Champions League

Live: Ίντερ-Μπαρτσελόνα 3-1 (Τελικό)

Στο δεύτερο ημίχρονο βρίσκεται αυτήν την ώρα ο πρώτος ημιτελικός του Champions League μεταξύ Ίντερ και Μπαρτσελόνα με το σκορ να βρίσκεται στο 3-1. Οι Καταλανοί προηγήθηκαν 1-0 στο 19' με τον Πέδρο, ο Σνάιντερ ισοφάρισε στο 30' για τους "νερατζούρι", ο Μαϊκόν έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του στο 48' και ο Μιλίτο στο 61' έκανε το 3-1. Παρακολουθήστε live την εξέλιξη του αγώνα μέσω του www.sport-fm.gr.

90'+4' Λήξη του αγώνα

90' Φάση διαρκείαςω στην περιοχή της Ίντερ, ο Πικέ στρώνει στον Πέδρο, όμως το ανάποδο ψαλίδι που κάνει εκείνος μπλοκάρεται από τον Σέζαρ

83' Κίτρινη κάρτα στον Άλβες

81' Κίτρινη κάρτα στον Στάνκοβιτς. Χάνει και αυτός τη ρεβάνς

79' Φάουλ του Μέσι, αποκρούει δύσκολα ο Σέζαρ

75' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Μπαλοτέλι αντικαθιστά τον Μιλίτο

74' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Κίβου στη θέση του Μαϊκόν

69' Κίτρινη κάρτα στον Κεϊτά

62' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Αμπιντάλ αντί του Ιμπραΐμοβιτς

61' ΓΚΟΛ Η ΙΝΤΕΡ, 3-1! Σέντρα του Ετό από τα δεξιά, ο Σνάιντερ πήρε την πρώτη κεφαλιά και ο Μιλίτο με δεύτερη από κοντά δίνει αέρα δύο γκολ στους γηπεδούχους

60' Κίτρινη κάρτα στον Πικέ

56' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Στάνκοβιτς αντί του Πάντεφ

55' Κόρνερ του Τσάβι, ο Μπούσκετς έπιασε αμαρκάριστος την κεφαλιά, αλλά ο Σέζαρ απέκρουσε ενστικτωδώς

53' Δυνατό σουτ του Μέσι από το ύψος της μεγάλης περιοχής, αποκρούει με δυσκολία ο Σέζαρ

50' Κίτρινη κάρτα στον Πουγιόλ. Ο αρχηγός της Μπαρτσελόνα θα χάσει τον επαναληπτικό στην Βαρκελώνη

48' ΓΚΟΛ Η ΙΝΤΕΡ, 2-1! Ο Πάντεφ έκανε μια κάθετη κούρσα, πέταξε την μπάλα μπροστά στον Μιλίτο, αυτός ανοίχτηκε στα δεξιά, πάσαρε στον επερχόμενο Μαϊκόν και αυτός αφού κοντρόλαρε πλάσαρε εύστοχα δίνοντας το προβάδισμα στην Ίντερ

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

45+2' Λήξη πρώτου ημιχρόνου

45+1' Κίτρινη κάρτα στον Μπούσκετς

30' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΝΤΕΡ, 1-1! Ο Ετό βρήκε με παράλληλη πάσα τον Μιλίτο στην καρδιά της περιοχής της Μπαρτσελόνα, αυτός γύρισε και βρήκε από την άλλη πλευρά στον Σνάιντερ, ο οποίος απέναντι από τον Βαλντές ισοφάρισε για τους γηπεδούχους

27' Ο Μιλίτο βρέθηκε πλάγια αριστερά από την εστία του Βαλντές, ύστερα από την πάσα του Καμπιάσο, αλλά το πλασέ που επιχείρησε πέρασε ελάχιστα άουτ

19' ΓΚΟΛ Η ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ, 0-1! Ο Μάξγουελ μπήκε στην περιοχή από τα αριστερά, "έκοψε" την μπάλα στο σημείο του πέναλτι και ο επερχόμενος Πέδρο με πλασέ "άνοιξε" το σκορ

18' Σουτ του Ετό, αποκρούει με δυσκολία ο Βαλντές, αλλά ο Μιλίτο που ακολουθούσε δεν μπόρεσε να σπρώξει την μπάλα στα δίκτυα

16' "Γιόμα" του Τσάβι προς τον Ιμπραΐμοβιτς, αυτός βρίσκει την μπάλα με τον ώμο και την στέλνει απευθείας στην αγκαλιά του Σέζαρ

12' Κίτρινη κάρτα στον Ετό

7' Σουτ του Κεϊτά εκτός περιοχής, η μπάλα αρκετά άουτ από το αριστερό δοκάρι του Σέζαρ