Ισπανία

Στους «16» του Κυπέλλου η Θέλτα Βίγκο με… υπογραφή Δουβίκα!

Ο Τάσος Δουβίκας πήρε από το χέρι την Θέλτα Βίγκο και, με δύο γκολ και μια ασίστ, την οδήγησε στην 4η φάση του Copa Del Rey, μετά το 4-2 επί της Αμορεμπιέτα! Πρόκριση με τριάρα και για την Μαγιόρκα.

Σε… τρομερή κατάσταση αποδεικνύεται ότι βρίσκεται και στο Copa Del Rey ο Τάσος Δουβίκας!

Ο διεθνής επιθετικός πέτυχε δύο γκολ και έδωσε μια ασίστ στο νικητήριο 4-2 της Θέλτα Βίγκο επί της Αμορεμπιέτα, στο πλαίσιο της τρίτης φάσης της διοργάνωσης και την οδήγησε στον επόμενο γύρο.

Συγκεκριμένα, ο Δουβίκας «έφτιαξε» την ισοφάριση των Γαλιθιάνων, με την πάσα του στον Ζαΐλσον, στο 49’, ενώ σημείωσε τα δύο επόμενα γκολ της Θέλτα, στο 52ο και στο 75ο λεπτό της αναμέτρησης…

Στο έτερο σημερινό (07/01) ματς της ζώνης των 13:00, η Μαγιόρκα πέρασε… αέρα από την έδρα της Μπούργκος, την οποία απέκλεισε νικώντας την με 3-0.

Με την ομάδα των Βαλεαρίδων νήσων να σκοράρει και τα τρία γκολ της στην επανάληψη και δη στο 63’ με τον Απούντ, στο 74 με τον Λαρίν και στο 81ο λεπτό με τον Αμντόν.