Ευρώπη

ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΟ: Η Ζαλγκίρις δέχτηκε σερί 27-0 από τη Γουλβς μέσα σε 5:35’’ λεπτά!

Μία ασύλληπτη και ανεπανάληπτη ανατροπή, με σερί 27-0, πραγματοποίησε η Γουλβς στην αναμέτρηση με τη Ζαλγκίρις!

Απίστευτα πράγματα στο δεύτερο δεκάλεπτο της αναμέτρησης ανάμεσα στη Γουλβς και Ζαλγκίρις, για το πρωτάθλημα Λιθουανίας!

Η ομάδα του Αντρέα Τρινκιέρι έκλεισε στο +9 (17-26) την πρώτη περίοδο και συνεχίζοντας το ίδιο, στα πρώτα 2:20’’ της δεύτερης, έφτασε στο +16 (19-35).

Ωστόσο, οι γηπεδούχοι έδωσαν μία άκρως εντυπωσιακή και αδιανόητη απάντηση. Από εκείνο το σημείο και έπειτα, η Γουλβς πήρε… φωτιά, τρέχοντας σερί 27-0 και φτάνοντας εκείνη στο +11 (46-35), 2:05’’ πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου!

Στον ίδιο ρυθμό συνέχισε η ομάδα του Βίλνιους μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους, το οποίο τη βρήκε στο +13 (52-39), ενώ το επιμέρους σκορ που έτρεξε στο δεύτερο δεκάλεπτο ήταν 35-13!