Γ' Εθνική

Τα αποτελέσματα της Γ' Εθνικής

Χωρίς σκορ ολοκληρώθηκε το ντέρμπι της δεύτερης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Fooball League 2, μεταξύ του Εθνικού και της Κηφισιάς. Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα της δεύτερης αγωνιστικής.

Στο ντέρμπι της 2ης αγωνιστικής ο Εθνικός και η Κηφισιά έμειναν στο 0-0, στο πλαίσιο του 4ου ομίλου.

Ο γηπεδούχος Εθνικός, μία εβδομάδα μετά τις ντροπιαστικές εικόνες στον αγώνα με τον Ηρόδοτο, κράτησε παθητική στάση στο ματς, με την ομάδα των βορείων προαστίων να έχει τις μεγάλες φάσεις.

Καμία όμως από αυτές δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί για να φύγει με το «διπλό» από τον Πειραιά, ενώ η Κηφισιά τελείωσε το ματς με 10 παίκτες.

Η άλλη ομάδα του 4ου ομίλου που πρωταγωνίστησε στα επεισόδια της 1ης αγωνιστικής, ο Ηρόδοτος έφυγε με τη νίκη από την Ιεράπετρα.

Οι Κρητικοί προηγήθηκαν με τους Γεωργουλόπουλο (8’), με τον Μωραΐτη (52’) να δπλασιάζει τα τέρματα τους και κατάφεραν να κρατήσουν τη νίκη στα χέρια τους αν και οι γηπεδούχοι μείωσαν 79ο λεπτό με τον Κρυστάλη. Το ματς τελείωσε όταν οι φιλοξενούμενοι «έγραψαν» το τελικό 3-1.

Στον 3ο όμιλο το ματς που ξεχώρισε ήταν η… ματσάρα στην Ζάκυνθο. Η αναμέτρηση του Ζακυνθιακού με τον ΠΑΟ Βάρδας ήταν ένα πραγματικό θρίλερ, με την κατάληξη να βρίσκει τις δύο ομάδες ισόπαλες με σκορ 3-3!

Σκόραραν για τον ΠΑΟΒ οι Ζακόφ (42΄), Σκοζάι 66΄), Θεοδωρακόπουλος (79΄), ενώ για τον Ζακυνθιακό οι Νίκου (61΄), Καραμαλίκης (70΄), Λιβέρης (89').

Τρομερός αγώνας διεξήχθη και στην Κοζάνη με την τοπική ομάδα ενώ φαινόταν πως είχε καθαρίσει στην αρχή το ματς με δύο τέρματα (4’,6’), τελικά δεν έφυγε νικήτρια. Ο Πύρασος πέτυχε την ανατροπή με δύο γκολ στο 45ο λεπτό και στο 63ο λεπτό.

Ο Άρης γνώρισε ήττα σοκ από τον Καμπανιακό στο Καυτατζόγλιο.