Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα ημιτελικά του Champions League.

21:46
Καλησπέρα σας! by Μανώλης Μουσουράκης
21:48
Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του ημιτελικού Ρεάλ Μαδρίτης-Μπάγερν Μονάχου, στη ρεβάνς του 2-2 της Γερμανίας. by Μανώλης Μουσουράκης
21:48
Πράξη δεύτερη στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου» με φόντο τον τελικό του Champions League! by Μανώλης Μουσουράκης
21:49
Φυσικά, δεδομένου ότι δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ, ο νικητής -σε κανονική διάρκεια, παράταση (εφόσον προηγηθεί το οποιοδήποτε ισόπαλο αποτέλεσμα) ή στη διαδικασία των πέναλτι- θα πάρει το εισιτήριο για το μεγάλο ραντεβού της 1ης Ιουνίου, στο «Γουέμπλεϊ». Εκεί που έχει κλείσει ήδη θέση η Ντόρτμουντ, η οποία την Τρίτη του Πάσχα (7/5) ντούμπλαρε τις νίκες της απέναντι στην Παρί Σεν Ζερμέν. by Μανώλης Μουσουράκης
21:49
Ο αγώνας θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από Cosmote Sport 1 HD και MEGA. by Μανώλης Μουσουράκης
21:50
Πολύ χορταστικός, λοιπόν, ο πρώτος αγώνας ανάμεσα στις δύο ομάδες. Η «Βασίλισσα» ήταν εκείνη που προηγήθηκε στο 24', με τον Βινίσιους να αξιοποιεί την… άρρωστη ασίστ του Κρόος. Οι Βαυαροί έφεραν «τούμπα» το ματς στο β' μέρος με δύο τέρματα εντός τεσσάρων λεπτών: Το 1-1 στο 53' ο Σανέ με τρομερή ατομική ενέργεια και το 2-1 στο 57' ο Κέιν με εκτέλεση πέναλτι. Παρόλη τη σχετική υπεροχή που είχαν οι γηπεδούχοι, οι Μαδριλένοι έφεραν εκ νέου το παιχνίδι στα ίσα, στο 83' και εκείνοι από την άσπρη βούλα με το δεύτερο γκολ του Βινίσιους. by Μανώλης Μουσουράκης
21:50
Συνεχίζουν την αντιστρόφως ανάλογη πορεία τους στα πρωταθλήματά τους οι δύο ομάδες. Από την πλευρά της η Ρεάλ το περασμένο Σαββατοκύριακο σφράγισε και μαθηματικά την επιστροφή στον θρόνο της La Liga, χάρη αφενός στη δική της νίκη (3-0) επί της Κάντιθ, αφετέρου στην επικράτηση της Τζιρόνα επί της Μπαρτσελόνα. Από την άλλη, η Μπάγερν Μονάχου υπέστη νέα ήττα, αυτή τη φορά με 3-1 στην έδρα της Στουτγκάρδης. Βέβαια, το πρωτάθλημα είχε χαθεί εδώ και καιρό από τη φοβερή και τρομερή Μπάγερ Λεβερκούζεν. by Μανώλης Μουσουράκης
21:51
Ας θυμηθούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
21:54
Ρεάλ Μαδρίτης (Κάρλο Ανσελότι): Λούνιν – Καρβαχάλ, Ρίντιγκερ, Νάτσο Φερνάντες, Μεντί – Βαλβέρδε, Τσουαμενί, Κρόος, Μπέλινγκχαμ – Ροντρίγκο, Βινίσιους. Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Κέπα, Καμαβινγκά, Θεμπάγιος, Κουρτουά, Ντίας, Γκαρθία, Γκιουλέρ, Χοσέλου, Λούκας, Μιλιτάο, Μόντριτς. by Μανώλης Μουσουράκης
21:54
Μπάγερν Μονάχου (Τόμας Τούχελ): Νόιερ – Κίμιχ, Ντε Λιχτ, Ντάιερ, Μαζραουί – Λάιμερ, Πάβλοβιτς – Σανέ, Μουσιάλα, Γκνάμπρι – Κέιν. Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Τσούπο-Μότινγκ, Ντέιβις, Γκορέτσκα, Κιμ, Μίλερ, Τελ, Ούλριχ, Ουπαμεκανό, Θαραγόθα, Ντάνιελ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:55
Σε σχέση με τον πρώτο αγώνα, μία αλλαγή για τη Ρεάλ (ο Καρβαχάλ που εξέτισε αντί του Βάσκεθ) και τρεις για την Μπάγερν, με τους Ντε Λιχτ, Πάβλοβιτς και Γκνάμπρι να αντικαθιστούν τους Κιμ, Γκορέτσκα και Μίλερ, αντίστοιχα. Για τους γηπεδούχους μοναδική απουσία συνιστά ο Αλάμπα. Από την άλλη, οι φιλοξενούμενοι είδαν στο πρόσφατο ματς τους με τη Στουτγκάρδη να τραυματίζονται οι Γκερέιρο και Ντάιερ. Ο πρώτος δεν προλαβαίνει, ενώ ο δεύτερος επιβεβαίωσε τα γερμανικά ρεπορτάζ και ξεκινά βασικός. Εκτός παραμένει ο Κομάν. by Μανώλης Μουσουράκης
21:56
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Πολωνός Σιμόν Μαρτσίνιακ, ενώ VAR ο συμπατριώτης του, Τόμας Κβιατκόφσκι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:57
Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:57
Ο ύμνος του Champions League! by Μανώλης Μουσουράκης
21:58
Υπενθυμίζεται ότι είναι η 8η φορά που οι δύο ομάδες συναντιόνται στα ημιτελικά του Champions League, με τους Βαυαρούς να προηγούνται 4-3 στις προκρίσεις. by Μανώλης Μουσουράκης
22:00
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
22:03
Η Ρεάλ έχει αναλάβει την πρωτοβουλία των κινήσεων στα πρώτα λεπτά. by Μανώλης Μουσουράκης
22:06
Παραμένει στο μισό γήπεδο η Μπάγερν. by Μανώλης Μουσουράκης
22:06
6' Στιγμή για τη Ρεάλ. Επικίνδυνο γύρισμα του Καρβαχάλ, δεν καταφέρνει κάποιος συμπαίκτης του να κάνει την προβολή. by Μανώλης Μουσουράκης
22:09
8' Ευκαιρία για την Μπάγεν. Πολύ ωραία κυκλοφορία από πλευράς Βαυαρών, η μπάλα φτάνει μέσα αριστερά στην περιοχή στον Γκνάμπρι, ο οποίος όμως δεν κάνει καλή επιλογή. Σέντρα-σουτ και άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:13
13' Τεράστια διπλή ευκαιρία και δοκάρι για τη Ρεάλ! Από εκτέλεση πλαγίου και ωραίο παράλληλο πέρασμα του Καρβαχάλ, η μπάλα έφτασε στην περιοχή στον Βινίσιους, το διαγώνιο σουτ του οποίου προσέκρουσε στο αριστερό δοκάρι, με τον Νόιερ να έχει επίσης μικρή επαφή. Ο Ροντρίγκο πήρε το «ριμπάουντ», σούταρε, όμως ο Νόιερ έβαλε το «στοπ»! by Μανώλης Μουσουράκης
22:15
15' Φάση για τη Ρεάλ. Πλασέ του Βινίσιους από το όριο της περιοχής, έξω! by Μανώλης Μουσουράκης
22:15
Αυξάνουν την πίεσή τους οι γηπεδούχοι! by Μανώλης Μουσουράκης
22:16
17' Στιγμή για την Μπάγερν, δεν είναι καλό το γύρισμα όμως του Σανέ! by Μανώλης Μουσουράκης
22:20
by Μανώλης Μουσουράκης
22:21
22:21
22:23
23' Κακό κοντρόλ του Βινίσιους μέσα στην περιοχή της Μπάγερν. by Μανώλης Μουσουράκης
22:24
22:26
Στο έδαφος ο Γκνάμπρι, δείχνει να αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού. by Μανώλης Μουσουράκης
22:28
27' Πράγματι, αναγκαστική αλλαγή για την Μπάγερν. Ο Αλφόνσο Ντέιβις περνά στη θέση του Γκράμπρι. Παίζει φυσικά και σε πιο προωθημένες θέσεις. Από εξτρέμ ξεκίνησε την καριέρα του. by Μανώλης Μουσουράκης
22:29
29' Μεγάλη ευκαιρία για την Μπάγερν! Τρομερό βολ-πλανέ του Κέιν από το ύψος της περιοχής, πέφτει και διώχνει σε κόρνερ ο Λούνιν. by Μανώλης Μουσουράκης
22:33
Προσεκτικές οι δύο ομάδες, μετά και τις σημαντικές ευκαιρίες. by Μανώλης Μουσουράκης
22:39
39' Φάουλ σε καλό σημείο για τη Ρεάλ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:40
40' Φάση για τη Ρεάλ! Στην εξέλιξη της φάσης του φάουλ, το οποίο σε πρώτο χρόνο πέρασε ανεκμετάλλευτο, ο Βινίσιους έπιασε φαλτσαριστό πλασέ, με τον Νόιερ να πραγματοποιεί ακόμα μία εντυπωσιακή επέμβαση. by Μανώλης Μουσουράκης
22:41
22:41
22:44
44' Μακρινό σουτ του Μαζράουι, μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Λούνιν. by Μανώλης Μουσουράκης
22:45
22:46
Ένα το λεπτό του έξτρα χρόνου. by Μανώλης Μουσουράκης
22:47
Τέλος στο πρώτο μέρος. Οι δύο ομάδες θα πάνε χωρίς σκορ στα αποδυτήρια. Καλύτερη μέχρι στιγμής η Ρεάλ, η οποία είχε και δοκάρι στο 13'. by Μανώλης Μουσουράκης
23:01
Οι δύο ομάδες επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
23:01
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς άλλες αλλαγές. by Μανώλης Μουσουράκης
23:03
47' Φάση για τη Ρεάλ. Ωραία ατομική ενέργεια του Βινίσιους από αριστερά, κάνει και το γύρισμα, όμως ο Ντάιερ προλαβαίνει τον Βαλβέρδε. by Μανώλης Μουσουράκης
23:04
47' Ευκαιρία για την Μπάγερν. Ο Ντέιβις πάτησε περιοχή από αριστερά, έπιασε το σουτ, ο Καρβαχάλ έβαλε την προβολή και η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:05
Δυνατό μπάσιμο στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
23:08
Πιέζουν για το γκολ οι «μερένχες». by Μανώλης Μουσουράκης
23:10
54' Φάση για την Μπάγερν. Διαγώνιο σουτ του Κέιν από το ύψος της περιοχής, πέφτει και αποκρούει ο Λούνιν. Στην εξέλιξη της φάσης οι Βαυαροί ζήτησαν πέναλτι στον Άγγλο φορ, χωρίς να όμως να φαίνεται να υπάρχει κάποια παράβαση. by Μανώλης Μουσουράκης
23:12
55' Τεράστια ευκαιρία για τη Ρεάλ! Ακόμα μια υπέροχη ενέργεια του Βινίσιους, σέντρα-ξυράφι, προβολή του Ροντρίγκο και η μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
23:12
Ο Βινίσιους όποτε θέλει κάνει άνω-κάτω την άμυνα της Μπάγερν. Το έχει πράξει πολλάκις μέχρι στιγμής. by Μανώλης Μουσουράκης
23:14
58' Φάουλ σε καλό σημείο για τη Ρεάλ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:15
Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Ροντρίγκο, απέκρουσε με το ένα χέρι ο Νόιερ! by Μανώλης Μουσουράκης
23:17
60' Νέα τεράστια ευκαιρία της Ρεάλ με Βινίσιους, νέα απίστευτη επέμβαση από τον Νόιερ. Δεν γίνονται αυτά. Το παιχνίδι έχει γίνει Βινίσιους vs Νόιερ! by Μανώλης Μουσουράκης
23:22
66' Ευκαιρία για την Μπάγερν! Μεγάλη επέμβαση του Λούνιν στο σουτ του Μουσιάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
23:24
68' ΓΚΟΛ η Μπάγερν! 0-1! Σκόρερ ο Ντέιβις! Ο Αλφόνσο Ντέιβις πάτησε περιοχή από αριστερά, με ωραίες προσποιήσεις προσπέρασε τον Ρίντιγκερ, έφερε την μπάλα στο δεξί και με ψύχραιμο πλασέ νίκησε τον Λούνιν! by Μανώλης Μουσουράκης
23:25
«Χρυσή» αλλαγή εάν και, φυσικά, αναγκαστική. by Μανώλης Μουσουράκης
23:26
70' Αλλαγές για τη Ρεάλ: Ο Μόντριτς αντί του Κρόος και ο Καμαβινγκά αντί του Τσουαμενί. by Μανώλης Μουσουράκης
23:27
71' ΓΚΟΛ η Ρεάλ! 1-1! Με κόντρα η μπάλα στα δίχτυα. by Μανώλης Μουσουράκης
23:28
Διαμαρτυρίες για επιθετικό φάουλ! by Μανώλης Μουσουράκης
23:28
Πράγματι! Ο Νάτσο έχει πιάσει τον Κίμιχ από το πρόσωπο και τον ρίχνει στο έδαφος! by Μανώλης Μουσουράκης
23:29
Δεν μετράει το γκολ! Ο Μαρτσίνιακ εξέτασε τη φάση στο VAR και σφύριξε την παράβαση. by Μανώλης Μουσουράκης
23:30
23:30
23:32
76' Τεράστια ευκαιρία για την Μπάγερν. Ωραίο πέρασμα του Μουσιάλα στον Κέιν, ο οποίος εκτέλεσε από διαγώνια θέση, με την μπάλα να φεύγει άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:32
76' Αλλαγή για την Μπάγερν. Κιμ αντί Σανέ και με τριάδα στα στόπερ πλέον οι Βαυαροί. by Μανώλης Μουσουράκης
23:37
81' Έξω οι Ροντρίγκο και Βαλβέρδε, μέσα οι Ντίας και Χοσέλου. by Μανώλης Μουσουράκης
23:38
82' Δοκάρι για την Μπάγερν, αλλά έχει δοθεί φάουλ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:39
83' Πλασέ στην κίνηση από τον Βινίσιους, άουτ! by Μανώλης Μουσουράκης
23:41
85' Έξω ο Κέιν, μέσα ο Τσούπο-Μότινγκ, έξω ο Μουσιάλα, μέσα ο Μίλερ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:41
85' Επικίνδυνη αντεπίθεση για την Μπάγερν, γρήγορη επιστροφή από τη Ρεάλ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:42
Τελευταία λεπτά και η Ρεάλ προσπαθεί να βρει το γκολ της ισοφάρισης! Βέβαια, σε αυτήν της την προσπάθεια αφήνει και κενά πίσω. by Μανώλης Μουσουράκης
23:44
88' ΓΚΟΛ η Ρεάλ! 1-1! Σκόρερ ο Χοσέλου! Απίστευτη γκέλα του -ίσως και κορυφαίου της αναμέτρησης- Νόιερ. Ο Βινίσιους σούταρε, ο Γερμανός πορτιέρε μπλόκαρε ασταθώς, με την μπάλα να του γλιστρά και τον Χοσέλου να έρχεται να πάρει το «ριμπάουντ» σκοράροντας από κοντά! by Μανώλης Μουσουράκης
23:47
90'+1' Ακυρώνεται γκολ της Ρεάλ! by Μανώλης Μουσουράκης
23:48
ΜΕΤΡΑΕΙ ΤΟ ΓΚΟΛ! 2-1! ΣΚΟΡΕΡ ΚΑΙ ΠΑΛΙ Ο ΧΟΣΕΛΟΥ! Από το παράλληλο γύρισμα του Ρίντιγκερ, ο Χοσέλου είναι αυτός που σκοράρει και πάλι με προβολή! Το γκολ ακυρώθηκε αρχικά για οφσάιντ, αλλά μπήκαν γραμμές και άλλαξε η απόφαση. by Μανώλης Μουσουράκης
23:50
Εννέα τα λεπτά των καθυστερήσεων. Είμαστε στο 4' με αυτά και με αυτά, αλλά θα κρατηθούν παραπάνω. by Μανώλης Μουσουράκης
23:51
Τι ανατροπή! Όλο το «Σαντιάγκο Μπερναμπέου» στο πόδι! by Μανώλης Μουσουράκης
23:54
90'+9' Σουτ του Μαζράουι, φεύγει μακριά η μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
23:57
Δύο λεπτά ακόμα δείχνει ο Μαρτσίνιακ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:59
90'+13' Σκόραρε η Μπάγερν με τον Ντε Λιχτ, αλλά έχει σηκωθεί πρώτα η σημαία για οφσάιντ! Σε μια πολύ οριακή φάση, στην οποία ο Μαζράουι είναι πολύ πιθανό να μην ήταν εκτεθειμένος, ενώ ο Ολλανδός στόπερ που βρήκε δίχτυα εν συνεχεία (αφότου σηκώθηκε το σημαιάκι) δεν επηρέαζε. Σε κάθε περίπτωση, δεν υπήρχε λόγος να μην αφήσει τη φάση να εξελιχθεί ο Πολωνός βοηθός, Τόμας Λίστκιεβιτς, ώστε να υπάρχει και δικαίωμα εξέτασης στο VAR. by Μανώλης Μουσουράκης
00:02
Τέλος! Επική ανατροπή (2-1) για τη Ρεάλ με απρόσμενο ήρωα τον Χοσέλου και οι «μερένχες» κλείνουν θέση για τον τελικό κόντρα στην Ντόρτμουντ! by Μανώλης Μουσουράκης