)

Στο δεύτερο ημίχρονο βρίσκεται αυτήν την ώρα το ντέρμπι της χρονιάς στην Αγγλία, μεταξύ Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Τσέλσι. Οι φιλοξενούμενοι προηγούνται 2-1 χάρη στα γκολ των Τζο Κόουλ στο 20' και Ντιντιέ Ντρογκμπά στο 79'. Για τους "κόκκινους διαβόλους" μείωσε ο Μακέντα στο 81' Παρακολουθήστε live την εξέλιξη του αγώνα μέσω του www.sport-fm.gr.

90+4' Λήξη αγώνα

90' Τέσσερα θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων

86' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Γκίμπσον στη θέση του Φλέτσερ

85' Κίτρινη κάρτα στον Φλέτσερ

82' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Μπαλακ αντί του Ντέκο

81' ΓΚΟΛ Η ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ, 1-2! Ο Νάνι έκανε την κούρσα από τα δεξιά, σούταρε διαγώνια, ο Τσεχ απέκρουσε στέλνοντας την μπάλα πάνω στον Μακέντα, ο οποίος την έσπρωξε στα δίχτυα

79' ΓΚΟΛ Η ΤΣΕΛΣΙ, 0-2! Ο Ντρογκμπά από προφανή θέση οφσάιντ, πλάσαρε τον Φαν Ντερ Σαρ και έκανε το 2-0

73' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Κόουλ αφήνει τη θέση του στον Καλού

72' Κίτρινη κάρτα στον Κόουλ

71' ΑΛΛΑΓΕΣ. Ο Μακέντα αντικαθιστά τον Παρκ και ο Νάνι τον Σκόουλς

71' Κίτρινη κάρτα στον Ντέκο

70' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Ντρογκμπά στη θέση του Ανελκά

66' Νέα σέντρα από τα δεξιά για τη Γιουνάιτεντ με τον Νέβιλ και πάλι ο Μπερμπάτοφ πιάνει την κεφαλιά, στέλνοντας την μπάλα πάνω από την εστία του Τσεχ

61' Σέντρα του Γκιγκς από τα δεξιά, ο Μπερμπάτοφ πιάνει την καρφωτή κεφαλιά αλλά στέλνει την μπάλα ελάχιστα άουτ

58' Σουτ του Παρκ από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, αλλά η μπάλα πάει πολύ ψηλά άουτ

52' Σουτ του Εβρά από το ύψος της μεγάλης περιοχής, με την μπάλα να περνάει άουτ

48' Ο Φερέιρα μπήκε από τα δεξιά στην περιοχή της Γιουνάιτεντ, πλάσαρε τον Φαν Ντερ Σαρ, αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι της εστίας του Ολλανδού τερματοφύλακα

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

45+1' Λήξη πρώτου ημιχρόνου

45' Ένα λεπτό θα είναι οι καθυστερήσεις

44' Κίτρινη κάρτα στον Νέβιλ

35' Κίτρινη κάρτα στον Σκόουλς

20' ΓΚΟΛ Η ΤΣΕΛΣΙ, 0-1! Ο Μαλουντά πέρασε από τα αριστερά όποιον βρήκε μπροστά του, "έκοψε" την μπάλα στο ύψος της μικρής περιοχής και ο Κόουλ με τακουνάκι την έστειλε στα δίχτυα της εστίας των γηπεδούχων

14' Διαγώνιο σουτ του Εβρά, μπλοκάει ο Τσεχ

12' Συρτή σέντρα του Ανελκά από τα δεξιά, ο Κόουλ δεν πιάνει καλά το σουτ με αποτέλεσμα να μπλοκάρει εύκολα ο Φαν Ντερ Σαρ

9' Σέντρα του Βαλένσια από τα δεξιά, ο Μπερμπάτοφ πιάνει την κεφαλιά, αλλά στέλνει την μπάλα πάνω από την εστία του Τσεχ

3' Κόρνερ του Λάμπαρντ, κεφαλιά του Άλεξ, η μπάλα άουτ

1' Σουτ του Ντέκο, η μπάλα αρκετά μακριά από την εστία του Φαν Ντερ Σαρ