Ολυμπιακοί Αγώνες 2024

Για πλάκα τελικό η Βραζιλία! (video)

Στον τελικό των Ολυμπιακών Αγώνων με ρυθμό προπόνησης προκρίθηκε η Βραζιλία επικρατώντας στον ημιτελικό της Ονδούρας (6-0) και περιμένει αντίπαλο από το ματς Νιγηρία-Γερμανία.

Αποστολή εξετελέσθη!

Η Βραζιλία έκανε πλάκα στην Ονδούρα στον ημιτελικό των Ολυμπιακών Αγώνων επικρατώντας τόσο εύκολα όσο δείχνει το τελικό 6-0 και πλέον περιμένει αντίπαλο στον τελικό από τον νικητή που θα προκύψει από τον δεύτερο ημιτελικό, Νιγηρία-Γερμανία.

Μόλις 15’’ χρειάστηκαν οι οικοδεσπότες για να ανοίξουν το σκορ με «δράστη» τον Νεϊμάρ, που εκμεταλλεύτηκε το τραγικό λάθος των αμυντικών της Ονδούρας, κάνοντας το 1-0. Μέχρι το τέλος του α’ ημιχρόνου η «σελεσάο» είχε κρίνει την υπόθεση πρόκριση, καθώς το νέο «αστέρι» της Μάντσεστερ Σίτι, Γκάμπριελ Ζέσους, με δύο προσωπικά τέρματα είχε διαμορφώσει το 3-0.

Το β’ μέρος κύλησε στους ίδιους ρυθμούς με τη Βραζιλία να κάνει μέχρι το 79’ το 5-0 με γκολ των Μαρκίνιος (51’) και Λουάν, ενώ ο Νεϊμάρ στις καθυστερήσεις με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 6-0.

6-0 All Goals Highlights HD - Brazil 6-0... από football-time