Ευρώπη

Eπιστροφή στις νίκες με κυρίαρχο Τζόουνς για την Εφές

Η Αναντολού Εφές νίκησε με σκορ 91-82 την Μπαχτσεσεχίρ και επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα στο τούρκικο πρωτάθλημα, έχοντας ως πρωταγωνιστή τον Ταϊρίκ Τζόουνς.

Επιστροφή στις νίκες για την Εφές στο πρωτάθλημα!

Η τουρκική ομάδα έκανε το 2/2 με τον Τόμισλαβ Μιγιάτοβιτς στον πάγκο της, αφού νίκησε με σκορ 91-82 την Μπαχτσεσεχίρ για τη 19η αγωνιστική της τούρκικης λίγκας, παραμένοντας στην κορυφή με ρεκόρ 16-3!

Οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν στο πρώτο ημίχρονο και ξέφυγαν με +9 (39-48), ωστόσο οι φιλοξενούμενοι αντεπιτέθηκαν στο δεύτερο μέρος και κατόρθωσαν να πλησιάσουν στο καλάθι, αλλά και στον πόντο στην τελευταία περίοδο (78-77). Παρόλα αυτά, η Εφές έκανε καλό φινάλε στο ματς και κατόρθωσε να πάρει το ροζ φύλλο.

Κορυφαίος των νικητών ήταν ο Ταϊρίκ Τζόουνς με 22 πόντους, ενώ από 15 πέτυχαν οι Ελάιτζα Μπράιαντ, Ντάριους Τόμπσον και 14 είχε ο Ερτέν Γκαζί. Από τους ηττημένους, προσπάθησε με 19 πόντους ο Τάιλερ Κάβανο.

Τα δεκάλεπτα: 22-20, 39-48, 66-62, 91-82