Ευρώπη

Τρομερό φινάλε στο Οστάνδη-Τορούν (video)

Με ήρωα τον Ανγκόλα, η Οστάνδη επικράτησε 105-103 της Τορούν κι ενώ βρισκόταν στο -3 στα 35 δευτερόλεπτα πριν από το τέλος της δεύτερης παράτασης.

Απίθανα πράγματα στο Οστάνδη-Τορούν για την 7η αγωνιστική του Basketball Champions League, το οποίο κρίθηκε στη δεύτερη παράταση.

Οι γηπεδούχοι βρίσκονταν στο -3 (100-103) στα 35 δευτερόλεπτα πριν από το φινάλε του δεύτερου έξτρα πενταλέπτου, ωστόσο ο Ανγκόλα σημείωσε γκολ-φάουλ και ισοφάρισε σε 103-103.

Ο ίδιος παίκτης έκλεψε την μπάλα στα 4 δευτερόλεπτα πριν από τη λήξη και κάρφωσε στο αντίπαλο καλάθι χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα του (105-103).

Αξίζει να σημειωθεί πως ο γκαρντ των Βέλγων τελείωσε τον αγώνα με 33 πόντους με 10/15 δίποντα!