Κύπελλο Ελλάδας

Πέπε Μελ: «Πιεσμένοι οι παίκτες – Να σκοράρουμε για να προκριθούμε»

Δείτε όσα ανέφερε ο Πέπε Μελ μετά την εντός έδρας ήττα του ΟΦΗ από τον Παναιτωλικό.

Ο ΟΦΗ είδε τον Παναιτωλικό να περνά με 2-1 από το Ηράκλειο, αναγκάζοντας τους Κρητικούς να ψάξουν την ανατροπή στη ρεβάνς του Αγρινίου, με φόντο τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson.

Μετά το ματς, ο Πέπε Μελ τόνισε ότι η ομάδα του οφείλει να διορθωθεί, δίνοτνας το σύνθημα για την ανατροπή.

Αναλυτικά όσα είπε:

«Σήμερα οι παίκτες ήταν πιεσμένοι, ήταν υποχρεωτικό να κερδίσουμε. Αυτό το παιχνίδι είναι 180 λεπτά και τώρα είναι το ημίχρονο. Είμαι αισιόδοξος για τον επαναληπτικό, πιστεύω πως είναι μόνο το πρώτο ημίχρονο.

Είναι λάθος δικό μας, δεχτήκαμε δύο γκολ σε αντεπιθέσεις και το δεύτερο είναι τραγικό. Ήμασταν στην επίθεση, δεν τελείωσαμε την φάση και νομίζαμε ότι τελείωσε το ματς και δεν κάναμε φάουλ για να σταματήσουμε την επίθεση.

Για μένα το πιο σημαντικό είναι να διορθωθούμε, να παίξουμε καλύτερα και να κερδίσουμε το δεύτερο ημίχρονο αφού κέρδισε σήμερα ο Παναιτωλικός, μπορούμε να κερδίσουμε και εμείς εκεί.

Πρέπει να διορθωθούμε και στους δύο τομείς. Αν βάλουμε στην διαδικασία διαφορετικούς παίκτες πρέπει να συνεχίσουμε να παλεύουμε, ο στόχος είναι ίδιος. Να σκοράρουμε για να προκριθούμε».