Super League 2

Προσγείωσε τον Ιωνικό η Δόξα!

Νίκη με 2-1 επί του Ιωνικού για τη Δόξα Δράμας που έκανε σεφτέ στις εντός έδρας νίκες και άνοιξε στον Λεβαδειακό τον δρόμο για την κορυφή.

Ανάσα για Δόξα και «φρένο» στον Ιωνικό. Η ομάδα της Δράμας επικράτησε 2-1 στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Super League 2, πετυχαίνοντας την πρώτη εντός έδρας νίκη στο φετινό πρωτάθλημα, αλλά και τη δεύτερη συνολικά.

Οι γηπεδούχοι έκαναν του κεφαλιού τους, καθώς άνοιξαν το σκορ στο 23ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Άντερσον να εκμεταλλεύεται άψογη σέντρα του Μαρινάκη λίγο έξω από την περιοχή. Στο 75’ ο Φυτόπουλος εκτέλεσε φάουλ από τα αριστερά και ο Αγγελόπουλος πρόλαβε την αντίπαλη άμυνα και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Αναγνωστόπουλου. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν ξανά στο κόλπο, μειώνοντας με εκτέλεση κόρνερ του Ρόλε από τα δεξιά στο 81ο λεπτό.

Ο Ιωνικός παρέμεινε στους 18 βαθμούς και κινδυνεύει να χάσει την κορυφή από τον Λεβαδειακό. Στους επτά βαθμούς οι γηπεδούχοι, που ξεκόλλησαν (έστω και προσωρινά) από τη δέκατη θέση.