Δέλλας: «Θα μπορούσαμε να είχαμε καλύτερο σκορ στο πρώτο ημίχρονο»

Στο γεγονός πως ο Παναιτωλικός θα μπορούσε να προηγείται με 2-0 τουλάχιστον στο πρώτο ημίχρονο στάθηκε ο Τραϊανός Δέλλας μετά τη λήξη της αναμέτρησης με τον ΠΑΣ Γιάννινα.

Ο Τραϊανός Δέλλας τόνισε πως έδωσαν το δικαίωμα στο δεύτερο ημίχρονο στους Γιαννιώτες να «γυρίσουν» το ματς και διαμαρτύρεται για το πέναλτι που έφερε την ισοφάριση των φιλοξενούμενων.

Αναλυτικά: «Όντως, κάναμε ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο, θα μπορούσαμε να πάμε με μεγαλύτερο σκορ στα αποδυτήρια, στο δεύτερο ημίχρονο δώσαμε την ευκαιρία στον ΠΑΣ να μπει στο παιχνίδι με το πέναλτι, για το οποίο έχω ενστάσεις.

Η διαιτησία βοήθησε πολύ τον αντίπαλο. Έχουμε μεταπτώσεις από ημίχρονο σε ημίχρονο, που με προβληματίζουν πολύ».