Κύπρος

Με την... ψυχή στο στόμα η Ανόρθωση!

Με τον Οκκά να σκοράρει στην παράταση, η Ανόρθωση νίκησε με σκορ 2-1 την Αλκή και πήρε την πρόκριση στους «8» του Κυπέλλου με την... ψυχή στο στόμα.

Έπαιξε με τη φωτιά, αλλά δεν κάηκε η Ανόρθωση. Η «Κυρία» στη ρεβάνς του 1-1 με την Αλκή στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι για τους «16» του Κυπέλλου», χρειάστηκε την παράταση για να εξασφαλίσει την πρόκριση στον επόμενο γύρο.

Η Αλκή προηγήθηκε με αυτογκόλ του Ιτζχάκι στο 25’. Ο ίδιος παίκτης εξιλεώθηκε καθώς ισοφάρισε σε 1-1 στο 39’. Στο δεύτερο μέρος κι οι δύο ομάδες έχασαν ευκαιρίες για το προβάδισμα κι έτσι το ματς οδηγήθηκε στην παράταση. Εκεί με γκολ του Οκκά στο 97’, η Ανόρθωση πήρε τη νίκη και την πρόκριση στους «8» του θεσμού.