Ιταλία

Αλληλούια για την Ίντερ, νίκη μετά από τρεις μήνες!

Επιτέλους είδε… χαρά η Ίντερ! Οι «νερατζούρι» επικράτησαν 2-1 της Μπολόνια, πανηγυρίζοντας έτσι την πρώτη τους νίκη στη Serie Α μετά τις 3 Δεκεμβρίου του 2017!

Χαράς… ευαγγέλια στην Ίντερ!

Αφού είχαν σχεδόν… ξεχάσει τι σημαίνει νίκη, οι «νερατζούρι» επικράτησαν 2-1 της Μπολόνια, με αυτό να είναι το πρώτο τους «τρίποντο» στη Serie Α για το 2018, καθώς το τελευταίο τους είχε έρθει στις 3 Δεκεμβρίου του 2017!

Οι Έντερ (2’) και Καραμό (63’) ήταν οι σκόρερ για την ομάδα του Σπαλέτι, ενώ από τους «ροσομπλού» είχε ισοφαρίσει προσωρινά ο Παλάσιο (25’), με τον Βασίλη Τοροσίδη να περνάει ως αλλαγή στο ματς στο 72ο λεπτό.

Από ‘κει και πέρα, δεύτερο σερί σπουδαίο «διπλό» για την Τζένοα. Μετά τη μεγάλη νίκη στη Ρώμη επί της Λάτσιο, ο Λασάλτ «λύτρωσε» τους Γενοβέζους στη Βερόνα, καθώς το γκολ του στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων τους έδωσε το «τρίποντο» (1-0) επί της Κιέβο.

Τέλος, με νίκες προχώρησαν –και μάλιστα με το ίδιο σκορ- οι Τορίνο και Σαμπντόρια, επικρατώντας 2-0 των Ουντινέζε και Ελλάς Βερόνα.