Γενικά

Νίκη και με 10 παίκτες για την Κράσνονταρ

Η Κράσνονταρ (υποψήφια αντίπαλος του Ολυμπιακού) επικράτησε 1-0 της Ρούμπιν Καζάν και ενώ αγωνίστηκε με παίκτη λιγότερο για ένα ημίχρονο.

Εντός έδρας νίκη με 1-0 σημείωσε η Κράσνονταρ (υποψήφια αντίπαλος του Ολυμπιακού στα play offs του Champions League) κόντρα στη Ρούμπιν Καζάν για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Ρωσίας.

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε ο Ιγκνατίεβ στο 17’ και οι γηπεδούχοι, με τους οποίους αγωνίστηκε ο Μπεργκ από το 67’ και μετά, έπαιξαν με παίκτη λιγότερο σε ολόκληρο το δεύτερο μέρος λόγω της αποβολής (με δεύτερη κόκκινη) του Ναμλί στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.