Super League 2

Πανό, διακοπή και τελικά… «Χ»

Τα πάντα είχε η αναμέτρηση της 5ης αγωνιστικής της Football League ανάμεσα στον Ολυμπιακό Βόλου και την Καλλιθέα, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες 1-1. Ωστόσο, η αναμέτρηση ήταν… επεισοδιακή, καθώς λόγω ενός πανό που ανάρτησαν οι οπαδοί των «ερυθρόλευκων», το παιχνίδι διακόπηκε στο πρώτο ημίχρονο για περίπου 20 λεπτά. Δείτε τι έγινε στα υπόλοιπα ματς.

Ένα πανό των οπαδών του Ολυμπιακού Βόλου στάθηκε αφορμή, ώστε να διακοπεί το πρώτο ημίχρονο για τουλάχιστον 20 λεπτά από τον διαιτητή της αναμέτρησης. Όταν τελικά μετά από πιέσεις των ανθρώπων της ομάδας κατέβηκε, η αναμέτρηση συνεχίστηκε, με την ομάδα του Βόλου να ανοίγει το σκορ στο 41ο λεπτό με τον Κόλεφ. Η Καλλιθέα, όμως, κατάφερε να αντιδράσει στο δεύτερο μέρος με τον Φαρινόλα να ισοφαρίζει στο 74’ και να χαρίζει στην ομάδα του τον πολύτιμο βαθμό.