Ελλάδα Α2 / Β / Γ Εθνική

Ασταμάτητη Μύκονος, άλωσε το Ψυχικό για το 4/4!

Η Μύκονος ζορίστηκε κόντρα στο Ψυχικό, ωστόσο κατάφερε τελικά να πάρει το ροζ φύλλο με ξέσπασμα στο τέταρτο δεκάλεπτο (87-80), φτάνοντας στο 4/4 στην Elite League!

Απίστευτη Μύκονος συνεχίζει ασταμάτητη!

Η ομάδα των Κυκλάδων νίκησε με σκορ 87-80 μέσα στο Ψυχικό, κάνοντας το 4/4 στην Εlite League και αφήνοντας χωρίς νίκη τους ουραγούς γηπεδούχους!

Το Ψυχικό ήταν εξαιρετικό για τρεις περιόδους και έβαλε πολύ δύσκολα στους πρωτοπόρους, δείχνοντας ικανό να πάρει το πρώτο του ροζ φύλλο στη σεζόν. Παρόλα αυτά, η ομάδα του Γιάννη Τζήμα βρήκε την αντίδραση που έψαχνε στην τελευταία περίοδο, έτρεξε ένα επιμέρους σκορ 24-15 και κατάφερε να διατηρήσει το «απόλυτο» στο πρωτάθλημα.

Κορυφαίος των νικητών ήταν ο Νικόλας Χουχούμης με 27 πόντους, ενώ 12 είχε ο Σπύρος Καψαλός και 11 ο Γιάκουμπ Βοϊτσιεχόφσκι. Από τους ηττημένους, ξεχώρισε ο Γιάννης Αθανασούλας με 16 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 26-15, 44-48, 65-63, 80-87

Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Παπανικολάου 10 (1), Κουκάς 14 (3), Τοπάλι 10 (2), Μιχαλούτσος 4 (1), Μάντζαρης 3 (1), Αθανασούλας 16 (4), Μπαλός 8, Καμπερίδης, Κέλι 12, Πιτούλης 3.

Μύκονος (Τζήμας): Χουχούμης 27 (4), Σταμάτης, Καψαλός 12 (2), Καμάρας 7 (1), Σπυρόπουλος 7 (1), Διαμαντάκος 4, Βοϊτσιεχόβσκι 11 (2), Πατσέκο-Ορτίθ 4, Παύλος, Ευστρατίου 15 (3).