Γερμανία

Ανατροπή και τριάρα για Ίνγκολσταντ

Την 2η νίκη σε έξι εντός έδρας αναμετρήσεις σημείωσε η Ίνγκολσταντ που επικράτησε 3-1 απέναντι στην Ντάρμσταντ στο ματς που έκλεισε την αυλαία της 13ης αγωνιστικής.

Με μια εμφατική ανατροπή στο δεύτερο μέρος, η Ίνγκολσταντ επικράτησε 3-1, για να σημειώσει ένα γκολ παραπάνω απ' όσα είχε βάλει στα πέντε πρώτα παιχνίδια στο γήπεδο της. Η Ντάρμσταντ του Μπερντ Σούστερ, προηγήθηκε στο 9ο λεπτό με κεφαλιά του Σούλου, μετά από σέντρα του Ράους. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και μέσα σε δύο λεπτά, πριν συμπληρωθεί η μία ώρα αγώνα γύρισαν το παιχνίδι. Στο 58' ο Μπάουερ με σουτ, ισοφάρισε, ενώ ο Χάρτμαν αξιοποίησε πέναλτι που κέρδισε ο Γκρος για το 2-1, με την συμπλήρωσε 60 λεπτών αγώνα. Ο Χάρτμαν "κλείδωσε" τη νίκη για την γηπεδούχο με κεφαλιά στο 88' μετά από ωραία σέντρα του Μοράλες.