Νίκη και για τους μίκρους στις καθυστερησεις

Τον τρόπο που νίκησε η πρώτη ομάδα μιμήθηκε η Κ20 του ΠΑΟΚ, επικρατώντας με 2-1 του Εργοτέλη με γκολ του Κουλούρη στις καθυστερήσεις.

Ένα τέρμα του Κουλούρη στο 91’ χάρισε τη νίκη ΠΑΟΚ κόντρα στον Εργοτέλη για τη δέκατη αγωνιστική στο πρωτάθλημα των υποδομών. Το σκορ άνοιξε στο 21’ ο «Δικέφαλος του Βορρά» με τον Παπαδόπουλο, ενώ τρία λεπτά αργότερα απάντησαν οι κρητικοί χάρις σε γκολ του Κούτρη.

Δύο δοκάρια για τους γηπεδούχους είχε ο Κωνσταντινίδης, ο οποίος έχει συμμετοχές και με την πρώτη ομάδα.

Το παιχνίδι παρακολούθησε ο λυτρωτής της ομάδας του Χουμπ Στέφενες, Ζβόνιμιρ Βούκιτςκαι και είχε την ευκαιρία να τα πει με τον προπονητή της ομάδας, Βλάνταν ‘Ίβιτς.

ΠΑΟΚ: Σοϊλεμέζογλου,Κωνσταντινίδης,Ποζατζίδης,Κιόσε,Βασαΐτης,Πατράλης(Τοπαλίδης 90+3'),Σαββίδης, Κουλούρης, Δεληγιαννίδης(Δημητριάδης 66'),Πόζογλου,Παπαδόπουλος(Τσολακίδης 79')

Εργοτέλης: Δασκαλάκης, Φλέβαρης, Παρθενιάδης, Τουρνάκης, Παντελάκης, Ξημεράκης, Κούτρης, Κασαπάκης, Χρυσοφάκης, Βογιατζής(Νοκάι 68'), Κουϊρκουκίδης

Επιμέλεια: Αποστόλης Λιβάνιος