Super League 2

«Αγκαλιά» με την Σούπερ Λίγκα ο Απόλλων Σμύρνης!

Το εκπληκτικό αήττητο σερί του συνεχίζει ο Απόλλων Σμύρνης, που μετά τη νίκη του με 3-0 επί της Ελευσίνας θέλει 4 βαθμούς για να επιστρέψει και μαθηματικά στην Σούπερ Λίγκα!

Αγγίζει την Σούπερ Λίγκα ο Απόλλων Σμύρνης. Η ομάδα του Άκη Μάντζιου επικράτησε εύκολα 3-0 του Πανελευσινιακού, παρέμεινε μόνη πρώτη και αήττητη στο φετινό πρωτάθλημα και με 4 βαθμούς (συν το σίγουρο τρίποντο με τον Πανθρακικό στα χαρτιά) στις εναπομείνασες αγωνιστικές, θα σφραγίσει και μαθηματικά την επιστροφή του στην πρώτη κατηγορία!

Η Ελαφρά Ταξιαρχία άνοιξε το σκορ πριν καν συμπληρωθούν πέντε λεπτά, με τον Αλμπάνη να νικάει τον Γκόμες με… κεραυνό από τα 25 μέτρα, με τον Πετρόπουλο στο 50ο λεπτό να γράφει το 2-0 για την ομάδα του. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 62’ ο Σιατραβάνης, που πήρε το ριμπάουντ μετά την επέμβαση του Γκόμες σε εκτέλεση πέναλτι του Διαμαντόπουλου!

Την ερχόμενη αγωνιστική, ο Απόλλων Σμύρνης φιλοξενείται από τη Λαμία την Κυριακή, στο ένα εκ των δύο ντέρμπι της αγωνιστικής, καθώς μία ημέρα νωρίτερα ο Άρης παίζει με τον ΟΦΗ στην Κρήτη.

Στην τρίτη εθνική στέλνει την Καλλιθέα ο Αιγινιακός, ο οποίος την… τέζαρε με το γκολ του Ρανγκέλοφ στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων. Σημαντικό βαθμό για την παραμονή της πήρε η Αναγέννηση Καρδίτσας, που ήρθε 1-1 με τον Παναιγιάλειο.

Την πορεία… πρωταθλητισμού που κάνει στον δεύτερο γύρο συνέχισαν τα Τρίκαλα, τα οποία διέλυσαν με 5-0 την Καλλονή. Ο Κουσκουνάς πέτυχε δύο τέρματα, με τους Σανδραβέλη, Μπαϊκαρά και Γιαννιτσάνη να προσθέτουν από ένα στο… πάρτι των «κυανέρυθρων».