Super League 2

Ημίχρονο και… βαθμός για Ηρακλή και Καμπανιακό

Ο Καμπανιακός προηγήθηκε με δύο γκολ στο πρώτο 45λεπτο, για να απαντήσει ο Ηρακλής με τον ίδιο τρόπο στην επανάληψη, κάνοντας το 2-2 στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής του Α’ ομίλου της Super League 2.

Από ένα ημίχρονο είχαν, από… έναν βαθμό πήραν Ηρακλής και Καμπανιακός στο μεταξύ τους 2-2 με το οποίο έπεσε η αυλαία της 23ης αγωνιστικής στον Α’ όμιλο της φετινής Super League 2.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στο πρώτο 45λεπτο, καταφέρνοντας να σκοράρουν δις μέσα σε διάστημα μικρότερου των δέκα λεπτών, μάλιστα, με τον Γαρύφαλλο στο 23’ και τον Τότσκα στο 31’!

Ωστόσο, ο «γηραιός» τους… πλήρωσε με το ίδιο νόμισμα στο δεύτερο μέρος, καθώς μείωσε αρχικά με εύστοχο πέναλτι του Βιτλή στο 59ο λεπτό, ενώ ο Κωστόπουλος με κεφαλιά στο 73' «έσωσε» τον βαθμό και παράλληλα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα…

Έτσι, ο μεν Ηρακλής έμεινε στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας, χάνοντας την ευκαιρία να «πιάσει» τον τέταρτο Μακεδονικό, ενώ ο Καμπανιακός παρέμεινε προτελευταίος, παρότι θα μπορούσε με «διπλό» να φτάσει την 10ο Αιολικό.