Μουντομπάσκετ 2023

Αποβλήθηκε ο Γιόκιτς στο ματς με την Ισπανία! (video)

Τις υπηρεσίες του Γιόκιτς θα στερηθεί η Σερβία στο παιχνίδι με την Ισπανία, καθώς μέσα σε δύο λεπτά χρεώθηκε με αντιαθλητικό φάουλ και τεχνική ποινή, με αποτέλεσμα να αποβληθεί!

Μέσα δύο λεπτά αποβλήθηκε ο Νίκολα Γιόκιτς, στην αναμέτρηση της Σερβίας με την Ισπανία!

Σε αυτό το διάστημα στο τρίτο δεκάλεπτο, ο σέντερ των Νάγκετς υπέπεσε σε ένα αντιαθλητικό φάουλ και στη συνέχεια δέχθηκε μία τεχνική ποινή, με αποτέλεσμα οι διαιτητές να τον στείλουν στα αποδυτήρια για το υπόλοιπο του ματς!

Στο διάστημα που αγωνίστηκε, ο «Τζόκερ» είχε 6 πόντους (2/2β., 2/3διπ., 0/1τρ.), 5 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 3 λάθη, σε 16:47’’.