Champions League

Τρομερή εμφάνιση της Λειψίας στο πρώτο ημίχρονο - Aποδοκιμάστηκε η Ρεάλ από τους οπαδούς της!

Η Λειψία κυριάρχησε στο πρώτο ημίχρονο κόντρα στη Ρεάλ Μαδρίτης και έχασε μεγάλες ευκαιρίες να μπει ξανά στο «κόλπο» της πρόκρισης, με τους γηπεδούχους να αποδοκιμάζονται από τους οπαδούς τους!

Μόνο... τιμητική για τα 122 χρόνια ιστορίας της, που συμπληρώνονται σήμερα, δεν ήταν η εμφάνιση της Ρεάλ στο πρώτο ημίχρονο κόντρα στη Λειψία!

Παρόλο που οι Μαδριλένοι είχαν φύγει με «διπλό» από τη Γερμανία (0-1) και το ζευγάρι έμοιαζε να έχει κριθεί, οι «κόκκινοι ταύροι» έκαναν τρομερή εμφάνιση στο πρώτο μέρος του αγώνα, απειλώντας διαρκώς με τον Λοΐς Οπεντά την «βασίλισσα», η οποία δεν έκανε στο πρώτο 45λεπτο ούτε μία τελική στην εστία!

Αυτή η κάκιστη εμφάνιση των γηπεδούχων, μάλιστα, οδήγησε τους οπαδούς στο «Μπερναμπέου» να αποδοκιμάσουν τους παίκτες, ενώ αυτοί αποχωρούσαν για τα αποδυτήρια στην ανάπαυλα.