ΠΑΟΚ-Μαγιόρκα 0-0 (Τελικό)

Το τελευταίο και πιο δύσκολο φιλικό του επί ολλανδικού εδάφους δίνει ο ΠΑΟΚ αντιμετωπίζοντας την όγδοη της περυσινής Primera Division, Μαγιόρκα. Το παιχνίδι ολοκληρώθηκε χωρίς σκορ (0-0), με τον ΠΑΟΚ να έχει την κατοχή της μπάλας, αλλά να δυσκολεύεται να φτιάξει ευκαιρίες. Χωρίς τον Πάμπλο Γκαρσία και τους διεθνείς έχει παρατάξει την ομάδα του ο Γιώργος Δώνης. Παρακολουθήστε live την εξέλιξη της αναμέτρησης από το sport-fm.gr.

Το τελευταίο και πιο δύσκολο φιλικό του επί ολλανδικού εδάφους δίνει ο ΠΑΟΚ αντιμετωπίζοντας την όγδοη της περυσινής Primera Division, Μαγιόρκα.

Χωρίς σκορ οι δύο ομάδες, με τον ΠΑΟΚ να έχει την κατοχή της μπάλας, αλλά να δυσκολεύεται να φτιάξει ευκαιρίες.

Χωρίς τον Πάμπλο Γκαρσία και τους διεθνείς έχει παρατάξει την ομάδα του ο Γιώργος Δώνης.

Παρακολουθήστε live την εξέλιξη της αναμέτρησης από το sport-fm.gr.

90' Λήξη της αναμέτρησης. Τελικό αποτέλεσμα 0-0

85' Αλλαγή τερματοφύλακα για τον ΠΑΟΚ. Ο Μελισσάς στη θέση του Γλύκου

78' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Στάμου στη θέση του Γεωργιάδη

74' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εκτός ο Λίνο, στη θέση του ο Αποστολόπουλος

71' Υποτονικός ο ρυθμός στο δεύτερο ημίχρονο με τον ΠΑΟΚ να κρατάει μπάλα, αλλά του λείπει η δημιουργία.

65' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Στη θέση του Γιάννου περνάει ο Πέλκας.

63' Απευθείας εκτέλεση φάουλ για την Μαγιόρκα με τον Ρουίς, καταλήγει άουτ. Μετά από ώρα προσπάθησαν να φανούν απειλητικοί οι Ισπανοί.

62' Κίτρινη κάρτα για στον Λάζαρ για μαρκάρισμα από πίσω

60' Ένταση μεταξύ των Αθανασιάδη και Ζοάο, ωστόσο δεν υπήρξε τίποτα χειρότερο.

53' Συνεχίζει να είναι κυρίαρχος ο ΠΑΟΚ και στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, που έχει κάνει ήδη δύο κλεψίματα στο χώρο του κέντρου, από όπου ήρθαν και τα δύο σουτ του Κάτσε.

Μια αλλαγή για τον Γιώργο Δώνη. Ο Κάτσε αντικατέστησε τον Παναγιωτούδη.

48' Δύο μακρινά σουτ του Κάτσε από απόσταση, μπλοκάρει εύκολα ο Αουάτ.

46' Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου

45' Ημίχρονο στην αναμέτρηση. Ανώτερος ο ΠΑΟΚ στην μεγαλύτερη διάρκεια του πρώτου μέρος, έχοντας φτάσει μια φορά πολύ κοντά στο γκολ με τον Αθανασιάδη, ωστόσο το 0-0 παραμένει.

44' Παράλληλη σέντρα από τα δεξιά για την Μαγιόρκα, κανείς δεν βρίσκεται στην πορεία της μπάλας και φεύγει πλάγιο από την άλλη πλευρά.

42' Κλεισμένοι χώροι και από τις δύο ομάδες, που δυσκολεύονται να βρουν λύσεις και να φανούν απειλητικοί.

38' Μακρινό σουτ από την Μαγιόρκα, κανένα πρόβλημα για τον Γλύκο να μπλοκάρει την μπάλα.

Οι φίλοι του ΠΑΟΚ δίνουν το δικό τους... πάρτι εκτός αγωνιστικού χώρου.

29' Προσπαθούν να κάνουν παιχνίδι οι παίκτες του ΠΑΟΚ, με την Μαγιόρκα να πιέζει ψηλά και να δυσκολεύει την ανάπτυξη

22' Μεγάλη ευκαιρία ο ΠΑΟΚ. Μετά από σέντρα από τα αριστερά του Λίνο, ο Αθανασιάδης πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας και ανενόχλητος έστειλε από πολύ κοντά την μπάλα άουτ.

21' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Γεωργιάδη από καλό σημείο, ωστόσο η μπάλα βρίσκει στο τοίχος και φεύγει κόρνερ.

10’ Σημαντική ευκαιρία για την Μαγιόρκα. Ο Αριθμέντι πήρε την κεφαλιά, ωστόσο ο Γλύκος πέφτει στη δεξιά γωνία του και λέει «όχι».

9’ Σουτ από τον Γεωργιάδη εντός περιοχής με το… κακό του πόδι, ωστόσο ο γκολκίπερ των Ισπανών, Αουάτ έδιωξε την μπάλα.

4' Καλό σουτ από τον Αθανασιάδη, με την μπάλα να κοντράρει και τους συμπαίκτες του να διαμαρτύρονται για πέναλτι.

1' Έναρξη της αναμέτρησης

-Η τελευταία εμφάνιση και επιβλητική νίκη του ΠΑΟΚ με σκορ 4-1 επί της Τσβόλε, γέμισε με ενθουσιασμό τις τάξεις της ομάδας, που δείχνει πως παιχνίδι με παιχνίδι αρχίζει να... ρολάρει.

-Για ακόμα ένα φιλικό ο Έλληνας τεχνικός εμπιστεύεται το 4-4-2 σε ευθεία, που δείχνει να έχει λειτουργήσει καλά στα προηγούμενα παιχνίδια. Χωρίς τον Πάμπλο Γκαρσία θα αγωνιστεί και πάλι ο ΠΑΟΚ, καθώς ο Ουρουγουανός μέσος κρίθηκε ανέτοιμος.

-Μετά τις δύο συνεχόμενες νίκες του ΠΑΟΚ επί της Μόνς (2-0) και της Τσβόλε (4-1), οι οποίες συνδυάστηκαν και με πολύ καλές εμφανίσεις, η ομάδα του Γιώργου Δώνη θέλει να... τριτώσει το καλό.

ΠΑΟΚ (Γιώργος Δώνης): Γλύκος, Έτο, Κουμάλο, Κατσικάς, Λίνο, Γεωργιάδης, Παναγιωτούδης, Λάζαρ, Ρομπέρ, Αθανασιάδης, Γιάννου

ΜΑΓΙΟΡΚΑ (Χοακίν Καπαρός): Αουάτ, Τζοάο, Τομέρ, Ραμίς, Χοακίν Ναβάρο, Περέιρα, Τσαρλι Τουκ, Αριθμέντι, Μπικάς, Κέβιν, Λουΐς.