Πανιώνιος-ΟΦΗ 2-1 (Τελικό)

Την τρίτη νίκη στη φετινή Σούπερ Λίγκα πήρε ο Πανιώνιος, ο οποίος επικράτησε με 2-1 του ΟΦΗ. Με δύο αυτογκόλ του Σίσιτς στο 30' και του Βάντο στο 54' σκόραραν οι γηπεδούχοι, ενώ η μείωση του σκορ για τους Κρητικούς ήρθε στο 84' με αυτογκόλ του Κουλουχέρη. Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης από το www.sport-fm.gr.

93' Τέλος του αγώνα

93' Τρομερή ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Σίσιτς σούταρε μέσα από την περιοχή, αλλά απέκρουσε ο τερματοφύλακας.

92' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Αυλωνίτης στη θέση του Ρόβα

90' Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων και όλος ο ΟΦΗ έχει βγει στην επίθεση για την ισοφάριση

Ο Σίσιτς έκανε την ενέργεια από τα αριστερά έβγαλε τη σέντρα και ο Κουλουχέρης έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του

84' ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ με αυτογκολ του Κουλουχέρη

83' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Ανδράλας στη θέση του Μενδρινού

77' Αλλαγές για τον ΟΦΗ. Οι Κουτσιανικούλης και Ιωαννίδης έδωσαν τις θέσεις τους στους Βιτώρο και Καπουράνη.

75' Αλλαγη για τον Πανιώνιο. Ο Κολοβός αφήνει τη θέση του στον Οκόγιε.

73' Κίτρινη κάρτα στον Κολοβό του Πανιωνίου.

69' Από μία κίτρινη κάρτα σε Μενδρινό και Παπάζογλου για μεταξύ τους "μάχη".

65' Σέντρα του Μενδρινού, αλλά ο Λαμπρόπουλος πιάνει την κεφαλιά, μετά την νέα τραγική έξοδο του Γουναρίδη.

59' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Ζόρμπάς δίνει τη θέση του στον Μπανούση.

57' Κίτρινη κάρτα στον Σίσιτς για "θέατρο".

Ο Κούρος έκανε ωραία ατομική ενέργεια, μπήκε από αριστερά, έκανε τη σέντρα, η μπάλα βρήκε στα πόδια του Βάντο και κατέληξε στα δίχτυα του ΟΦΗ. Κακή μέρα για την ομάδα της Κρήτης.

54' Γκολ για τον Πανιώνιο και πάλι με αυτογκόλ του Βάντο, αυτή την φορά!

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

Επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, χωρίς αλλαγές.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου με τον Πανιώνιο να είναι μπροστά στο σκορ, χάρη στο τέρμα του Σίσιτς, στα δίχτυα της ομάδας του.

45'+1' Μόνος ο Ντούνης, αλλά το πλασέ του φεύγει άουτ.

43' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σίσιτς, αλλά μπλοκάρει ο Περιστερίδης.

40' Μακρινό σουτ του Κολοβού, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ.

Ας το προσπαθήσουμε: Ο Μενδρινός εκτέλεσε κόρνερ, ο Σίσιτς βρήκε την μπάλα στο πρώτο δοκάρι, εκείνη πήρε ύψος, έσκασε στο έδαφος και μετά από τραγική εκτίμηση του Γουναρίδη, κατέληξε στα δίχτυα του ΟΦΗ.

30' Γκολ για τον Πανιώνιο με αυτογκόλ του Σίσιτς και τραγική εκτίμηση του Γουναρίδη. Όπως και να προσπαθήσει κάποιος να περιγράψει αυτό το γκολ δεν θα τα καταφέρει.

25' Το 0-0 παραμένει ανάμεσα στις δύο ομάδες.

17' Σουτ του Μενδρινού, η μπάλα θα κοντράρει και θα φύγει κόρνερ.

Καλύτερος έχει εμφανιστεί ο Πανιώνιος, στην αναμέτρηση. Βρίσκει χώρους και πατάει την περιοχή του ΟΦΗ.

6' Το 0-0 παραμένει με τον Πανιώνιο να ελέγχει την μπάλα στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης.

1' Η ΠΟΕΣΥ, η ΕΣΗΕΑ και ο ΠΣΑΤ κηρύττουν σιγή 5 λεπτών αντιδρώντας στις συνεχιζόμενες απειλές, αλλά και τις δολοφονικές επιθέσεις σε αθλητικούς συντάκτες που είναι και επιθέσεις κατά της Ελευθεροτυπίας και της Δημοκρατίας.

Με «κυανέρυθρες» εμφανίσεις ο Πανιώνιος, με άσπρες ο ΟΦΗ.

Όλα έτοιμα για να βγουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες και να ξεκινήσει η αναμέτρηση.

Σχηματισμός 4-3-3 για τον ΟΦΗ. Ο Γουναρίδης στο τέρμα. Ο Μονιάκης δεξιά, ο Βάντο αριστερά και οι Σόουζα και Χαριτωνίδης στο κέντρο της άμυνας. Οι Βερόν, Ζορμπάς και Μονιάκης στη μεσαία γραμμή, ενώ οι Σίσιτς και Παπάζογλου θα πλαισιώσουν τον Παπάζογλου.

Διάταξη 4-2-3-1 για την ομάδα του Ελευθερόπουλου. Ο Περιστερίδης στο τέρμα. Ο Σπυρόπουλος δεξιά, ο Κούρος αριστερά και οι Λαμπρόπουλος, Κουλουχέρης στο κέντρο της άυνας. Οι Ρόβας και Γουνδουλάκης είναι τα δύο αμυντικά χαφ, ενώ μπροστά τους είναι ο Μενδρινός. Ο Ντούνης είναι δεξιά, ο Κολοβός αριστερά και ο Διαμαντάκος στην επίθεση.

Επιστρέφουν στην αποστολή οι Καμπάνταης και Λαμπρόπουλος για τους γηπεδούχους.

Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Πανιωνίου με τον ΟΦΗ για την τρίτη αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

Πανιώνιος (Δημήτρης Ελευθερόπουλος): Περιστερίδης, Σπυρόπουλος, Κουλουχέρης, Λαμπρόπουλος, Κούρος, Ρόβας, Γουνδουλάκης, Μενδρινός (83' Ανδράλας), Ντούνης, Κολοβός, Διαμαντάκος.

Στον πάγκο: Γιαννακόπουλος, Κούρντι, Αυλωνίτης, Σάμαρης, Οκόγιε. Καμπάνταης.

ΟΦΗ (Νίκος Αναστόπουλος): Γουναρίδης, Βερόν, Χαριτωνίδης, Μονιάκης, Ζορμπάς. Κουτσιανικούλης (77' Καπουράνης), Παπάζογλου, Ντος Σάντος, Ιωαννίδης (77' Βιτώρος), Βάντο, Σίσιτς.

Στον πάγκο: Σαχσανίδης, Μπανούσης, Ροβίθης, Κουρδάκης, Λαμπρόπουλος,

Διαιτητής: Ζαχαριάδης (Μακεδονία)
Βοηθοί: Βασιλειάδης (Μακεδονία), Κοντιζάς (Πειραιάς)
Γήπεδο: Νέας Σμύρνης