Europa League

Έχασε και… περιμένει τον ΠΑΟΚ!

Δεν θα έχει και την καλύτερη ψυχολογία κόντρα στον ΠΑΟΚ η Ζίμπρου καθώς στο τελευταίο της ματς πριν τον υποδεχθεί για το Europa League, ηττήθηκε με σκορ 2-1 από την Τιρασπόλ.

Με ήττα συνέχισε τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα Μολδαβίας η Ζίμπρου. Η προσεχής αντίπαλος του ΠΑΟΚ στο Europa League έχασε με σκορ 2-1 από την Τιρασπόλ κι έμεινε αρκετά πίσω από την κορυφή.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με γκολ του Αμανι στο 38’, όμως οι γηπεδούχοι ευτύχισαν να ισοφαρίσουν στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με τέρμα του Μπιντάν, για να έρθει στο 77’ ο Οφσνιανίκοφ και να διαμορφώσει το τελικό 2-1.

Το παιχνίδι παρακολούθησε για λογαριασμό του ΠΑΟΚ ο Κώστας Λαγωνίδης.