Europa League

Ακόμα ένα θαύμα για τη Φούλαμ!

Συνέχισε την φανταστικής της πορεία στο Europa League η Φούλαμ. Μετά τη Γιουβέντους η αγγλική ομάδα απέκλεισε και τη Βόλφσμπουργκ και προκρίθηκε στα ημιτελικά του θεσμού. Ένα γκολ του Ζαμόρα στο πρώτο κιόλας λεπτό της έδωσε τη νίκη με σκορ 1-0 μέσα στη Γερμανία, τη δεύτερη μετά το 2-1 στο πρώτο ματς και πλέον περιμένει το Αμβούργο στα ημιτελικά του θεσμού.

«Πάγωσε» το «Φολκσβάγκεν Αρένα» με την εξέλιξη αυτή και στη συνέχεια οι γηπεδούχοι δεν είχαν τα ψυχικά αποθέματα να αντιδράσουν. Κάποιες προσπάθειες των Τζέκο και Γκραφίτε σταμάτησαν στον εξαιρετικό γκολκίπερ Σβάτσερ και οι «κότατζερς» κόντρα σε κάθε πρόβλεψη στην αρχή της χρονιάς, έφτασαν στους «4» της διοργάνωσης και πλέον ονειρεύονται ακόμη και την κατάκτηση του τροπαίου.

1' Έναρξη του αγώνα.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ (Κέστνερ): Μπενάλιο, Μπαρτσάλι, Σίμουνεκ (76' Ρέβερ), Σέφερ, Ρίτερ, Πεκάρικ (35' Ντεζάγκα), Μισίμοβιτς, Γκέντνερ (61' Μάρτινς), Ζόσουε, Γκραφίτε Τζέκο.

ΦΟΥΛΑΜ (Χόντγκσον): Σβάρτσερ, Κοντσέσκι, Χιουζ, Χάνγκελαντ, Μπερντ, Ντέιβις (86' Ρίισε), Νταφ, Μέρφι, Γκέρα (82' Νέφλαντ), Ετούχου, Ζαμόρα.