Ειδήσεις

Άλλη... γλύκα έχει το πρώτο

Το χρυσό μετάλλιο στην πάλη στα 55 κιλά των ανδρών κατέκτησε ο Τζαμάλ Οταρσουλτάνοβ. Ο Ρώσος πρωταθλητής στον μεγάλο τελικό νίκησε 3-1 τον Γεωργιανό, Βλάντιμερ Κινγκσασβίλι, ο οποίος αρκέστηκε στο αργυρό μετάλλιο. Έτσι, ο Οταρσουλτάνοβ πανηγύρισε το πρώτο του χρυσό μετάλλιο σε Ολυμπιακούς Αγώνες.

Το χρυσό μετάλλιο στην πάλη στα 55 κιλά των ανδρών κατέκτησε ο Τζαμάλ Οταρσουλτάνοβ.

Ο Ρώσος πρωταθλητής στον μεγάλο τελικό νίκησε 3-1 τον Γεωργιανό, Βλάντιμερ Κινγκσασβίλι, ο οποίος αρκέστηκε στο αργυρό μετάλλιο.

Έτσι, ο Οταρσουλτάνοβ πανηγύρισε το πρώτο του χρυσό μετάλλιο σε Ολυμπιακούς Αγώνες.

Παράλληλα, στο τρίτο σκαλί του βάθρου ανέβηκαν οι Κιόνγκ Γιάνγκ (Βόρειος Κορέα) και Σνινίτσι Γιομότο (Ιαπωνία).

Eπιμέλεια: Θέμης Λιουδάκης