Γενικά

Ο Τραορέ της στέρησε τη νίκη

Δεν κατάφερε η Γάνδη να περάσει από την έδρα της Ζούλτε Βάρεγκεμ και αρκέστηκε στην ισοπαλία 2-2. Στο 7ο λεπτό ο Ιλάντ έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους και στο 21ο λεπτό ο Λιούμπιανκιτς ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους. Στο 67΄ ο Ντασελέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. Όμως παρόλα αυτά οι παίκτες των γηπεδούχων βρήκαν τη δύναμη και κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο τελευταίο λεπτό του αγώνα με τον Τραορέ.

Όμως παρόλα αυτά οι παίκτες των γηπεδούχων βρήκαν τη δύναμη και κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο τελευταίο λεπτό του αγώνα με τον Τραορέ.

Η Γάνδη παρά την ισοπαλία εδραιώθηκε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας με 39 βαθμούς, ενώ η Ζούλτε Βάρεγκεμ μετά από δυο σερί νίκες απέσπασε και τρίτο θετικό αποτέλεσμα και πλέον βρίσκεται στη δέκατη θέση με 28 βαθμούς.