Κύπρος

Αδιανόητη ματσάρα και... 4-4 το Ανόρθωση-Νέα Σαλαμίνα!

Σε ένα τρελό παιχνίδι η Ανόρθωση απώλεσε προβάδισμα τριών τερμάτων και έμεινε στο 4-4 με τη Νέα Σαλαμίνα σε ένα αδιανόητο και συνάμα χορταστικό ματς για τα playouts του κυπριακού πρωταθλήματος.

Τρελό ματς με νικητή το... ποδόσφαιρο! Η Ανόρθωση απώλεσε προβάδισμα τριών τερμάτων και η Νέα Σαλαμίνα με επική αντεπίθεση πήρε τον βαθμό, στο εντυπωσιακό 4-4 που άνοιξε την αυλαία της 3ης αγωνιστικής των playouts του κυπριακού πρωταθλήματος.

Ο Ντορεγκαράι άνοιξε το σκορ και… πάγωσε τους γηπεδούχους μόλις στο 6’, αλλά έξι λεπτά αργότερα ο Παρούτης ισοφάρισε σε 1-1. Λίγο αργότερα και συγκεκριμένα στο 22ο λεπτό ήταν η σειρά του Γκερέρο να σκοράρει για να υπογράψει την ανατροπή και να δώσει προβάδισμα στους γηπεδούχους (2-1), το οποίο και διατήρησαν ως το φινάλε του ημιχρόνου.

Ο Μραζ στο 58’ και ο Τεχέρα τρία λεπτά αργότερα με πέναλτι έγραψαν το 4-1, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στην ομάδα του που πήγαινε για μια άνετη και εμφατική επικράτηση. Παρόλα αυτά, η ομάδα του Μιχαΐλοβιτς χαλάρωσε και το πλήρωσε!

Διότι ο Κουμούρης μπήκε αλλαγή στο 68’ και λίγο έλειψε να κάνει τη ζημιά, αφού σκόραρε δις σε διάστημα τριών λεπτών (74’, 77’) για να μειώσει σε 4-3. Σαν να μην έφταναν όλα αυτά, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να βρουν και τέταρτο γκολ, παίρνοντας έναν ανέλπιστο βαθμό με τον Φλοριάν στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων να ισοφαρίζει για το τελικό 4-4!