Η Τενερίφη νίκησε 68-64 τη Ρίγα στη Λετονία για την έκτη αγωνιστική του τρίτου ομίλου του BCL και έφτασε στο «6 στα 6» στη φετινή διοργάνωση, δείχνοντας πως παραμένει το αδιαφιλονίκητο φαβορί για να επαναλάβει το θρίαμβο του 2017 στην έδρα της.

Πέμπτη νίκη για την Τουρκ Τέλεκομ με το 95-73 επί της Τουρόν στην Πολωνία.

Δεύτερη σερί ήττα για την Ντιζόν, αυτήν τη φορά με 66-78 από τη Βόννη στη Γαλλία.



Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:


Α' ΌΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα:
Χάποελ Χολόν-Σάσαρι 64-68

Μανρέσα-Οστάνδη 85-58

Τορούν-Τουρκ Τέλεκομ 73-95

Στρασμπούρ-Λιετκαμπέλις (20/11)

Η βαθμολογία:
1. Τουρκ Τέλεκομ 5-1

2. Σάσαρι 5-1

3. Χάποελ Χολόν 3-3

4. Μανρέσα 4-2

5. Οστάνδη 2-4

6. Τορούν 1-5

7. Στρασμπούρ 2-3

8. Λιετκαμπέλις 1-4

Επόμενη αγωνιστική (3/12):
Λιετκαμπέλις-Χάποελ Χολόν

Οστάνδη-Τουρόν

Σάσαρι-Μανρέσα

Τουρκ Τέλεκομ-Στρασμπούρ(4/12)


Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα:
ΑΕΚ-Ράστα Βέχτα 75-79

Μπαντίρμα-Άνβιλ 86-87

Αντβέρπ-Ορτέζ 74-69

Μπούργος-Χάποελ Ιερουσαλήμ (20/11)

Η βαθμολογία:
1. Ράστα Βέχτα 4-2

2. AEK 4-2

3. Χάποελ Ιερουσαλήμ 4-1

4. Άνβιλ 3-3

5. Αντβέρπ 2-4

6. Μπαντίρμα 2-4

7. Ορτέζ 2-4

8. Μπούργος 2-3

Επόμενη αγωνιστική (3/12):
Ράστα Βέχτα-Μπούργκος

Ορτέζ-Μπαντίρμα

Άνβιλ-ΑΕΚ (4/12)

Χάποελ Ιερ.-Αντβέρπ (4/12)


Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα:
Ρίγα-Τενερίφη 64-68

Γκαζιαντέπ-Νίζνι (20/11)

Νίμπουρκ-Μόρναρ (20/11)

Μπάμπεργκ-Περιστέρι (20/11)

Η βαθμολογία:
1. Τενερίφη 6-0

2. Νίμπουρκ 4-1

3. Νίζνι Νόβγκοροντ 3-2

4. Περιστέρι 3-2

5. Μπάμπεργκ 3-2

5. Γκαζιαντέπ 1-4

6. Ρίγα 1-5

8. Μόρναρ 0-5

Επόμενη αγωνιστική (3/12):
Περιστέρι-Νίμπουρκ

Τενερίφη-Μπάμπεργκ

Μόρναρ-Γκαζιαντέπ (4/12)

Νίζνι-Ρίγα (4/12)


Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα:
Ντιζόν-Βόννη 66-78

ΠΑΟΚ-Σαραγόσα (20/11)

Νεπτούνας-Μπεσίκτας (20/11)

Μπρίντιζι-Σομπατέλι (20/11)

Η βαθμολογία:
1. Βόννη 4-2

2. Ντιζόν 4-2

3 Νεπτούνας 3-2

4. Σαραγόσα 3-2

5. Μπεσίκτας 2-3

6. Μπρίντιζι 2-3

7. Σομπατέλι 2-3

8. ΠΑΟΚ 1-4

Επόμενη αγωνιστική (4/12):
Μπεσίκτας-Ντιζόν (3/12)

Βόννη-ΠΑΟΚ

Σαραγόσα-Μπρίντιζι

Σομπατέλι-Νεπτούνας