Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τους «16» του Champions League

21:35
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την εξέλιξη της μεγάλης αναμέτρησης ανάμεσα στη Ρεάλ Μαδρίτης και τη Λειψία στο επιβλητικό «Μπερναμπέου», στη ρεβάνς των δύο ομάδων για τη φάση των «16» του Champions League. by Λουκάς Χατζής
21:36
Οι Μαδριλένοι έχουν το πάνω χέρι όσον αφορά την πρόκριση στα προημιτελικά του θεσμού, καθώς, είχαν επικρατήσει με 1-0 στο πρώτο παιχνίδι της Γερμανίας, χάρη στην γκολάρα του Μπραχίμ Ντίαθ! by Λουκάς Χατζής
21:37
by Λουκάς Χατζής
21:38
Παρ' όλα αυτά, οι «ταύροι» είχαν δείξει πολύ καλό και ανταγωνιστικό πρόσωπο στο πρώτο ματς και το ίδιο αναμένουμε και απόψε. by Λουκάς Χατζής
21:38
Πάμε να δούμε τις δύο ενδεκάδες: by Λουκάς Χατζής
21:40
Ρεάλ Μαδρίτης (Κάρλο Αντσελότι): Λούνιν, Καρβαχάλ, Ρίντιγκερ, Νάτσο, Μεντί, Τσουαμενί, Κρος, Καμαβινγκά, Μπέλιγχαμ, Βαλβέρδε, Βινίσιους. Λειψία (Μάρκο Ρόζε): Γκουλάσι, Χέντρικς, Ορμπάν, Λουκέμπα, Ράουμ, Χαϊνταρά, Σλάγκερ, Σιμόνς, Ντάνι Όλμο, Οπεντά, Σέσκο. by Λουκάς Χατζής
21:42
Πέραν της σημασίας του αποψινού αγώνα, η Ρεάλ Μαδρίτης έχει ακόμα έναν λόγο να γιορτάζει και να αδημονεί για την πρόκριση, καθώς, απόψε, συμπληρώνει 122 χρόνια από την ίδρυσή της! by Λουκάς Χατζής
21:43
21:45
21:46
Στα αγωνιστικά να πούμε πως εκτός για τη Ρεάλ είναι οι Κουρτουά, Μιλιτάο και Αλάμπα, ενώ για τη Λειψία ο τιμωρημένος Σιμακάν (στόπερ και δεξί μπακ), όπως και ο Κλόστερμαν (στοπερ). by Λουκάς Χατζής
21:53
Εντυπωσιακή ατμόσφαιρα από τους φίλους της «βασίλισσας». by Λουκάς Χατζής
21:54
Τελευταία φορά που έμεινε εκτός από τη φάση των «16» η Ρεάλ ήταν τη σεζόν 2019/20, όταν είχε αποκλειστεί από τη Μάντσεστερ Σίτι. by Λουκάς Χατζής
21:56
Φανταστικό κορεό από τους Μαδριλένους, ένεκα και της επετείου από την ίδρυση του συλλόγου. by Λουκάς Χατζής
21:57
Αυτή την ώρα κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. by Λουκάς Χατζής
21:59
Όλα έτοιμα για τη σέντρα! by Λουκάς Χατζής
22:00
Ξεκίνησε το μεγάλο παιχνίδι στη Μαδρίτη. by Λουκάς Χατζής
22:03
3' Η Λειψία έχει μπει δυνατά στο ματς, ελέγχοντας τον ρυθμό του αγώνα και κρατώντας μπάλα. by Λουκάς Χατζής
22:04
22:05
5' Κόρνερ για τη Λειψία. by Λουκάς Χατζής
22:05
Απομάκρυνε η άμυνα της Ρεάλ. by Λουκάς Χατζής
22:06
Δεν παίρνει φάουλ ο Βινίσιους από μαρκάρισμα του Σλάγκερ. by Λουκάς Χατζής
22:08
8' Η Λειψία πιέζει πολύ ψηλά, έχοντας όλες τις γραμμές της αρκετά μπροστά. by Λουκάς Χατζής
22:09
9' Η Ρεάλ από την πλευρά της δεν βιάζεται, κάνοντας πασούλες στο δικό της 1/3 του γηπέδου. by Λουκάς Χατζής
22:10
10' Ο Λούνιν νικάει τον Σέσκο σε ανεπανάληπτο τετ-α-τετ, όμως ο φορ της Λειψίας ήταν σε θέση οφσάιντ. by Λουκάς Χατζής
22:10
Ακόμα και έτσι πάντως, οι Γερμανοί έδειξαν το πόσο επικίνδυνοι μπορούν να γίνουν. by Λουκάς Χατζής
22:12
12' Πρώτη τελική στο ματς, με τον Τσουαμενί να σεντράρει από τα δεξιά και τον Βινίσιους, με τον ώμο (!) να επιχειρεί μέσα από την περιοχή να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. by Λουκάς Χατζής
22:13
13' Απαντάει στα «καπάκια» η Λειψία, με το άστοχο σουτ του Οπεντά έξω από την περιοχή. by Λουκάς Χατζής
22:14
14' Όλη η Ρεάλ πίσω από την μπάλα, με τη Λειψία να κάνει παιχνίδι! by Λουκάς Χατζής
22:15
15' Στημένη φάση για τη Λειψία σε καλό σημείο για μια σέντρα. by Λουκάς Χατζής
22:15
Παίρνει μια αδύναμη κεφαλιά ο Ορμπάν στο δεύτερο δοκάρι, καμία ανησυχία για τον Λούνιν. by Λουκάς Χατζής
22:16
16' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λειψία, η οποία βγήκε ταχύτατα στο τρανζίσιον, με τον Οπεντά από πλάγια αριστερά θέση εντός περιοχής να πλασάρει λίγο άουτ! by Λουκάς Χατζής
22:16
Οι 3.800 φίλοι των Γερμανών ακούγονται τώρα στο «Μπερναμπέου». by Λουκάς Χατζής
22:19
18' Πάντως, αν το πάει έτσι σε όλο το ματς η Ρεάλ, δηλαδή να «κάθεται» πάνω στο σκορ του πρώτου αγώνα και να αλλάζει πασούλες, πολύ δύσκολα θα γλιτώσει το «κάζο» από τους επικίνδυνους Γερμανούς. by Λουκάς Χατζής
22:20
20' Κίτρινη κάρτα στον Σλάγκερ που ανέκοψε αντικανονικά τον Βινίσιους σε κατάσταση αντεπίθεσης της Ρεάλ. by Λουκάς Χατζής
22:24
22:25
24' Πολιορκεί την περιοχή της Ρεάλ η Λειψία, ο Λούνιν μπλοκάρει τη σέντρα του Ντάνι Όλμο. by Λουκάς Χατζής
22:27
26' Κόρνερ για τη Ρεάλ μετά το δύσκολο πλασέ του Μπέλιγχαμ και την παρέμβαση της άμυνας. by Λουκάς Χατζής
22:27
«Χορεύει» πάνω στην πλάγια γραμμή ο Βινίσιους, ωστόσο δεν μπορεί να συγκρατήσει την μπάλα εντός αγωνιστικού χώρου. by Λουκάς Χατζής
22:29
28' Έχει κερδίσει μερικά μέτρα στο γήπεδο η Ρεάλ που προσπαθεί από την άμυνα να κάνει build up. by Λουκάς Χατζής
22:30
29' Σέντρα σουτ του Βαλβέρδε, βρίσκει σε αμυντικό και ο Γκουλάσι μπλοκάρει σταθερά. by Λουκάς Χατζής
22:33
33' Κακή σέντρα του Μεντί, πέρασε από όλους και κατέληξε άουτ. by Λουκάς Χατζής
22:34
Δεν έχει καλό ρυθμό το ματς, πιο πολύ οι δύο ομάδες αναλώνονται σε παιχνίδι τακτικής. Ειδικά η Ρεάλ που τηρεί στάση... αναμονής. by Λουκάς Χατζής
22:34
34' Γύρισμα του Οπεντά από τα αριστερά περνάει από όλους η μπάλα. by Λουκάς Χατζής
22:35
35' Ο κόσμος της Ρεάλ Μαδρίτης γιουχάρει την ομάδα του λόγω της εικόνας της! by Λουκάς Χατζής
22:36
22:39
39' Κόρνερ για τη Λειψία μετά από κόντρα στο σουτ του Σίμονς. by Λουκάς Χατζής
22:39
Απομάκρυνε ο Τσουαμενί. by Λουκάς Χατζής
22:41
41' Πολύ καλό σουτ του Σίμονς από τα αριστερά, διώχνει με γροθιές ο Λούνιν! by Λουκάς Χατζής
22:42
Στην εξέλιξη της φάσης η Λειψία κέρδισε το κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
22:43
42' Τεράστια ευκαιρία για τη Λειψία! Η μπάλα πέρασε από όλους με τον Οπεντά να στοπάρει και να πιάνει ένα δυνατό σουτ, με την μπάλα να καταλήγει ελάχιστα δίπλα από την εστία της Ρεάλ! by Λουκάς Χατζής
22:43
Και το κοινό των «μερένχες» αποδοκιμάζει το σύνολο του Κάρλο Αντσελότι για την εικόνα που παρουσιάζει! by Λουκάς Χατζής
22:45
45' Ο Καρβαχάλ κερδίζει φάουλ σε καλό σημέιο. by Λουκάς Χατζής
22:46
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος. by Λουκάς Χατζής
22:46
Διώχνει ο Χαϊνταρά. by Λουκάς Χατζής
22:47
Τέλος πρώτου ημιχρόνου, μεγάλες αποδοκιμασίες από τον κόσμο της Ρεάλ! Μόλις μία τελική εντός εστίας και αυτή για τη Λειψία, η οποία νίκησε κατά κράτος σε αυτό το πρώτο 45λεπτο. by Λουκάς Χατζής
23:01
23:01
Οι αποδοκιμασίες των φίλων της Ρεάλ μετά το τέλος του πρώτου ημιχρόνου: by Λουκάς Χατζής
23:02
Ο Ροντρίγκο αντί του Καμαβινγκά για τη Ρεάλ. by Λουκάς Χατζής
23:02
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
23:05
48' Πανέμορφη κάθετη στον Οπεντά, ο οποίος προλαβαίνει την έξοδο του Λούνιν, αλλά από πολύ πλάγια θέση προσπάθησε να γυρίσει στην «καρδιά» της περιοχής, με τον κίπερ της Ρεάλ να έχει επιστρέψει και να μαζεύει την μπάλα. by Λουκάς Χατζής
23:06
50' Φάουλ σε εξαιρετική σημείο για τη Λειψία, ακριβώς έξω από την περιοχή και λίγο πιο αριστερά. by Λουκάς Χατζής
23:06
Στο τείχος η εκτέλεση του Ντάνι Όλμο. by Λουκάς Χατζής
23:07
51' Κλέβει ο Ροντρίγκο στο κέντρο του γηπέδου, κερδίζοντας το φάουλ κοντά στην περιοχή. Κίτρινη κάρτα στον Ράους. by Λουκάς Χατζής
23:08
Το σουτ του Ροντρίγκο σταματάει στα σώματα. by Λουκάς Χατζής
23:09
Νέο σουτ για τη Ρεάλ, με εκείνο του Καρβαχάλ να σταματά πάλι σε αμυντικό. by Λουκάς Χατζής
23:10
Η είσοδος του Ροντρίγκο και η πιο επιθετική προσέγγιση της Ρεάλ πλέον στο ματς έχουν αλλάξει την εικόνα των «μερένχες» στο δεύτερο ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
23:10
23:11
54' Κίτρινη στον Βινίσιους για φάουλ και σπρώξιμο πάνω στον Ορμπάν. by Λουκάς Χατζής
23:12
Η φάση ελέγχεται από το VAR, καθώς μετά το τζαρτζάρισμα των δυο τους, ο Βραζιλιάνος φορ της Ρεάλ έσπρωξε εκ νέου τον αντίπαλό του, πετώντας τον στο γήπεδο εκτός φάσης. by Λουκάς Χατζής
23:12
Συνεχίζεται το ματς κανονικά. Δεν βγαίνει η κόκκινη εδώ... by Λουκάς Χατζής
23:15
57' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τη Λειψία, από το σκληρό μαρκάρισμα του Κρος στον Όλμο. by Λουκάς Χατζής
23:16
Έχει αποκτήσει μια άγρια ομορφιά το ματς, που πάντως έχει πολλά σκληρά μαρκαρίσματα στα τελευταία λεπτά. by Λουκάς Χατζής
23:16
59' Δύσκολη κεφαλιά του Οπεντά στο δεύτερο δοκάρι, η μπάλα φεύγει πολύ ψηλά. Στη συνέχεια, ο Βέλγος με τον Καρβαχάλ είχαν ένα θερμό τετ-α-τετ. by Λουκάς Χατζής
23:18
60' Διπλή ευκαιρία στην κόντρα για τη Ρεάλ, με το σουτ του Μπέλιγχαμ αρχικώς να βρίσκει στα σώματα και εν συνεχεία το πλασέ του Κρος να βγάζει δύσκολα ο Γκουλάσι. Η δεύτερη φάση πάντως δεν μετράει αφού είχε προηγηθεί φάουλ. by Λουκάς Χατζής
23:20
Η κόκκινη που ζητούν - και δικαίως - οι Γερμανοί στον Βινίσιους: by Λουκάς Χατζής
23:20
63' Σουτ του Ροντρίγκο μέσα από την περιοχή, βγάζει δύσκολα σε κόρνερ ο Γκουλάσι. by Λουκάς Χατζής
23:21
64' Πτώση του Βινίσιους μετά από μαρκάρισμα στο όρια της περιοχής, παίζεται από τον Νταβίντε Μάσα. by Λουκάς Χατζής
23:22
65' ΓΚΟΟΟΛ για τη Ρεάλ! Οι Ισπανοί έκλεψαν την μπάλα στην περιοχή τους, βγήκαν στην αντεπίθεση με τον Μπέλιγχαμ, ο οποίος πανέξυπνα σπάει στη διαγώνια κίνηση του Βινίσιους, με τον Βραζιλιάνο μέσα από την περιοχή να κάνει το 1-0! by Λουκάς Χατζής
23:24
67' ΤΕΡΑΣΤΙΑ ευκαιρία για τη Λειψία, η οποία μετά από φάση διαρκείας, κέρδισε κόρνερ από τη σωτήρια επέμβαση του Ρίντιγκερ στο σουτ του Σίμονς. by Λουκάς Χατζής
23:24
Νέο κόρνερ για τους Γερμανούς. by Λουκάς Χατζής
23:25
Δεν βγαίνει κάτι. by Λουκάς Χατζής
23:25
68' ΓΚΟΟΟΛ για τη Λειψία! Νέα φάση διαρκείας στα καρέ της Ρεάλ, ο Ράουμ έβγαλε τη σέντρα από τα αριστερά με τον Ορμπάν σε ρόλο σέντερ φορ να σκοράρει με πανέμορφη κεφαλιά για το 1-1! by Λουκάς Χατζής
23:27
23:27
71' Άστοχο το μακρινό σουτ του Βαλβέρδε. by Λουκάς Χατζής
23:28
72' Κίτρινη κάρτα στον Ορμπάν. by Λουκάς Χατζής
23:30
73' Κίτρινη στον Ρίντιγκερ και στημένη φάση σε καλό σημείο για τη Λειψία. by Λουκάς Χατζής
23:31
Κεφαλιά του Οπεντά σταματά σε σώματα αμυντικών, φωνές των Γερμανών για χέρι. by Λουκάς Χατζής
23:31
74' Συρτό σουτ του Σίσκο μετά από λάθος της Ρεάλ, μπλοκάρει σταθερά ο Λούνιν. by Λουκάς Χατζής
23:32
75' Νέα κίτρινη κάρτα, αυτή τη φορά την αντικρίζει ο Κρος για σκληρό μαρκάρισμα στον Σίμονς. by Λουκάς Χατζής
23:33
76' Άστοχο το σουτ του Οπεντά. by Λουκάς Χατζής
23:34
77' Εκτός ο Οπεντά, μέσα ο Πόουλσεν. by Λουκάς Χατζής
23:34
Εκτός και ο Κρος, στη θέση του ο Μόντριτς. by Λουκάς Χατζής
23:35
23:35
23:37
80' Καλή στιγμή για τη Λειψία με το σουτ του Χέντρικς να μπλοκάρει ο Λούνιν. by Λουκάς Χατζής
23:39
82' Κόρνερ για τη Λειψία που πιέζει ασφυκτικά την άμυνα της Ρεάλ. by Λουκάς Χατζής
23:39
Κεφαλιά του Ορμπάν, η μπάλα περνάει λίγο έξω από την εστία! by Λουκάς Χατζής
23:42
84' Εκτός ο Μπέλιγχαμ μέσα ο Χοσέλου. Αλλαγή και για τη Λειψία, εκτός ο Σλάγκερ, στη θέση του ο Ελμάς. by Λουκάς Χατζής
23:46
89' Κακό πλασέ του Ροντρίγκο. by Λουκάς Χατζής
23:47
90' Εκτός ο Χαϊνταρά, μέσα ο Καμπλ. by Λουκάς Χατζής
23:47
Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Λουκάς Χατζής
23:48
Ένα γκολ θέλει η Λειψία για να το στείλει παράταση. by Λουκάς Χατζής
23:48
90+1' Κόρνερ για τη Λειψία. by Λουκάς Χατζής
23:48
Απομάκρυνε ο Τσουαμενί, επιμένει όμως η Λειψία. by Λουκάς Χατζής
23:49
90+2' ΔΟΚΑΡΙ για τη Λειψία στη λόμπα του Όλμπ από τα αρστερά! by Λουκάς Χατζής
23:50
90+3' Κόρνερ για τη Λειψία. by Λουκάς Χατζής
23:50
Επιθετικό φάουλ. by Λουκάς Χατζής
23:52
ΤΕΛΟΣ αγώνα, η Ρεάλ προκρίνεται στα προημιτελικά του Champions League. by Λουκάς Χατζής