Super League 2

Ο Ντεμέτριους ευχήθηκε… καλή χρονιά και κράτησε στην κορυφή την Athens Kallithea!

Χάρη σε δύο γκολ του Ντεμέτριους, η Athens Kallithea επικράτησε 2-1 του Ολυμπιακού Β, μπήκε με το δεξί στη νέα χρονιά και παραμένει στην κορυφή του Νοτίου Ομίλου της Super League 2.

Τη μοναξιά της κορυφής απολαμβάνει η Athens Kallithea η οποία επικράτησε με 2-1 του Ολυμπιακού Β, μπαίνοντας με το δεξί στη νέα χρονιά! Κάπως έτσι, η ομάδα του Αλέκου Βοσνιάδη βρίσκεται στο +4 από τα δεύτερα Χανιά, ενώ οι «ερυθρόλευκοι» στην 8η θέση με 11 βαθμούς.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 26ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Ντεμέτριους και συνέχισαν να έχουν κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου τον έλεγχο και την κατοχή της μπάλας.

Και στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε κάτι, με τον Ολυμπιακό Β να μην απειλεί ουσιαστικά και έτσι να δέχεται ακόμη ένα γκολ στο 73ο λεπτό ξανά από τον Ντεμέτριους. Η ομάδα του Αριέλ Ιμπαγάσα μείωσε σε 2-1 στο 86’ με τον Αργυρίου , με το σκορ να παραμένει μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του αγώνα.

Κάπως έτσι, η Athens Kallithea πήρε μια σημαντική νίκη και συνεχίζει στην κορυφή της βαθμολογίας του Νοτίου Ομίλου.