Champions League

Κάρολ: «Ελπίζουμε να περάσουμε στην επόμενη φάση»

Την ελπίδα πως ο Ολυμπιακός θα προκριθεί στην επόμενη φάση του Champions League εξέφρασε ο Ρόι Κάρολ μετά την χθεσινή νίκη των «ερυθρολεύκων» επί της Μονπελιέ. Ο Βορειοϊρλανδός τερματοφύλακας τόνισε πως κλειδί για την επιτυχία κόντρα στους Γάλλους ήταν πως μετά την ισοφάριση οι Πειραιώτες πίστεψαν στους εαυτούς τους.

Διαβάστε όσα είπε ο Ρόι Κάρολ στην ιστοσελίδα της UEFA:

«Στο πρώτο ημίχρονο παίξαμε πολύ άμυνα και στο δεύτερο μέρος αργήσαμε 5-10 λεπτά να μπούμε στο παιχνίδι. Η Μονπελιέ άξιζε το γκολ που πέτυχε βάσει της απόδοσης της στο πρώτο μέρος αλλά μόλις ισοφαρίσαμε, αρχίσαμε και πιστέψαμε στους εαυτούς μας. Αυτό είναι που χρειάζεται να κάνουμε σε τέτοια παιχνίδια. Είναι πολύ καλό το ότι πήραμε τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Είμαστε μια ομάδα με πολλούς νέους παίκτες, νέο τεχνικό τιμ και όλοι μαζί δουλεύουμε για να πάρουμε θετικά αποτελέσματα στο Champions League. Ακόμα μαθαίνουμε. Πήραμε μία νίκη μετά από δύο ήττες και ελπίζουμε να περάσουμε στην επόμενη φάση. Η φιλοδοξία μας παραμένει σε υψηλό επίπεδο μετά από την ανατροπή που κάναμε στο χθεσινό ματς».