Ισπανία

Αδιόρθωτη Ατλέτικο έφαγε... χαστούκι και από την Αλαβές!

Kατήφορος διαρκείας για την Ατλέτικο! Μετά τον οδυνηρό αποκλεισμό από την Ντόρτμουντ, η ομάδα του Σιμεόνε δέχθηκε χαστούκι και στο πρωτάθλημα, γνωρίζοντας την ήττα από την Αλαβές (2-0)!

Απανωτά «χαστούκια» για την αδιόρθωτη Ατλέτικο! Η ομάδα του Τσόλο Σιμεόνε ήταν αποκαρδιωτική στο «Μεντιθορότθα» και μετά τον οδυνηρό αποκλεισμό από τη Ντόρτμουντ στο Champions League, υπέστη σοκ και από την Αλαβές γνωρίζοντας ταπεινωτική ήττα με σκορ 2-0!

Πολύ σκληρό ματς στη Βιτόρια, με τον διαιτητή να δείχνει συνολικά οκτώ κίτριες κάρτες, αλλά με τους γηπεδούχους να επιβιώνουν και να αφήνουν στην 4η θέση και το -7 από τη Τζιρόνα τους «ροχιμπλάνκος». Νίκη μετά από τρεις σερί ήττες για την Αλαβές που ανέβηκε στη 13η θέση και τους 35 βαθμούς, έχοντας εξασφαλίσει την παραμονή της στη La Liga.

O Mπεναβίδες στο 15' άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους με εξαιρετικό σουτ εκτός περιοχής, ενώ το τελειωτικό χτύπημα στην Ατλέτικο έδωσε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ριόχα με δυνατό σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής.