Ιταλία

«Σκιές» στο Νάπολι-Φροζινόνε

Δημοσίευμα της «gazzeta dello sport» αναφέρει ότι οι αρμόδιες αρχές εξετάζουν το ενδεχόμενο χειραγώγησης του Νάπολι-Φροζινόνε. Δείτε τι έχει κινήσει τις υποψίες!

Η Νάπολι επικράτησε 4-0 της υποβιβασμένης Φροζινόνε στο τελευταίο παιχνίδι της χρονιάς στη Serie A. Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι είχαν μείνει από πολύ νωρίς (13ο λεπτό) με δέκα ποδοσφαιριστές, λόγω της αποβολής του Μίρκο Γκόρι για φραστική επίθεση στο διαιτητή.

Η… περίεργη αυτή αποβολή του παίκτη της Φροζινόνε αλλά και ένα ασυνήθιστα μεγάλο ποσό που παίχτηκε στο live του αγώνα, έχει κινήσει -σύμφωνα με την gazzeta dello sport- τις υποψίες των αρχών, που σε συνεργασία με τρεις εταιρείες που εξετάζουν τα υπερβολικά πονταρίσματα, «ξεσκονίζουν» την υπόθεση.

Συγκεκριμένα, οι εταιρείες Intralot, Eurobet, GoldBet εντόπισαν ένα ασυνήθιστο μεγάλο ποσό, να έχει παιχτεί στην αποβολή ενός ποδοσφαιριστή της Φροζινόνε. Κάτι που συνέβη μόλις στο 13ο λεπτό και όσοι είχαν στοιχηματίσει σε αυτό, πληρώθηκαν!